Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Czytelniczka: To psuje całą radość z wybrania się na basen

Dodano: 26 maja 2022; Nasza Czytelniczka za pośrednictwem aplikacji Wasz Sygnał skarży się, że w niedziele pół najważniejszego basenu dla dzieci - tzw. rzeki jest zajęte przez szkółkę pływania.

- To już czwarty raz, kiedy wybrałam się z dwójką dzieci na basen, a pół najważniejszego basenu dla dzieci - tzw. rzeki jest zajęte przez szkółkę pływania. Na 2/3 tego basenu pływa kilkoro rodziców ze swoimi pociechami, a w tym samym czasie na 1/3 stłoczone jest kilkadziesiąt osób z takimi samymi dziećmi. Różnica jest jedynie taka, że tamci mają dwie instruktorki, a reszta nie – pisze w liście do naszej redakcji pani Otylia. – To psuje całą radość z wybrania się w niedzielę na basen. Rozumiem, że każdy chciałby komfortowych warunków na basenie, ale w ten sposób odstrasza to tylko uczęszczające rodziny z dziećmi – skarży się Czytelniczka.

Za naszym pośrednictwem zwróciła się z kilkoma pytaniami do kierownictwa basenu i władz gminy. Chciała się dowiedzieć, czy szkoła pływania wykupuje na własność 2/3 basenu w czasie zajęć i za jaką kwotę, a także na jakiej podstawie część basenu jest wyłączona z użytku dla innych? - Może to znormalizuje sytuację na basenie i go otworzy, bo na razie wygląda to na prywatny folwark - podkreśliła Czytelniczka.
 
W odpowiedzi na te pytania dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, Paweł Maciejewski, poinformował, że szkoła pływania na okres styczeń-czerwiec oraz wrzesień-grudzień ma podpisaną umowę na wynajem basenu rekreacyjnego na potrzeby nauki pływania dzieci w wieku od niemowlaka do lat 5 w każdą niedziele w godz.: 8.30-12.30. Za każdą niedzielę płaci OSiR 800 zł brutto.

Jednocześnie Maciejewski zaznaczył, że „informacja o rezerwacji basenu rekreacyjnego w w/w terminach jest na naszej stronie w zakładce obiekty / basen oraz wystawiana karteczka z taką informacją w każdą niedzielę w okienku recepcji do wiadomości klientów”.

Do listu Czytelniczki odniosła się też Marta Sokal ze szkoły pływania Let-s Swim. Publikujemy pełną treść maila, jakiego otrzymaliśmy:

szkoła pływania w nowym saczu

Szkoła pływania dla dzieci i niemowląt dzierżawi 2/3 powierzchni basenu rekreacyjnego od niemal 18 lat. Od 2004 roku regularnie (poza wakacjami) pływamy w niedziele, w godzinach 9.00 - 12.30. Ten grafik nigdy nie uległ zmianie.

Na stronie internetowej basenu oraz tablicy rezerwacji torów można sprawdzić kiedy basen jest w całości dostępny dla Klientów indywidualnych. Regularnie uczęszczający na basen Klienci wiedzą, że po godzinie 12.30 rekreacja jest zwalniania, a dzięki nam jest cieplutka woda, która ma około 32 stopni C. Specjalnie podgrzewana jest dla dzieci w wieku 3 miesięcy i to jest bardzo duży atut dla klientów Góry Kalwarii i okolic, gdyż po naszych zajęciach ludzie chętniej niż np. w sobotę przychodzą całymi rodzinami na basen.

Nasza współpraca z basenem oparta jest o umowę, którą podpisujemy na każdy rok kalendarzowy. Ceny wynajmu wzrastają wraz z sytuacją zmieniającą się na rynku i są one tożsame z cenami na innych obiektach sportowych, z którymi współpracujemy na terenie województwa mazowieckiego.  

Określając naszą działalność jako "folwark" czujemy się bardzo urażone, gdyż zajęcia które proponujemy Rodzicom gminy Góra Kalwaria są bardzo ważnym aspektem wspierania prawidłowo rozwoju niemowląt. Oprócz adaptacji do środowiska wodnego dzieci najmłodszych, mających zaledwie 3 miesiące dbamy o to, aby wszystkie ćwiczenia nakierowane były na pracę w symetrii ciała i w prawidłowym wzorcu ruchowym.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską - fizjoterapeutów na co dzień pracujących z dziećmi z niepełnosprawnościami. Dzięki temu w Państwa okolicy, wśród lekarzy pediatrów i fizjoterapeutów zajęcia te cieszą się dużym uznaniem. Z wieloma ośrodkami jesteśmy w ścisłym kontakcie i tym bardziej kompleksowo wspieramy program fizjoterapii dzieci, które potrzebują pomocy.

Jestem przekonana, że gdyby nie nasza szkoła, nikt nie przyjeżdżałby do Państwa i nie prowadziłby tego typu działalności, a mieć w okolicy szkołę z 20-letnim doświadczeniem, to tylko atut i same pozytywny.

Szanowny Kliencie, myślę, ze tak jak Państwo potrzebujecie akurat w tym czasie całego dostępu do basenu rekreacyjnego, tak inni Klienci pragną mieć zajęcia z fizjoterapeutą, który w prawidłowy sposób nauczy jego Pociechę jak prawidłowo trzymać Malucha, jak asekurować jego głowę, żeby pływanie było bezpieczne, jak z nim nurkować, jak reagować jak się napije wody, jak gdy się zakrztusi,  jak uczyć samo asekuracji i zwyczajnie "miłości do wody".

W trakcie 18 lat współpracy z basenem wyszkoliliśmy tysiące dzieci, które w obronie naszej szkoły/naszej działalności chętnie przystąpiłyby z Państwem do polemiki. Argumentów przemawiających za współpracą z nami jest naprawdę wiele.

Pragnę jeszcze nadmienić, że większość basenów w województwie mazowieckim, które są przystosowane do organizacji zajęć z pływania dla dzieci i niemowląt podejmują taką współpracę ze Szkołami, chętnie dzierżawią im tory, a Klienci indywidualni wybierając się na basen zerkają w grafik wybierają godziny, gdzie basen jest ogólnodostępny.

W całym tygodniu - szkoła Let-s Swim dzierżawi tylko 3,5 h części basenu na potrzeby pływania dzieci i niemowląt.

(mat)

Fot. osirgorakalwaria.pl
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (12)

Mieszkaniec

Data: 26 maja 2022, 10:18 Ten basen to jeden wielki syf...
Czarny osad przy linni wody widac już z daleka nie wspominając o czarnych fugach nie wiem jakim cudem ten basen funkcjonuje .

Do rdakcji

Data: 26 maja 2022, 11:08 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Młodzież

Data: 26 maja 2022, 11:47 Czarny syf to może pływać skoro przychodzą na basen ludzie którzy prysznica nie widzieli od tygodnia. A jak basen jest zajęty to można przyjść o innej porze, albo nie być pi**ą i pozwolić dzieciom sie wspólnie bawić. Inne dzieci nie będą bardziej spie***lone od Pańskich 😉

Wyborca

Data: 26 maja 2022, 14:18 Rzeka to jest z nazwy, bo ratownicy wyłączają prąd bo ... są dzieci. Woda jest najzimniejsza ze wszystkich basenów w Polsce a byłam na wielu co bardzo odstrasza

jajec

Data: 26 maja 2022, 14:55 To już przesada w niedzielę na basen.

Aha

Data: 26 maja 2022, 17:18 Przecież ta pani ma rację basen istnieje tyle lat a gdzie jakieś modernizację udogodnienia? Zamiast tego jest tylko brudno do tego zimno są przeciągi pomieszczenia z prysznicami są nieogrzewane ratownicy nie chcą włączać rzeki(w takim razie po co to zbudowali?) Ogólnie ludzie przychodzą bo nie ma lepszego ośrodka i atrakcji .. a nie przepraszam bardzo na plus nowe szafki i mega niewygodne paski które służą do otwierania ... Ogólnie tamte szafki były lepsze było kupić takie same ale widać znowu innowacje tam gdzie są potrzebne jak psu rzep na d..

domino

Data: 26 maja 2022, 17:39 po komentarzach niestety dokładnie widać jacy ludzie mieszkają w GK... ehh aż się przykro robi.

Pan Kosma

Data: 27 maja 2022, 07:20 Byłem, wszedłem, zamoczyłem tyłek, wyszedłem. Dziękuję. Porażka, ale sorry, taki mamy klimat.


(;

Rudolf

Data: 27 maja 2022, 08:36 Malkotentów w GK nie brakuje. Wyjątkowa gmina pod tym względem. Nic nikomu nie pasuje, każdy wie lepiej. Dramat.

Jarek

Data: 27 maja 2022, 10:03 @domino. Dokładnie tak , może nie wszyscy są tacy ale 90% mieszkańców jest taka .. ja uważam że osoba która zauważyła problem ma rację , basen nie jest za darmo zapłaciła ta osoba więc ma prawo wymagać .. jestem Ciekawy co by powiedziały osoby krytykujące ta osobę jak by poszły do sklepu coś kupić , kupiły by 10 rzeczy za które by zapłaciły a przy kasie by mogły zabrać tylko 5 rzeczy . Niestety ludzie już przestają myśleć zastanawiać się , i zadawać pytania czy to politykom czy władzą miast w których mieszkają a tak że urzędnikom .

ola

Data: 27 maja 2022, 11:18 Od 4 lat przychodzę na basen regularnie 3-4 razy w tygodniu. Jeśli zdarzyła się taka sytuacja że tory były zajęte (czy inny basen) wystarczy sprawdzić rozpiskę kiedy co zajęte i przyjść w dogodniejszym czasie :). Ja do basenu nie mam większych zastrzeżeń. Woda czasem zbyt zimna ale przychodzi się tam żeby się poruszać więc zaraz robi się ciepło. Szafki w damskiej można by wymienić ;)

Nick

Data: 27 maja 2022, 17:05 Przez tą stronę internetową skarżyć się to szybciutko, ale sprawdzić rozpiskę też w internecie już nie potrafią... Ręce opadają.