Czytelnik: dzieci mokną czekając na autobus

Dodano: 12 lutego 2024; GoraKalwaria.net Mieszkaniec Góry Kalwarii zwrócił się z pytaniami dotyczącymi wiat przystankowych oraz modernizacji przejść dla pieszych.


News will be here

W ostatnim czasie za pośrednictwem aplikacji Wasz Sygnał otrzymaliśmy dwa pytania od naszego Czytelnika.

„Chciałem zapytać czy jest możliwość zbudowania wiat autobusowych na niektórych przystankach autobusowych, m.in. koło basenu (w stronę Warki, przy cmentarzu w GK) oraz modernizacji przejść dla pieszych gdzie ryzyko potrącenia jest bardzo duże?” – zapytał pan Tomasz.

„Jak dzisiaj widziałem te dzieciaki dojeżdżające do szkoły i czekające na autobus w strugach deszczu to aż słabo się robi. Może trochę inwestycji z głową przydało by się zrobić w tym mieście” – skomentował Czytelnik.

Rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii w odpowiedzi na pytania przyznał, że dotychczas magistrat nie miał sygnałów, że w tym miejscu (koło basenu, w stronę Warki) potrzebna jest wiata. -  Zdecydowana większość mieszkańców Góry Kalwarii na tym przystanku wysiada z autobusu, a nie do niego wsiada. Co do dzieci korzystających z basenu, to powinny czekać na autobus na basenie, zwłaszcza jeśli pada deszcz – zauważył Piotr Chmielewski.

Rzecznik magistratu poinformował nas również, że modernizacja przejść dla pieszych i malowanie pasów są zaplanowane na wiosnę. - Planujemy też wytyczenie nowego przejścia dla pieszych właśnie w okolicy basenu, a na skrzyżowaniu Pijarskiej, Mickiewicza, Chopina i Sportowej projektujemy rondo – dodał Chmielewski.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (21)

HaHA

Data: 12 lutego 2024, 15:04 HaHaHa... skoro robią przystanek to i powinni zrobić wiatę to chyba normalne i logiczne... Ale jak się tylko za biurkiem siedzi i czeka na zgłoszenia to tak jest... Te dzieciaki codziennie tam stoją i mokną czy to deszcz czy śnieg... I co mają zgłoszenia robić? Pomyślcie trochę i na szybko jakąś małą wiatę trzeba postawić... Ludzie autobusy jeżdżą jak jeżdżą a wy każecie na basenie stać? A kto potem odwiezie dziecko jak się spóźni na autobus? Jak kolejny za godzinę... Ogarnijcie się zanim coś głupiego odpowiedzie drodzy włodarze... Czas na was jest bliski...

WPI

Data: 12 lutego 2024, 15:07 Jak będziecie wytyczali nowe przejście w okolicy basenu pomyślcie też o chodniku bo wstyd że w 21 wieku przy głównej ulicy miasta po drugiej stronie basenu nie było chodnika....

TM

Data: 12 lutego 2024, 15:21
Czy autobus zatrzyma się na basenie z informacją czy ktoś jedzie w stronę Warki?? czy Ten Pan wie co mówi??? Ja na jego miejscu chętnie bym tak spróbował :)......bez komentarza

TM

Data: 12 lutego 2024, 15:47 Zapytam jeszcze co to za różnica czy ktoś wsiada czy wysiada??? Każdy moknie!!!!!Czy to jest jakoś niezrozumiałe dla Pana????? Nie wiem jak Pan zdobył tą posadę ale gratuluję!!!!!

beti

Data: 12 lutego 2024, 17:05 pan Rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii chyba nie zrozumiał pytania :/ tu nie chodzi o dzieci przyjeżdzające na basen a o dzieciaki z budowlanki które czekaja na autobus do warki

a o przejscie dla pieszych przydało by się własnie na skrzyżowaniu żeby dojsć do działek z ul, skierniewickiej
a nie malowanie znów istniejcych pasów które były niedawno malowane

Buu

Data: 12 lutego 2024, 17:20 Urzędnicy nie wiedzą że na przystankach potrzebne są wiaty - to tylko pokazuje oderwanie urzędników od rzeczywistości, oni autobusami najpewniej nie jeżdżą 🤦🏼 i ciekawe czy budowa ronda na skrzyżowaniu przy Sportowej faktycznie poprawi bezpieczeństwo szczególnie pieszych i usprawni przejazd ( w tym dla tirów których o dziwo w Górze pomimo obwodnicy wciąż jeździ sporo - ale tego urzędnicy też pewnie nie zauważyli jak brakujących wiat).

Na pohybel burmistrza

Data: 12 lutego 2024, 17:43 Władza najchętniej rozebrałyby istniejące wiaty bo i po co, przecież nikt z nich nie moknie. Koszy na śmieci też jest za dużo . To samo jest ze znakami jak ktoś wyrwie (skrzywi ) bądź ucierpi w wypadku wycinają i nie stawiają nowych.
Rowery i ścieżki na tym można "ukręcić" !

iq

Data: 12 lutego 2024, 19:24 To brzmi jak tekst z kabaretu: To będzie Pan więcej wchodził czy wychodził przez te drzwi. - więcej wsiadał czy wysiadał.
Pomysł godny 21 wieku - dzieci niech czekają na basenie.

Jakie rondo przy Sportowej, Chopina, Mickiewicza i Pijarskiej?
Pijarska teraz w zarządzie gminy jest więc wjazd na basen trzeba zrobić od strony Pijarskiej, ustawić wyspy spowalniające Pijarską przed tym skrzyżowaniem i dzięki temu zachowany osiedlowy charakter Baczyńskiego, Chopina, Fabianiego a jednocześnie pozwolimy na włącznie do ruchu ze Sportowej.


Sam

Data: 12 lutego 2024, 19:38 Ponad dekadę temu,na bezczela - w trawniku wkopano znak -przystanek autobusowy.Wg ówczesnych władz nie było w tym nic dziwnego,że podrozni wysiadają z autobusu wprost na trawnik, a nie na chodnik.Zapewne tez nie było
" sygnału od mieszkańców".Dopiero,gdy powstał tam również przystanek ZT M-u, wybrukowano powierzchnię przystankową.Tylu radnych ,bardziej i mniej wykształconych przejeżdżało koło tego miejsca i nie zauważyło tego problemu. 10 lat to mało,aby coś w tym mieście zmienić. Żałosne i tyle


Bareja

Data: 13 lutego 2024, 04:45 "dotychczas magistrat nie miał sygnałów, że w tym miejscu (koło basenu, w stronę Warki) potrzebna jest wiata. "
Jest przystanek potrzebna wiata i kosz na śmieci.

do iq

Data: 13 lutego 2024, 09:17 poważnie? na pijarskiej - głównej drodze progi zwalniające? msakra

Anna

Data: 13 lutego 2024, 09:21 Zgadzam się z opiniami internautów. W tym "mieście" od dawna nic się nie robi. To tylko udawanie. Nikt z urzędników nie widzi co się dzieje. Brud, brud i jeszcze raz brud. Kiedy urząd zajmie się tym bałaganem przy ul. Pijarskiej za cukiernia p. Szymańskich. To prosi o pomstę do nieba. Ile dekad trzeba czekać żeby chociaż w tym miejscu pozamiatano. Piękna wizytówka "miasta".

Alka

Data: 13 lutego 2024, 09:55 Bardzo dobrze że ktoś poruszył tą sprawę ....przy cmentarzu też nie ma żadnego daszku ..ludzie i młodzież ..stoją w strugach deszczu .śniegu .czy wiatru ...to jest granda ..ustalacie .przystanki ...zapewnijcie ludziom. Czekającym na autobus ..jakiś dach nad głową ....bo niestety ..ci włodarze i cała rada ..nie zasługują .żeby .oddać na nich .głos ....ale czy .następni chętni .od..fitela .burmistrza .będą lepsi????oto jest pytanie ...zarządzanie gmina i sprostanie potrzebom mieszkańców
A przede wszystkim dbanie o porządek .to nie jest bułka z masłem ....przysłowie mówi ..Jak cię widzą tak cię ocenią....

Artur

Data: 13 lutego 2024, 10:29 Można byłoby pomyśleć o jakimś zadaszeniu na przystanku ZTM przy murze DPS-u (przystanek Pijarska) . Tam też czeka często mnóstwo dzieciarni.

już niedługo

Data: 13 lutego 2024, 15:01 Pierwsze dwie kamery które zawisły w obrębie ratusza, miały spełniać jeden cel: by luzie nie wrucali śmieci.
Drugi ważny problem to ławki, na Kalwaryjskiej nie było - ktoś się upomniał i usłyszał ,że te nie są do przesiadywania.
Góra to czy Dziura ?

Biedne kaszojady

Data: 13 lutego 2024, 18:48 Niedlugo te wasze bombelki sobie nawet z butami na rzepy nie poradzą hahahahahah

Panewka

Data: 13 lutego 2024, 18:57 Boszeee, jak to zaniedbane miasto mnie irytuje.

Xxx

Data: 13 lutego 2024, 19:22 Przedstawiciele magistratu jak większość PO nie lubi trudnych pytań.

zróbmy skwer

Data: 14 lutego 2024, 07:26 To nie koncert życzeń Wasze / Nasze pomysły przerastają możliwości umysłowe ratusza. Teraz najważniejsza jest Impreza Samochodowa !

Emilia Bielecka

Data: 17 lutego 2024, 00:16 Tak wiata powinna być, tym bardziej że dzieci korzystają z różnych lokalizacji i to żeby miały parasolki to nie na miejscu ,uważam jako mieszkanka powinna być

Wyborca

Data: 18 lutego 2024, 00:27 Problem zadaszenia na przystanku przy cmentarzu i basenie był zgłaszany i to przez tzw. młodzieżową radę gminy, którą opiekuje się przewodnicząca dorosłej rady, czy pani Komosa.. i co NIC.