Czersk. Walczyli o rozbudowę szkoły długie lata i wreszcie się uda

Dodano: 12 października 2023; Joanna Kuźmin-Wańkowicz We wtorek w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderów Uśmiechów w Czersku odbyło się oficjalne wręczenie czeku opiewającego na kwotę 8 milionów 100 tysięcy złotych na rozbudowę budynku szkoły.


News will be here

W spotkaniu wzięli udział: Pełnomocnik Rządu ds Ekonomi Społecznej oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Anita Czerwińska, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Arkadiusz Strzyżewski, wiceburmsitrz Mateusz Baj, reprezentanci rady rodziców, nauczyciele i uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu, po którym nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły. Następnie przemówiła dyrektor Iwona Wadas, która nie ukrywała swojej miłości do tej placówki. Mówiła też o trudach i wyzwaniach, które pojawiają się przy jej prowadzeniu.- Ta szkoła urzeka swoją atmosferą, życzliwością. Widać, że jesteście bardzo ze sobą zintegrowani, i że lubicie bardzo ze sobą przebywać. Szkoła jest bardzo przytulna i miła, i dobrze przygotowuje was do dalszej edukacji, co widać po ogromnych sukcesach, ale jednak potrzebuje rozbudowy - mówiła minister Anita Czerwińska.

Burmistrz podkreślił pracę i wytrwałość rodziców w od dawna planowanym już rozwoju szkoły. Walka o tę inwestycję trwała długie lata. Był przygotowany  bogaty projekt rozbudowy szkoły. Niestety z różnych przyczyn został mocno okrojony. W wyniku tej pierwszej rozbudowy powstała sala gimnastyczna i kilka przylegających sal. Od 7 lat trwała walka o rozbudowę, dzięki której dzieci będą miały dobre warunki do nauki i rozwoju.

Na ten moment  w szkole jest ciasno, a część zajęć odbywa się na korytarzu. Nie ma stołówki, brakuje miejsca na spotkania indywidualne choćby z psychologiem czy pedagogiem. Przez ostatnie dwa lata rada rodziców bardzo mocno skupiła się na szukaniu rozwiązań i pukała do każdych możliwych drzwi, szukając wsparcia. W tej kwestii pomógł również poseł nDariusz Olszewski, do którego wpłynęło pismo z prośbą o pomoc w pozyskaniu funduszy.

W lipcu tego roku, dzięki tym działaniom burmistrz złożył wniosek o dofinansowanie, i w końcu się udało.

Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu, a na wiosnę wbicie pierwszej łopaty.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (21)

Z

Data: 12 października 2023, 11:46 Nie ma komentarzy bo jak tu znaleźć pretekst do naplucia na rząd PIS-u .A przy okazji pytanie czy komuś z gminy przeszło przez gardło jakieś słowo dziękuję?

mieszkaniec

Data: 12 października 2023, 11:49 nagle przedstawiciel rządu w Czersku! Brawo! Przez 8 lat ani razu tu nie zajrzeli, ale przed wyborami wielkie zainteresowanie i nasze pieniądze rozdają, a właściwie oddają.
A może tak sam prezes Kaczyński i premier Morawiecki by przyjechali spotkać się z mieszkańcami? z warszawy do Tarczyna (w którym byli) czy do GK ta sama droga. Pewnie duża część mieszkańców chętnie zadałaby kilka pytań - o ile by została wpuszczona na spotkanie.

Stary człowiek

Data: 12 października 2023, 12:15 Czy burmistrz już przeprosił rodziców, że ci musieli walczyć z zarządzaną przez niego Gminą wiele lat o pieniądze na rozbudowę szkoły?
Czy burmistrz przeprosił już rodziców, że ci samotnie musieli walczyć o pieniądze na rozbudowę szkoły i znaleźli pomoc dopiero w rządzie RP?
Kanalia !!!

mieszkaniec

Data: 12 października 2023, 12:24 nagle przedstawiciel rządu w Czersku! Brawo! Przez 8 lat ani razu tu nie zajrzeli, ale przed wyborami wielkie zainteresowanie i nasze pieniądze rozdają, a właściwie oddają.
A może tak sam prezes Kaczyński i premier Morawiecki by przyjechali spotkać się z mieszkańcami? z warszawy do Tarczyna (w którym byli) czy do GK ta sama droga. Pewnie duża część mieszkańców chętnie zadałaby kilka pytań - o ile by została wpuszczona na spotkanie.

Aha

Data: 12 października 2023, 13:49 A za co tu dziękować za robienie roboty za ktora maja placone? W pracy tez laurki oczekujesz? Śmiech na sali

łepek

Data: 12 października 2023, 13:55 @Stary człowiek
z ta kanalią to chyba trochę przesadziłeś

misiek

Data: 12 października 2023, 14:20 @stary człowiek
skoro jesteś stary, to chyba powinieneś mieś trochę ogłady i odrobinę kultury. Niestety narracja idzie z góry i jest na to przyzwolenie.
wstyd!

Olala

Data: 12 października 2023, 14:41 @stary człowiek
jak mówi przysłowie: "stary a "
Mimo wszystko burmistrz częściej mówi prawdę niż premier i nie ubliża innym

Z

Data: 12 października 2023, 14:55 A jednak można napluć - że za późno, jak śmią wydawać nasze pieniądze, że nie było całego rządu łącznie z prezydentem i kompanii honorowej WP !

GK

Data: 12 października 2023, 15:02 Idą wybory jest kasa jak już kiedyś wspomniałem Areczek załatwi kasę przed wyborami

rodzic

Data: 12 października 2023, 21:53 Nikt nie chce pracować w tej szkole, ciekawe dlaczego?

rodzic

Data: 12 października 2023, 21:53 Nikt nie chce pracować w tej szkole, ciekawe dlaczego?

nsz

Data: 13 października 2023, 11:36 całe szczęście odbiór rozbudowy szkoły będzie przeprowadzany już przez inną ekipę niż duet korki as. bo tych dwóch to odebrało budowę kanalizacji z której śmierdzi, skarpy na której spływają ścieżki, a sprzęt był źle zmontowany, czy jako zapaleni miłośnicy pedałowania zrealizowali ścieżkę rowerową z tłucznia, po której nikt nie chce jeździć.

Z

Data: 13 października 2023, 13:14 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

papież posoborowia

Data: 13 października 2023, 15:39 a kiedy naprawa murów na zamku w czersku? kolejnej zimy chyba nie przetrwa wschodnia ściana

Mieszkaniec

Data: 13 października 2023, 18:53 Proszę jak to się chwali p. burmistrz co to nie załatwił dla szkoły
My wiemy że to zasługa dyrekcji oraz rodziców. A tak przy okazji to kiedy będzie ta kanalizacja na ul. Warszawskiej od szkoły do rynku.
Edzio

Data: 13 października 2023, 19:15 Wiad do stary człowiek... widać że masz problemy z psychiką. Pewnie byłeś poniżany opluwany i terazz się wyżywasz ... bardO wąski umysł


ZZZ

Data: 14 października 2023, 08:29 Kto autoryzoawał treść tego artykułu i udzielił wywiadu udzielając takich informacji?

Mieszkaniec 1

Data: 14 października 2023, 13:54 Brawo dla Pani Dyrektor I rodziców- bo to ich zasługa.

Aha

Data: 9 stycznia 2024, 00:19 Lunatycy .. akurat pani Wadas to totalna konserwa tak jak większość ludzi w szkołach wydaje im się, że wiedzą wszystko najlepiej .. klamia i manipuluja ..

KOLO

Data: 15 lutego 2024, 14:14 A dla kogo wy te szkoły tak remontujecie skoro nadchodzi niż demograficzny i kilkadziesiąt tys. nauczycieli będzie mogło poszukać nowej profesji.