Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Czy jesteś za włączeniem części Moczydłowa do miasta?

Dodano: 11 stycznia 2021; W dniach 18 stycznia – 8 lutego 2021 roku odbędą się dodatkowe konsultacje społeczne w sprawie przyłączenia części wsi Moczydłów do miasta Góra Kalwaria. Ponowne głosowanie dotyczy większego obszaru miejscowości.

Od kilku lat grupa mieszkańców części Moczydłowa położonej najbliżej miasta (to tzw. dawny PGR Moczydłów, w pobliżu drogi krajowej nr 79 z Góry Kalwarii do Piaseczna) zwracała się do Burmistrza i Rady Miejskiej o włączenie obszaru, na którym mieszkają, w granice miasta Góra Kalwaria. Podobnie brzmiący wniosek w ubiegłym roku złożyli także mieszkańcy nowego osiedla Rezydencja w Moczydłowie, przy drodze 724 (Góra Kalwaria – Konstancin-Jeziorna). W obydwu przypadkach wnioskodawcy wskazywali, że czują się bardziej związani z Górą Kalwarią niż Moczydłowem. Dodawali ponadto, że charakter zabudowy tych fragmentów wsi jest bardziej miejski.

Zgodnie z prośbą mieszkańców na przełomie września i października ubiegłego roku gmina zorganizowała konsultacje społeczne. W trakcie ich przeprowadzania odbyło się otwarte spotkanie konsultacyjne, na którym padła z sali propozycja, aby do miasta przyłączać nie tylko niewielki fragment obrębu PGR Moczydłów, lecz cały jego obszar, który jest przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną, a także inwestycje przemysłowe. Taką możliwość Burmistrz zaprezentował Radzie Miejskiej i w konsekwencji 16 grudnia 2020 r. została przez nią podjęta uchwała o przeprowadzeniu dodatkowych konsultacji społecznych.

Wyrazić swoje zdanie w tej sprawie mieszkańcy Moczydłowa i miasta Góra Kalwaria będą mogli od 18 stycznia do 8 lutego 2021 r. Ankiety oraz urny będą dostępne w następujących miejscach:

– Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, ul. 3 Maja 10 (kancelaria na parterze),

– u sołtysa (Moczydłów 39).

Ankietę do druku można również pobrać ze strony www.gorakalwaria.pl oraz gorakalwaria.bipgmina.pl.

Po zakończeniu konsultacji urząd gminy złoży wniosek dotyczący powiększenia miasta do ministra spraw wewnętrznych i administracji (za pośrednictwem wojewody mazowieckiego i z jego opinią).