Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Czy w dzisiejszych czasach zakłady się opłacają?

Dodano: 10 lutego 2020; Jak świat światem, ludzie zawsze się zakładali. Czasami chodziło wyłącznie o satysfakcję – ten, kto miał rację, mógł pławić się w glorii człowieka przewidującego i mądrego. Czasem kwestia dotyczyła głównie pieniędzy – jak w przypadku zakładania się na igrzyskach czy innych zawodach sportowych. Z tego też względu popularność zakładom przyniosła już starożytność.

Satysfakcja z tego, że mieliśmy rację przejawia się chyba we wszystkich dziedzinach naszego życia. Już jako dzieci lubimy się zakładać o wynik nadchodzących wydarzeń. Jest to coś zupełnie naturalnego – każdy lubi, kiedy inni pokiwają z uznaniem głową na naszą zdolność przewidywania. Jeżeli zaś możemy zyskać z tego jeszcze pieniądze, zakład staje się naprawdę słodki.

Rozpoczęcie obstawiania zakładów nie jest wcale takie trudne i, co warto podkreślić, staje się również opłacalne w momencie, w którym zaczynamy zdawać sobie sprawę z własnych umiejętności. Co za tym idzie, łatwiej nam jest określić, czy w danym momencie będzie opłacało się postawić na wybraną stronę. Miłośnicy piłki nożnej na pewno będą w stanie powiedzieć, z jakim przybliżonym wynikiem wygra dana drużyna. Są oni wyposażeni w nowoczesne technologie, czego przykładem może być STS – aplikacja mobilna (Android i iOS są obsługiwane) pozwala na bycie w kontakcie z zakładami.

Zdolności przewidywania zawsze pomagają

Bukmacherka nie jest jednak tym samym, co przewidywanie przyszłości – gdyby tak było, grający nie obstawialiby zakładów, tylko sterowali losami świata. Nie zmienia to jednak faktu, że media czasami ich tak traktują, bowiem często powołują się na szacunki osób obstawiających zakłady – wychodzą bowiem z założenia, że suma tych przewidywań pozwoli na medialną sensację.

Oczywiście, najważniejsze jest w tym kontekście jest to, żeby zdawać sobie sprawę, iż taki sposób rozumowania trochę mija się z celem. Bukmacherzy, owszem, mają doskonałą wiedzę na różne tematy, które dotyczą ich zakłady, ale niekoniecznie są wyroczniami. Po prostu potrafią kalkulować i obliczyć rachunek prawdopodobieństwa w taki sposób, by ich działanie miało sens, a obstawiony wynik faktycznie spełniał oczekiwania.

Czy można na tym zarobić?

Media lubią straszyć uzależnieniem od hazardu tam, gdzie rzeczone uzależnienie wcale nie jest ani faktem, ani zagrożeniem. Przyjmuje się tezę, że zakłady prowadzą do bankructwa, co oczywiście nie pokrywa się z rzeczywistością. Fakty są takie, że niewielki promil osób nie jest w stanie dobrze oszacować swoich szans, dokonuje złych wyborów, a potem wpada w błędne koło przegranych. Zakłady trzeba obstawiać realistycznie, nie stawiać wszystkiego na jedną kartę i nie wpadać w poczucie, że na pewno będzie po naszej myśli.

Reasumując, na zakładach można zarobić i to całkiem spore pieniądze – trzeba jednak zdawać sobie sprawę ze zmiennych, które zachodzą podczas samego procesu wybierania strony podczas zakładu. Tutaj chodzi przede wszystkim o wiedzę oraz swoistą precyzję. Nie zawsze uda nam się trafić w dziesiątkę, ale nie zmienia to faktu, że próbować się doskonalić jak najbardziej warto. Z tego też względu obstawianie zakładów było, jest i będzie popularne w społeczeństwie – pozwala bowiem poszerzyć swoje horyzonty i jeszcze na tym odpowiednio zarobić!