Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Czy sklep internetowy to dobry pomysł na biznes w kraju tj. Holandia?

Dodano: 20 stycznia 2022; Kupujemy coraz więcej w internecie, zjawisko to spotęgował fakt ostatnich wydarzeń zapoczątkowanych w 2019 roku, ludzie nieprzekonani do zakupów internetowych zostali do nich zmuszeni, co to oznacza dla osób które myślą o uruchomieniu własnego sklepu internetowego ?

Niezależnie od tego czy mieszkasz w Holandii czy w innym kraju implikacją tego że nieprzekonani do zakupów internetowych zaczęli kupować w internecie jest to że rynek odbiorców sklepów internetowych znacznie się poszerzył.

Z każdym rokiem nowe roczniki wchodzą na rynek zakupów internetowych ,żyjemy coraz dłużej, rządy w tym rząd Holandii dążą do eliminacji gotówki i wprowadzenia pieniądza cyfrowego, co to oznacza ?

Oznacza to że niedługo wszyscy będą dokonywać zakupów korzystając z wirtualnych pieniędzy. Oznacza to jedno że na popularności nadal będą zyskiwać sklepy internetowe Holandia nie jest tu żadnym wyjątkiem.

W sklepach internetowych w Holandii jak i w każdym innym kraju obroty rosną z jeszcze jednego powodu, chodzi o koszty prowadzenia działalności, ilość sklepów stacjonarnych nie przyrasta tak dynamicznie jak ilość sklepów internetowych dzięki czemu konsument ba znacznie lepszą dostępność towarów które go interesują w internecie niż w tzw. realu, to napędza trend odejścia od zakupów w konwencjonalny sposób.

Wejście w biznes polegający na uruchomieniu własnego sklepu internetowego w Holandii jest więc dobrym pomysłem i to z co najmniej dwóch powodów.

Pierwszym z nich jest rosnący nieustannie udział w rynku sklepów internetowych - czyli to że kupujemy w internecie coraz więcej. Drugim powodem jest to że ty jako Polak mieszkający w Holandii możesz kupować towar w Polsce znacznie taniej niż typowy Holender zaopatrujący się w hurtowniach holenderskich, to otwiera kolejną możliwość jeśli zastanawiasz się co sprzedawać w Holandii, a mianowicie obsługę mieszkającej w Holandii Polonii a więc sprzedaż w sklepie internetowym np. produktów regionalnych. Holandia jest dość daleko od Polski nie każdy ma możliwość co tydzień przylecieć do kraju, nie każdy chce kupować w Polsce w polskich sklepach internetowych bo dostawa zajmie tydzień i będzie kosztowała kilkadziesiąt Euro.

Dlatego jeśli mieszkasz w Holandii i chodzi ci po głowie uruchomienie tam sklepu internetowego ,rozważ opcję budowy sklepu internetowego z produktami regionalnymi pod Polonię, jako opcję możesz zbudować sklep internetowy z dodatkową wersją językową (niderlandzką) po to aby zainteresować polskimi produktami Holendrów.

Jaką ma zaletę sprzedaż w sklepie internetowym ulokowanym w Holandii polskich produktów Holendrom ?

Możesz np. uruchomić sklep internetowy z ubraniami Holandia to dobry rynek na sprzedaż polskich produktów odzieżowych, w Polsce jest mnóstwo firm i wielu producentów odzieży którzy chętnie nawiążą z tobą współpracę. Do zalet takiego rozwiązania należy to że stajesz się bardzo konkurencyjny ponieważ Holender nie ma dużego pola manewru do porównania cen gdyż polskich produktów sprzedawanych na rynku holenderskich rdzennym Holendrom jest stosunkowo niewiele a więc jedynym kryterium które będzie decydowało o tym czy Holender coś od ciebie kupi czy nie nie będzie cena tylko sam produkt a to ogromna przewaga konkurencyjna nad innymi sklepami internetowymi działającymi w Holandii.

Mając własny sklep internetowy w Holandii masz mnóstwo opcji na to aby się wyróżnić swoją ofertą, możesz sprzedawać odzież, produkty regionalne z Polski, materiały budowlane, artykuły dekoracyjne, absolutnie wszystko i kupując coś takiego w Polsce nabywasz to taniej niż typowy Holender w swoim kraju zaopatrujący własny sklep internetowy więc masz znacznie większy margines marży. Nie masz cła bo przy imporcie produktów wewnątrz UE cła być nie może.

Sama budowa sklepu internetowego w Holandii nie jest niczym skomplikowanym , ponieważ tutaj również tak jak w przypadku zakupu towarów możesz polegać na polskich firmach które z powodzeniem zajmują się od bardzo dawna budową sklepów internetowych w całej Europie nie tylko w Holandii. Budowa sklepu internetowego pod rynek Holenderski nie różni się technicznie niczym od budowy sklepu internetowego pod dowolny inny kraj, niuanse językowe systemy płatności itp. to wszystko to jest detal, choć muszę przyznać że niektóre firmy informatyczne z Polski nie najlepiej sobie radzą na tej płaszczyźnie dlatego warto wybierać firmy które mają duże doświadczenie w budowie sklepów internetowych na rynku Holenderskim aby uniknąć niespodzianek i nie stracić pieniędzy.

Jak otworzyć sklep internetowy w Holandii ?

To bardzo proste, otwórz wyszukiwarkę google.nl i zacznij wpisywać frazy tj.

- sklep internetowy

- sklep internetowy Holandia

- sklepy internetowe Holandia

- Holandia sklepy internetowe

- sklep w Holandii

Otrzymasz wiele wyników wśród których pojawią się firmy specjalizujące się w budowie sklepów internetowych pod Holandię. Wybieraj takie które mają już w portfolio jakieś projekty z tego regionu.

Jeśli chodzi o koszty są one tak naprawdę niewielkie w stosunku do kosztu zakupu towaru ponieważ nowoczesny sklep internetowy polska firma zbuduje ci już za 1000-1500 EUR, a więc znacznie taniej niż firma holenderska. Koszt sklepu internetowego wrzucisz sobie w koszty tylko jeśli skorzystasz z usług firmy, co istotne firma taka powinna legitymować się unijnym numerem VAT abyś nie musiał go płacić.

Jak widzisz koszty prowadzenia sklepu internetowego w Holandii można dość mocno optymalizować, a nie jest to koniec możliwości.