Czy rzucanie palenia jest modne?

Dodano: 23 listopada 2022; Dawniej palenie było synonimem luksusu i bogactwa. To także modna czynność, która dostarcza palaczom wiele przyjemności, łączy na imprezach, czy jest dodatkiem do porannej kawy. Porzucenie nałogu trwa długi i jest trudne. Istnieje jednak wiele różnych sposobów, które pomagają wyzwolić się z objęć nałogu. Wielu osobom, w tym sławnym udało się pozbyć nałogu, sprawdź, jak to zrobili i poznaj różne rozwiązania!

Oni rzucili palenie!

Wielu celebrytów postanowiło rzucić palenie. Jedną z nich była aktorka Whoopi Goldberg. Po obejrzeniu filmu o osobach cierpiących na mukowiscydozę. To choroba genetyczna, która powoduje, że w płucach gromadzi się lepki śluz, a finalnie generuje duże problemy z oddychaniem. W obawie przed zachorowaniem na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, która jest jedną z konsekwencji palenia. Palenie w obawie przed konsekwencjami zdrowotnymi i z troski o syna rzuciła również brytyjska piosenkarka Adele już kilka lat temu. Wykorzystała niekonwencjonalne metody leczenia – podobno udała się do hipnotyzera. Palaczem dosyć wcześnie został także książę Harry. Nie przeszkodził mu nawet zakaz wydany przez Elżbietę II, że Pałac Buckingham i zamek w Windsorze są strefami wolnymi od dymu papierosowego. Rzucił tuż przed ślubem z Megan Markle. Po prawie dwudziestu latach nałogowego palenia papierosy rzuciła także Jennifer Aniston. W jednym z wywiadów powiedziała, że za każdym razem, kiedy chciała sięgnąć po papierosa, rozpoczynała praktykę jogi i ćwiczenia oddechowe.

 

Jak rzucić palenie?

Niezależnie od tego, jak długo palisz, czy jak istotna jest motywacja, na przykładzie znanych osób, rzucić palenie możesz zawsze. Wystarczy silna wola i chęć do porzucenia nałogu. Proces jest długi, mozolny i z pewnością trudny, ale przy zastosowaniu kilku patentów, możesz osiągnąć sukces. Istotna jest metoda małych kroków. Najpierw odstaw klasyczne papierosy i sięgnij po podgrzewacze do tytoniu oraz wkłady, które zawierają nikotynę. Z powodzeniem pozwolą zastąpić głód i walczyć z uzależnieniem, które opiera się głównie na przykładaniu papierosa do ust. Podgrzewacz do tytoniu po umieszczeniu w nim wkładu, rozpoczyna pracę. Rozgrzanie trwa kilkanaście sekund. Po tym czasie można przeprowadzić inhalację. Na rynku są dostępne różne smaki Heets czy Nexus, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejnym krokiem jest zmiana na wersję bez nikotyny. Wciąż możesz czerpać przyjemność z palenia, ale organizm stopniowo pozbywa się nikotyny i wraca do dawnej kondycji. Wkłady i podgrzewacze Nexus są dostępne w sklepie internetowym. Nie zawierają tytoniu, dlatego zamówisz je wygodnie z dostawą do domu.

W trakcie rzucania palenia warto wprowadzić dodatkowe aktywności. Może joga czy inny sport pomogą oderwać myśli. Spróbuj również odszukać nowe hobby – może kurs programowania, szybkiego czytania czy gotowania sprawi Ci przyjemność? Wybierz coś dla siebie, dzięki czemu zajmiesz myśli. Poproś o pomoc swoich bliskich. Wparcie w tym wymagającym okresie będzie nieocenione. Powodzenia!