Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Czy radni zmienią im adres na: Góra Kalwaria?

Dodano: 30 marca 2021; W środę Rada Miejska ma się pochylić nad przyłączeniem części miejscowości Moczydłów i Krzaki Czaplinkowskie do miasta.

O ile Moczydłów nie budzi większych kontrowersji (odbyły się drugie konsultacje obejmujące tym razem cały dawny PGR Moczydłów, z wynikiem pozytywnym dla inicjatorów), o tyle martwić się muszą mieszkańcy Kalwaryjki, czyli obecnej części Krzaków Czaplinkowskich. W tym przypadku w konsultacjach więcej mieszkańców opowiedziało się przeciw przyłączeniu do Góry Kalwarii, niż za takim rozwiązaniem: "tak" powiedziało 40 osób, a "nie" 72 osoby.

Mieszkańcy Kalwaryjki nie ustępują, i podtrzymują swoją wolę przyłączenia do miasta. Ich przedstawiciel Roman Taraszewski przypomina, iż o zmianę granic walczą już od 15 lat. - Pierwsze pismo w tej sprawie trafiło do urzędu w 2006 roku, ale ówcześni włodarze nie podjęły tego tematu. Zrobił to dopiero obecny burmistrz - podkreśla Taraszewski.

Zwraca uwagę, że w konsultacjach brali też udział mieszkańcy pozostałej części Krzaków Czaplinkowskich, których jest zdecydowanie więcej, niż mieszkańców Kalwaryjki.

Chcą oni przyłączenia do miasta nie tylko ze względów historycznych (w tym miejscu od 1837 roku była Kalwaria, która w 1973 roku została włączona do Krzaków Czaplinkowskich), ale także praktycznych. Co więcej, czują się pomijani przy podziale funduszy sołeckich.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że burmistrz Arkadiusz Strzyżewski stoi na stanowisku, że Rada Miejska powinna wysłuchać głosu mieszkańców i nie blokować im możliwości przyłączenia się do miasta, jeśli są tym tak bardzo zainteresowani.

Jak będzie? Przekonamy się w środę.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (9)

TAK_TAK

Data: 30 marca 2021, 20:08 Moczydłów cały przyłączyć, przecież jak zabudują cały PGR i jeszcze dojdzie obwodnica od figurki w Moczydłowie do Mikówca, to to będzie nowa dzielnica GK, kwestia 20 lat

Monika

Data: 30 marca 2021, 20:39 Kochani trzymamy kciuki to już jutro środa.
Pani Burmistrzu Kalwaryjka nie chce już Krzaków.
Brawo dla pana Taraszewskiego...jesteśmy z panem.

Radny z grupy

Data: 30 marca 2021, 20:46 Oczywiście że poprzemy. Zenek koniec gry z Kalwaryjką.

J-24

Data: 30 marca 2021, 21:01 A Baniocha winna byc gminą wiejską.

Darek

Data: 30 marca 2021, 21:13 Jak chcą to dawajcie ich do nas!

Xxx

Data: 31 marca 2021, 08:37 Kalwaryjka do miasta i priorytetowo chodnik na Krzaki... tam kiedyś dojdzie do tragedii. Kierowcy jeżdżą szybko, coraz więcej dzieci na pieszo ze szkoły wraca, rowerzystów dużo a nawet tam pobocza nie ma. Nie ważne że droga na Krzaki to droga należąca do starostwa. Dogadajcie się jakos bo tak nie może być. Niby jest ten wiadukt ale wjazd i zjazd fatalny nie mówiąc już o tym że z jednej strony w rów po kamieniach a z drugiej w las.

Taraszewski Roman

Data: 31 marca 2021, 23:31 Panowie iPanie reprezentujacy rade miejska w gorze kalwari zastanowcie sie nad swoia misja do ktorej zostaliscie powolani czy dobrze ja wypelniacie kto wami kieruje kalwaryjka walczyla 15 lat owlaczenie do miasta I zniszczyliscie ich starania przez swoie uklady a moczydlow 3 lata I zostali wlaczeni w granice miasta czy w rozumiecie co znaczy slowo demokracja jak moga sie czuc mieszkancy Kalwaryjki po waszym glosowaniu jak czesc radnych sie wstrzymala .tym ktorzy glosowali za wlaczeniem skladam gorace podziekowania za poparcie w szczeglnosci panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Strzyzewskiemu panu Przewodniczacemu Rady Miejskiej Janowi Rokicie I wszystkim tym mieszkancom ktorzy byli z nami zycze wam zdrowych swiat Wielkanocnych a pozostalym nauki I zrozumienia prawdziwej demokracji I aby sobie zapamietali ze wladza jest dla ludzi I nie trwa wiecznie I wierzcie mi ze ja juz nigdy w swoim zyciu na was nie zaglosuje I bede prosl innych aby nie marnowali swoiego glosu na was za to jak postapilisce z nami
kosultant

Data: 5 kwietnia 2021, 14:11 Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę i jeden i drugi ma w tym swój interes!!!!!!!!!!

ciekawa ulica

Data: 9 kwietnia 2021, 19:32 Radni niech nie biorą się za rzeczy o których nie mają pojęcia.
Często chodzę ul.Strażacką i tak idąc od kina najpierwszy budynek po lewej ma numer 18 następny 16 ,potem 12 następny 14 potem znów 12A i elektryczny chyba 10.
Jakaś paranoja a może samowola ?