Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Czy nasze miasto będzie częścią europejskiego szlaku pielgrzymkowego?

Dodano: 16 listopada 2018; Pojawił się projekt, by połączyć Polskę z głównym europejskim szlakiem pielgrzymkowym biegnącym z Santiago de Compostela w Hiszpanii do Jerozolimy.

- Góra Kalwaria mogłaby stać się głównym ośrodkiem tego projektu dla Polski centralnej – przekonuje Sławomir Molenda, przedstawiciel projektu Jerusalem Way na nasz kraj.

Celem projektu jest połączenie Polski z głównym europejskim szlakiem pielgrzymkowym, który prowadzi z Santiago de Compostela w Hiszpanii do Jerozolimy w Ziemi Świętej. Zgodnie z projektem szlak pielgrzymkowy miałby zaczynać się na północy naszego kraju. Dalej biegłby przez okolice Warszawy, Kraków, Zakopane i dalej przez Słowację i Węgry. Tam połączyłby się ze wspomnianym już głównym szlakiem prowadzącym do Jerozolimy.

- Próbujemy zainteresować tym projektem lokalnych przedsiębiorców z branży gastronomicznej i hotelarskiej. Chcemy go też rozpropagować i nawiązać różnorakie kontakty, także z lokalnymi samorządami, aby ubiegać się o środki unijne – przekonuje Molenda.

Obecnie organizacja podpisuje listy intencyjne z rozmaitymi instytucjami, które są zainteresowane, by włączyć się do projektu. Przedstawiciel organizacji na Polskę przyznaje, że nie wszystko idzie gładko, chociażby z tego względu, że obecnie trudno jest pielgrzymom dotrzeć do Jerozolimy, ponieważ z powodu konfliktów politycznych zamknięta jest granica syryjsko-turecka. – My się tym nie przejmujemy, to projekt na lata – mówi ze spokojem Molenda.

(mb)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

denuncjator

Data: 17 listopada 2018, 09:58 \"Chcemy go też rozpropagować i nawiązać różnorakie kontakty, także z lokalnymi samorządami, aby ubiegać się o środki unijne – przekonuje Molenda.\"

Skwer za milion pokazał jak wydaje się środki unijne czas unię zainteresować takimi inwestycjami !

pele

Data: 17 listopada 2018, 17:06 Troszkę nie po drodze będzie.

żary jakieś

Data: 17 listopada 2018, 18:33 Ten projekt sam się pojawił ?
Kto teraz próbuje dokonać skoku na kasę ?

Wojtek

Data: 17 listopada 2018, 20:18 Chce mi się wymiotować jak czytam o kolejnym pomyśle związanym z kombinatem zwanym kk.Zostawmy wiarę wierzącym a dajmy zyć innym.Tylko i wyłącznie chodzi o kasę.

inter

Data: 18 listopada 2018, 20:13 I znów nie zarobimy bo mamy tylko jeden płatny kibel !