Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Czytelniczka: Lodowisko jak szybko otwarte, tak szybko zamknięte

Dodano: 25 stycznia 2021; Jedna z naszych Czytelniczek za pośrednictwem aplikacji Wasz Sygnał zapytała o zamknięte lodowisko miejskie w Górze Kalwarii.

W wiadomości Czytelniczka zwróciła uwagę, że od 27 grudnia nie możemy cieszyć się miejskim lodowiskiem. - Rozumiem, że do 17 stycznia była "kwarantanna narodowa", ale teraz? Czy nie można byłoby otworzyć go na zasadach choćby takich, jak w Bałtowie, w formie zajęć sportowo edukacyjnych, zupełnie legalnie? – zapytała.

O sprawę zapytaliśmy Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, Pawła Maciejewskiego. W rozmowie z GoraKalwaria.net dyrektor powołał się na opinię radcy prawnego dotyczącą funkcjonowania obiektów sportowych.

Maciejewski zwraca też uwagę na fakt, że kwarantanna narodowa nie skończyła się 17 stycznia. - Została przedłużona do 31 stycznia i nic od 28 grudnia w zakresie sportu i obiektów sportowych nie zostało poluzowane – wyjaśnia szef OSiR. – Niestety, bo my oczywiście jesteśmy w gotowości do działania – dodaje.

(mat)

Oto pełna treść opinii prawnej:

Opinia dotycząca zajęć sportowych organizowanych przez OSIR
 
W świetle zapisów § 10 ust. 15 rozporządzenia Rady Ministrów z 21.12.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 2316 ze zm.) do dnia 31 stycznia 2021r. Prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018r.- Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacji ( ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale  93.0) polegającej na organizacji  współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków:

- wyłącznie w przypadku sportu zawodowego lub zawodników pobierających stypendium sportowe lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;

- ich organizowania bez udziału publiczności.

W związku z powyższym prowadzenie zajęć sportowych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze  Kalwarii, z uwagi na posiadanie jako wiodący PKD 93.0 może prowadzić działalność tylko przy spełnieniu obu ww.warunków.

Radca prawny
Edyta Zielonka


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (4)

Xyz

Data: 25 stycznia 2021, 09:49 Brawo Dyrektor. Tak nalezy olewać naciaganie przepisow przez pseudo biznesmenow

zaciekawiona

Data: 25 stycznia 2021, 10:02 A czy ktoś wie dlaczego GOSiR w Piasecznie mógł zorganizować zajęcia dla dzieci w ferie - były m.in.zajęcia na lodowisku i basenie , a OSiR w Górze Kalwarii nic nie zaproponował swoim młodym mieszkańcom ? Czy to kwestia umiejętnego zarządzania ?

Do czytelniczki

Data: 25 stycznia 2021, 13:08 no i co?

aby do wiosny

Data: 28 stycznia 2021, 19:20 Lodowisko przeniesiono kasę policzono i gitara.