Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Czy Brzanka wreszcie rozkwitnie?

Dodano: 6 marca 2019; W ubiegłą środę Rada Miejska wyraziła zgodę na długoletnie wydzierżawienie, znajdującego się nad Wisłą, ośrodka Brzanka.

Sentyment do ośrodka Brzanka, który został zbudowany ze składek wędkarzy, mają zwłaszcza starsi mieszkańcy naszej gminy. W latach 60-tych i 70-tych odbywały się w nim imprezy sylwestrowe, bale czy potańcówki.

Znalezienie dzierżawcy na obiekt leżący nad Wisłą, tuż przy zjeździe z budowanej obwodnicy miasta, to jeden z priorytetów burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego na obecną kadencję. Mówił o tym w listopadowym wywiadzie dla naszego portalu. Teraz poczyniono pierwszy krok w tym kierunku. Radni dali burmistrzowi i jego urzędnikom zielone światło na znalezienie nowego dzierżawcy obiektu nad Wisłą.

– Ośrodek Brzanka nie miał w ostatnich kilkunastu latach szczęścia: dzierżawcy, którzy mieli go wyremontować, okazywali się nierzetelni – przyznaje w rozmowie z GoraKalwaria.net Piotr Chmielewski, kierownik Biura Promocji i Informacji w Urzędzie Miasta i Gminy Góra Kalwaria. 

Poprzednie władze gminy nauczone złymi doświadczeniami z poprzednich lat, postanowiły w 2017 roku oddać obiekt w dzierżawę na krótszy okres. Umowa miała trwać do 31 października 2018 r. Jednak przed jej końcem, w sierpniu magistrat musiał wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym,  bowiem dzierżawca przestał uiszczać należny czynsz i nie dokonał wszystkich zapowiedzianych prac remontowych.

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, który niedawno wizytował obiekt, przyznał podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej, że stan ośrodka, który zastał, jest bardzo słaby. Ostatni dzierżawca poprawił jedynie frontową elewację budynku i zamurował okna od strony Wisły.

Podjęta w ubiegłym tygodniu uchwała Rady Miejskiej pozwoli magistratowi na rozpoczęcie poszukiwań nowego dzierżawcy. – Burmistrz zaproponował oddać ośrodek na 20 lat, tak aby nowemu dzierżawcy opłaciło się w niego zainwestować – podkreśla Piotr Chmielewski. – Chcemy, żeby to miejsce miało gospodarza i wreszcie rozkwitło – dodaje.

Chmielewski informuje, iż w urzędzie trwają prace nad przygotowaniem ogłoszenia o dzierżawie. W ciągu najbliższych tygodni powinno ono ujrzeć światło dzienne. Gmina chce też go wesprzeć kampanią promocyjną, m.in. w tym celu pod koniec marca obiekt zostanie udostępniony na zlot kamperów.

Mateusz Adamski

Fot. Robert Korczak, UMiG Góra Kalwaria


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

Albin

Data: 6 marca 2019, 18:09 Polsport nie jest zainteresowany,wydzierżawił już hydrofornię i stołówkę na jenostce .

pytek

Data: 6 marca 2019, 18:36 Czy to takie waźne na tle innych problemów Gminy?

Mieszkaniec

Data: 6 marca 2019, 21:19 Wisła, biegi.... Pierdu Pierdu a co ze śmieciami p. Burmistrzu?! Kiedy będziemy coś wiedzieć - stawka plan odbioru śmieci, może na Brzance będzie śmietnik, choć tam już jest.... Lepsza zmiana🙁

nikoś1

Data: 6 marca 2019, 23:27 No teraz to dopiero rozkwitnie . Zawalona tonami spalin z tirów. Hałas ,smród korki i trąbienie będzie dużą zachętą do przebywania w tej okolicy!

Marek

Data: 7 marca 2019, 06:51 Czy hydrofornia przestanie.straszyc i zanieczyszczac chodnik sypiącym się tynkiem na głowy przchodniów

Freak

Data: 7 marca 2019, 10:20 Brawo za chęci ale wątpię żeby powstało tam coś sensownego...obiekt do gruntownego, kosztownego remontu powoli się rozpada. Jakby był tam jakiś basen odkryty, boiska do siatkówki plażowej itp. miało by to jeszcze sens..oczywiście w sezonie.

expert z pod 40

Data: 21 marca 2019, 22:02 Jako expert powiem tylko: Nie znajdziecie żadnego dzierżawcy na ten obiekt,bo to są pieniądze wyrzucone do Wisły.Jedynie Kaczyński z Rydzykiem może tu wybudować 3 wieże 2K+1R i wyprać tym sposobem lewą kasiorę.

Faja

Data: 28 marca 2019, 20:03 Tylko radny może wydzierżawić i w ciągu roku stać się właścicielem !