Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Czy zniżki na bilety okresowe obejmą także elki? Nie wiadomo

Dodano: 27 sierpnia 2018; W sobotę 1 września ma ruszyć system zniżek dla osób korzystających z biletów okresowych warszawskiego ZTM. Nadal nie wiadomo jednak, czy obejmie on również pasażerów korzystających z elek.

System o nazwie „Warszawa +” pozwala mieszkańcom naszej gminy - płacącym podatki w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie lub posiadającym tu gospodarstwa rolne (oraz ich dzieciom) – na zakup tańszego biletu okresowego. Za bilet 30-dniowy imienny na dwie strefy po zniżce zapłacimy 120 zł zamiast dotychczasowych 180 zł (za ulgowy 60 zł zamiast 90 zł), a za 90-dniowy 330 zł zamiast 460 zł (za ulgowy 165 zł zamiast 230 zł).

Aby skorzystać ze zniżek, trzeba złożyć w urzędzie odpowiedni wniosek o wydanie zbliżeniowej Karty Komunikacyjnej Mieszkańca Góry Kalwarii.

Mimo że zniżki mają zacząć obowiązywać już od najbliższej soboty, nadal nie do końca wiadomo czy ulga wynikająca z programu będzie przysługiwała także na przejazd liniami "L", które kursują na terenie gminy Góra Kalwaria.

- Ulga będzie przysługiwała tylko na linie ZTM, linie "L" obsługują prywatni przewoźnicy – informuje Jolanta Jawień z Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii.

Inaczej widzą tę kwestię w warszawskim Zarządzie Transportu Miejskiego, gdzie zapytaliśmy czy ulga wynikająca z programu będzie przysługiwała także na przejazd liniami "L" na terenie gminy Góra Kalwaria. - Oczywiście tak – odpowiedział na nasze pytanie Tomasz Kunert, kierownik działu prasowego tej instytucji.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (12)

Ania

Data: 28 sierpnia 2018, 00:17 \"L\" obejmują 2 strefę biletów ZTM. skoro do tej pory można było jeździć z biletem okresowym na 1 i 2 strefę, to równoznaczne jest że tak samo będzie z biletami ze zniżką. Prywatni przewoźnicy mają umowę z ZTM. W każdej \"L\" jest informacja, że obowiązują bilety ZTM na 2 strefę. Skąd ten szum?

ja

Data: 28 sierpnia 2018, 14:00 do Ania:
szum jest bo to taki portal, gdzie jest tylko półprawda i oczernianie działań obecnej władzy, a wszystko po to by pan AS wygrał wybory.

ja

Data: 28 sierpnia 2018, 14:02 szczegółowe i prawdziwe informacje dot. biletów i ulg znajdują się na stronie gorakalwaria.pl Nie na tym portalu


kubuś puchatek

Data: 29 sierpnia 2018, 10:39 Skoro Jeleń powiedział wam, że za L-ki trzeba będzie płacić więcej, to ja nie dam się złapać. Chyba, że Jeleń tuż przed wyborami zmieni zdanie. Rozumiem, że kierownik działu prasowego ZTM nie został odpowiednio doinformowany. Wszak Jeleń nie kłamie.

Admin

Data: 29 sierpnia 2018, 11:48 @ ja

Skoro wszystko jest jasne, to proszę odpowiedzieć na pytanie czy ulga przysługuje na przejazd liniami L na terenie gminy. Proszę nie zapomnieć podpisać się prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Killzone

Data: 30 sierpnia 2018, 09:45 To jest największa tajemnica XXI w. :)

Beata

Data: 30 sierpnia 2018, 21:07 Również napisałam do ZTM z prośbą o określenie zakresu obowiązywania nowego biletu i dostałam informację, że bilet jest ważny w autobusach typu L (nie tylko w naszej gminie, ale też we wszystkich, które obsługuje ZTM). Żałuję, że oferta nie obejmuje dojazdu koleją do samej Góry, a tylko do Zalesia. Myślę, że jest o co powalczyć (Panowie kandydaci!). Trochę ludzi korzysta obecnie z dojazdów kolejowych, a przy tak korzystnej ofercie jaką stanowiłby wspólny bilet ZTM obejmujący dojazd do naszej stacji kolejowej, chyba sporo ludzi chciałoby przesiąść się na pociąg. Tym bardziej, że przystanek 742 jest dość odległy dla ludzi mieszkających w północnej części miasta, a na przystanku Polonusa/PKSu o każdej godzinie mały tłumek ludzi czeka. Zachęcam do podjęcia działań komitety wyborcze :)

artes2006

Data: 31 sierpnia 2018, 18:58 Zgadzam się w zupełnością z Panią Beatą, że bilet powinien także obejmować kolej. To są jedynie 3 stacje, a wsiadając do pociągu w G.K., ma się ten komfort wygodnej jazdy aż do Zalesia, czyli sporej części podróży do Warszawy. Istotne jest też, iż nie stoimy w korkach na ul. Puławskiej, co ma wpływ na sprawne przemieszczanie się.


Ja

Data: 5 września 2018, 17:24 Wiadomo czy bedzie zmiana rozkładu ZTM z Wilanowa na Kabaty???

iks

Data: 6 września 2018, 08:29 @ Ja
Na razie nie zanosi się na to. Są problemy z dokończeniem ciągu ulic na Ursynowie, po których autobusy mogłyby dojechać do stacji metra Kabaty.

Beata

Data: 6 września 2018, 18:20 Hi hi! Nasi urzędnicy chyba doczytali umowę z ZTM do końca, bo poprawili informację na stronie miasta. Najpierw podawali, że bilet Warszawa + dotyczy tylko autobusu 742, potem pojawiła się informacja o pociągach, a teraz jest już cała I i II strefa biletowa :)

Roman

Data: 13 września 2018, 08:18 Od 24 września 742 do stacji Metro Kabaty!!!