Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Czy takie przystanki to nie obciach? Gmina: postawimy nowe

Dodano: 23 lipca 2018; Codziennie przejeżdżam tamtędy do pracy i nie mogę nadziwić się, jak gmina może pozwolić sobie na taki obciach! – napisał o wiatach przystankowych stojących przy drodze prowadzącej do Grójca nasz Czytelnik.

Widoczne na zdjęciach zdewastowane wiaty przystankowe znajdują się przy drodze krajowej nr 50, w miejscowości Czaplinek, na obrzeżach gminy Góra Kalwaria. Informację i fotografie otrzymaliśmy na skrzynkę Waszego Sygnału.

„Czy Wy nie macie radnych ani burmistrza, czy oni tędy nie jeżdżą? Nikomu to nie przeszkadza? Bo na pewno nikomu z podróżnych to nie pomaga” - pisze nasz Czytelnik przedstawiający się jako „Włodzimierz”.

W dalszej części wiadomości „Włodzimierz” kpi zastanawiając się, czy te wiaty to przypadkiem nie „nowoczesna instalacja przestrzenna” - Jeśli tak, to bardzo przepraszam, tematu nie było. Bardzo oryginalnie, super promocja gminy! Sztuka musi wyjść na ulice! – pisze nasz Czytelnik.

Robert Korczak z Urzędu Miasta i Gminy przyznaje, że wygląd przystanków „pozostawia wiele do życzenia”. - Kiedy znajdą się na to fundusze, ustawimy nowe wiaty. Przymierzaliśmy się już do wymiany jednej z nich, jednak napotkaliśmy trudności techniczne, których pokonanie wiązałoby się z dodatkowymi kosztami - mówi.

Dodaje jednocześnie, że do niedawna zarządcą tych przystanków była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, bo stoją one przy drodze krajowej. - Zatem opisywany stan obiektów został przez nas „odziedziczony”- przekonuje.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (24)

655

Data: 23 lipca 2018, 08:45 Głupotę też jest dziedziczona?

Killzone

Data: 23 lipca 2018, 09:22 Wiceburmistrzu Wysokiński liczyłem na pańską błyskotliwą wypowiedź w tym temacie ;)

Oki

Data: 23 lipca 2018, 10:55 A ktoś jeszcze jeździ autobusami?

Benio

Data: 23 lipca 2018, 10:56 Wandale robią swoje ale oczywiście i z tego powodu można nakierować uwagę na gminę.

Nick

Data: 23 lipca 2018, 11:29 No pewnie, przystanki GDDKiA ale najlepiej oskarżyć tylko gminę. Owszem, wygląda tragicznie, ale samo to się nie zrobiło. Nie pomyślano że to ludzie a właściwie jakaś dzicz jest za to odpowiedzialna.

takie rzeczy tylko u nas

Data: 23 lipca 2018, 14:08 Kiedyś by utwardzić podjazd do przystanku (tak bynajmniej tłumaczono) ukradli płyty betonowe z Linina !
Dzisiaj nie próbójcie tego z nowu bo ludzie telefony mają !
Może unia Wam da wy Dziady Kalwaryjskie .

Oświata oczkiem ..................

Data: 23 lipca 2018, 14:15 Oni tamtędy nie przejeżdżają i nie widzą tak samo jak nikt nie przechodzi koło szkoły na Sajny.
Tam na drzewie ktoś dał ogłoszenie: \"Przyjmę urzywany telewizor\" i podany nr,telefonu.
Zapewne to absolwent w/w szkoły.
Ja chodziłem tam do szkoły gdy ona nosiła im.por.Stanisława Mackiewicza takie rzeczy były nie do pomyślenia.

podróżny

Data: 23 lipca 2018, 15:29 W niektórych kościołach \" wybrani \" parafianie mają prywatne ławki .
Może ktoś ufunduje taki prywatny przystanek i jak przyjdzie mu poczekać na autobus będzie mógł przepędzić innego oczekującego który zajął mu miejsce.
Zimą to fajne bo będzie miał nagrzane !

10 %

Data: 23 lipca 2018, 16:15 Nietórzy są u władzy blisko 30 lat , \"był Czas przywyknąć\".
Nieopodal ratusza była ul.\"Piłsudzkiego 13\" i nie widzieli !
Niestety martwią się o swoje wpływy na konto na czas

Aneta

Data: 23 lipca 2018, 18:41 Pozostawia wiele do życzenia! To przecież przystanku nie przypomina. Co pan bredzisz. Jak można do tego dopuścić

Kulek

Data: 23 lipca 2018, 22:18 Panie Wlodzimierzu! Pewno burmistrz pomazal! Ale bedzie nowy i na pewno mazanie sie skonczy!

egoista z Krzaków

Data: 24 lipca 2018, 10:14 Takie rzeczy to tylko na wioskach \"nie uprzywilejowanych\". Zenek nie dopuściłby, aby taka wiata stała na jego terenie. Jaki z tego wniosek. \"Przepraszam, ale dbam tylko o swoje Krzaki. Choć jestem przewodniczącym całej gminy inne wsie mnie nie interesują. A że deszcz na głowę wam się leje to nic mnie to nie obchodzi\".
Panie Zenosławie od Listopada już Pana nie będzie w Radzie. Oczyśćmy tę stajnię.

hmm

Data: 24 lipca 2018, 14:03 „Czy Wy nie macie radnych ani burmistrza, czy oni tędy nie jeżdżą? Nikomu to nie przeszkadza?...\" no właśnie, czy pan Baj sprawdzi i poda publicznie jakie zabiegi w tej sprawie podjął lokalny sołtys i radny? Bez tego wygląda tak, jakby to ich nie interesowało...a fakty może są inne?

new in town

Data: 24 lipca 2018, 15:20 Nowoczesne, przewiewne, biodegradowalne przystanki.

Future is here old man.

Wojtek

Data: 24 lipca 2018, 19:57 Obciachem jest mieć na terenie gminy idiotów którzy te przystanki zdewastowali,do kogo pretensje?

XYZ

Data: 25 lipca 2018, 10:53 @hmm. W 100% się z Tobą zgadzam. Gdzie jest sołtys, gdzie radny. Nasi radni w 90% są do wymiany. Nic nie robią. Począwszy od pani Kwiatkowskiej, panów Sałańskiego, Fornala, Sobolewskiego, Glińskiego i jeszcze paru innych osób. Proszę nie głosujcie na bezradnych, którzy nic nie zrobili dla społeczeństwa.

hmm

Data: 25 lipca 2018, 21:43 @XYZ - dzięki.
Szkoda, że dopuścili do takiej reklamy Czaplinka...ale ktoś tu nieczytaty, bo brak reakcji - co jednak nie dziwi.

hmm

Data: 27 lipca 2018, 12:55 kolejny hit wizerunkowy : w Dobieszu ładny asfalt, nowy chodnik... a miedzy chodnikiem i ogrodzeniami piękny i dorodny szpaler chwastów. Kto za to odpowiada?
Szpalery chwastów również w wielu innych miejscach...żeby Dobiesz nie poczuł się zbyt wyróżniony...

hmm

Data: 27 lipca 2018, 13:30 Na nowy herb Gminy masowo wyrasta ... nawłoć, zwana onegdaj „herba paganum” (ziele pogan).
Jako bardzo ekspansywna roślina, nieodwracalnie degradująca środowisko, trudna do zwalczenia (jej nasiona są niepalne i trwałe wiele lat) podlega zwalczaniu jak np. barszcz Sosnowskiego. Ale z drugiej strony jest to dobry surowiec zielarski i \"nalewkowy\".
Może zatem, łącząc \"konieczne z pożytecznym\", Gmina zainicjuje powstanie np. zakładu zielarskiego. Byłby pożytek i dla ludzi i dla środowiska. Środowisko mamy tylko jedno - warto o nie zadbać, póki nie za późno.
A i herb jeden nam wystarczy...

Nick

Data: 27 lipca 2018, 18:17 @Wojtek otóż to!

Waldek

Data: 2 sierpnia 2018, 11:29 Dziwi mnie, że dopiero teraz ten temat wyszedł. Tak wyglądające przystanki kojarzę od co najmniej 3 lat! W d... burmistrz i radni mają takie tematy, bo co z tego co kierowcy o nas pomyślą. Nagrodę dla prezesa trzeba dać, ratusz sobie wyremontować, park za 1 mln zrobić ... przystanki mogą straszyć, na głowę niech się ludziom leje, my włodarze mamy samochody

z forum,a

Data: 5 sierpnia 2018, 08:38 @ Waldek
Na głowę się nie leje na przykład panu który ma egzotyczne buty i jeszcze wywalczył podwyżkę :
\"Polemizował z nią Zenon Nadstwany, przewodniczący rady i jednocześnie sołtys Krzaków Czaplinkowskich. Przekonywał, że sołtysi muszą z własnych pieniędzy pokrywać na przykład koszty dojazdu do urzędu gminy, gdy trzeba załatwić jakąś sprawę w urzędzie. – Sołtysi dostają grosze – mówił.

Czerwcowy

Data: 10 sierpnia 2018, 13:26 Może niepotrzebną wiatę na rowery przenieść z Krzaków Czaplinkowskich. Z tamtej nikt nie korzysta. a te cuda na Grójeckiej to wieś śpiewa i tańczy. Dobrze, że ktoś ruszył ten temat

pytek

Data: 29 września 2018, 08:47 Są już te nowe przystanki? Gdzie postawili?