Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Czy gmina doświetli przejścia dla pieszych?

Dodano: 15 listopada 2020; Z takim pytaniem do naszej redakcji za pośrednictwem aplikacji Wasz Sygnał zgłosił się jeden z Czytelników.

- Czy gmina ma jakieś plany, aby doświetlić pasy na ulicy Kalwaryjskiej, Pijarskiej i w innych miejscach w gminie?! Jadąc Kalwaryjską w ostaniej chwili zauważyłem, że pieszy czeka na przejście... - napisał pan Sebastian. 

Zapytaliśmy o tę kwestię w kalwaryjskim magistracie.

- Jeśli chodzi o ul. Kalwaryjską, w poprzednich latach doświetliliśmy część przejść. Nasi pracownicy przyjrzą się temu wskazanemu przy kwiaciarni, dlaczego do tej pory nie zostało silniej oświetlone i jeśli będzie to możliwe doświetlą - zapowiedział Piotr Chmielewski, Kierownik Biura Promocji i Informacji w UMiG.

W przypadku Pijarskiej sprawa jest bardziej skomplikowana. - Na prośbę mieszkańców gmina podjęła się przygotowania budowy oświetlenia ulicznego od ul. Towarowej w stronę ul. Adamowicza. Niestety, obecnie droga ta już nie jest krajowa (GDDKiA odmawia udzielenia wszelkich uzgodnień, przekonując że po otwarciu obwodnicy to już nie jest droga krajowa), a jeszcze nie jest w pełni przejęta prze samorząd województwa. Stąd jest problem z kim rozmawiać o oświetleniu - wyjaśnia Chmielewski.

(mat)

Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika.Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (15)

Oki

Data: 15 listopada 2020, 09:46 Weźcie przykład z Józefowa koło Otwocka, problem rozwiązali wiele lat temu. Góra Kalwaria pod każdym wzgłedem to wczesne średnowiwcze, nie obrażając tego okresu.

mieszkaniec

Data: 15 listopada 2020, 10:28 Przejście przy Tesco i chwilę wcześniej przy dawnej stacji LPG już dawno powinny być oświetlone!!! Tam ludzie pracują, stoją na przystankach a ciemno i niebezpiecznie w tej okolicy strasznie... Jak to jest możliwe że do tej pory główna ulica miasta nie miała oświetlenia... Wstyd straszny... Nikogo ta część miasta nie obchodzi?!

Mieszkanka

Data: 15 listopada 2020, 10:39 Przejście dla pieszych na drodze do Piaseczna zaraz za wiaduktem to jakaś porażka. Wiem że jest potrzebne, natomiast w takim miejscu zero oświetlenia na pasy to jakiś absurd.

Znawca

Data: 15 listopada 2020, 10:45 Na Kalwaryjskiej i nie tylko najlepsi są piesi, którzy uważają, że ich widać a kierowca samochodu im ustąpi. NIE NIE WIDAC WAS! Szczególnie kiedy jeszcze z naprzeciwka jadą inne samochody!

Da

Data: 15 listopada 2020, 11:17 Przy kwiaciarni?
Ale chyba tez przy osiedlu i przy rozwidleniu na cmentarz?
Wszystkie te przejścia są niebezpieczne. Zwłaszcza teraz jak szybko robi się ciemno a latarnie włączane są późno. Po 15:30 Kalwaryjska to jedna wielka noc.

I gitara

Data: 15 listopada 2020, 12:51 Widzę że Strażacka na tle innych ulic to Las Vegas !

IW

Data: 15 listopada 2020, 13:11 Zamiast doświetlać i zużywać energie za którą wszyscy mieszkańcy będą musieli płacić lepiej zrobić pasy na progu zwalniającym wtedy i samochód będzie musiał zwolnić i pieszy będzie miał czas aby się rozejrzeć.

....

Data: 15 listopada 2020, 13:46 Doświetliła bym przy ul Pijarskiej koło Tesco bo widać szczególnie w nocy słabo przechodnia

mieszkaniec

Data: 15 listopada 2020, 14:54 Doświetlać trzeba i jest to konieczne a zawsze można zainwestować lampy LED, które chwila moment się zwrócą jeśli chodzi o koszty.


maniek gk

Data: 15 listopada 2020, 20:30 nic nie zrobią , dopóki ktoś z rodziny lub bliskich znajomych na tych przejściach nie zostanie poszkodowany, czego im oczywiście nie życzę
wtedy zapali im się ogień pod zadkiem

nsz

Data: 16 listopada 2020, 08:08 w gminie widać brak gospodarza. latarnie często są wyłączone całymi sektorami. przepalone żarówki nie wymieniane miesiącami. a tutaj chcą doświetlać przejścia, jak to co jest to nie działa.

demokracja

Data: 16 listopada 2020, 12:23 nie dziala bo 3/4 narodu to idioci

Mmm

Data: 16 listopada 2020, 12:33 Piękne lampy i dziury w chodnikach na całym mieście i obrzeżach. Z dzieckiem w wózku jak człowiek idzie nawet w samym centrum.. to jakby przez tor przeszkód się przemieszczał. Lampy zrobili niezłe ale prawie na środku chodnika, no i ta paskudna kostka. Było jak było a jest jeszcze gorzej. Po docinane, połatane bez ładu i składu. Przed odbiorem powinniście przejść i to posprawdzać.

Do Mmm

Data: 16 listopada 2020, 22:46 Chodniki i droga mają być robione na wiosnę, bo w tym roku nie wyrobili się... Więc spokojnie ;)

ola

Data: 17 listopada 2020, 22:05 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.