Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Czy w grudniu będzie lodowisko w Górze Kalwarii?

Dodano: 10 grudnia 2019; Z takim pytaniem do redakcji GoraKalwaria.net zwróciła się we wtorek jedna z naszych Czytelniczek, pani Monika.

O uruchomienie lodowiska zapytaliśmy u źródła, czyli w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii. – Jak na razie pogoda nie dopisuje – rozkłada ręce dyrektor Paweł Maciejewski.

Przyznaje on, że konstrukcja lodowiska (tj. orurowanie i bandy) są gotowe już od ponad dwóch tygodni. – Czekamy aż temperatura w prognozach spadnie poniżej zera na co najmniej kilka dni. W takich warunkach, jak obecnie wylewanie wody i sztuczne zamrażanie samym tylko agregatem spowodowało by bardzo duże koszty energii, długi czas przygotowania lodu i co najważniejsze lód w takich warunkach bardzo szybko by się zużył. Więcej czasu zajmowałaby konserwacja lodowiska, niż możliwość korzystania z niego – wyjaśnia dyrektor OSiR.

Jednocześnie zapewnia, iż cały czas pracownicy monitorują pogodę na różnych portalach. - Jak tylko zaczniemy wylewać wodę damy informację, aby przygotowywać i ostrzyć łyżwy – zapowiada Maciejewski.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

wyborca

Data: 11 grudnia 2019, 12:54 W innych miastach lodowiska już funkcjonują... Czyżby tam mroziło? A może władze lepsze...

pytek

Data: 12 grudnia 2019, 19:38 ....Czy w grudniu będzie lodowisko .....
a ja pytam kiedy dzieci z rejonu Czerska i Czaplinka pójdą do odremontowanych szkól?

Mam właśnie takie pytanie - kto odpowie na nie?

Kocur

Data: 13 grudnia 2019, 19:55 Lejcie wodę i włączajcie agregat!

rodzic

Data: 17 grudnia 2019, 09:28 @pytek:
Bardzo dobre pytanie. KIEDY nasze dzieci zasłużą na normalne warunki nauki w szkole? Czym one zawiniły, że rządzący na wielu szczeblach nie zapewniają im równych warunków do rozwoju swoich zdolności, zainteresowań i przede wszystkim do nauki?

Kiedy w szkołach w końcu będzie normalnie????

magda

Data: 29 grudnia 2019, 13:08 Dlatego trzeba było spakować walizkę i zabrać dzieci do miejsc gdzie istnieje możliwość jakiegokolwiek rozwoju, mimo sympatii do naszego miasta, przykre...