Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Czytelnik o modernizacji skarpy: po deszczu wszystko płynie

Dodano: 11 sierpnia 2019; Budowa geologiczna skarpy okazała się dużo bardziej skomplikowana, niż się spodziewano przed rozpoczęciem inwestycji.

O przyjrzenie się bliżej modernizacji skarpy zwrócił się do naszej redakcji za pośrednictwem aplikacji Wasz Sygnał, pan Marcin. Jak napisał, po pierwszym większym deszczu wszystko płynie, brakuje odwodnienia. Czytelnik zwrócił także uwagę, że nowo posadzone rośliny zarastają chwasty, a inne uschły. - Nikt tam nie pracuje, brak widocznych postępów prac – podsumował.

O ustosunkowanie się do problemów z inwestycją zwróciliśmy się Piotra Chmielewskiego, rzecznika prasowego Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Jak nas poinformował, inwestycja polegająca na przebudowie skarpy za liceum, a także wzdłuż al. Wyzwolenia w lipcu tego roku została zakończona i odebrana. - Zgodnie z umową z wykonawcą, jeszcze przez rok będzie on pielęgnował zieleń na tym terenie, z kolei zrealizowane prace objęte są pięcioletnią gwarancją. Stąd gmina wystąpiła do wykonawcy o dokonanie zabiegów pielęgnacyjnych, a także wymianę uschniętych roślin na nowe – powiedział nam Piotr Chmielewski.

A co z odwodnieniem? - Projekt, wykonany w poprzedniej kadencji, nie przewidywał jego budowy. Realizacja tego zadania była już mocno zaawansowania, kiedy obecny burmistrz obejmował stanowisko – zwraca uwagę rzecznik kalwaryjskiego ratusza.

Jak dodaje, w trakcie realizacji prac okazało się, że budowa geologiczna skarpy jest dużo bardziej skomplikowana niż się spodziewano – w czasie prac zaczęły wybijać z niej nieznane wcześniej źródła. – Obecnie w urzędzie trwa analiza, kto jest odpowiedzialny za taki kształt projektu. Gmina analizuje również, w jaki sposób naprawić istniejącą sytuację, aby ulewne opady nie niszczyły wykonanych prac – informuje Chmielewski.

Mateusz Adamski


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (21)

Krzysztof

Data: 11 sierpnia 2019, 15:32 Znaczy to że władza nie interesuje się na co wydaje pieniądze.
Ludzie spacerują i mają oczy, władza ma konta w bankach.

Wasabi

Data: 11 sierpnia 2019, 15:38 I wszystko jasne,winnych nie ma !
A co ze skwerkiem za milion ,kogoś posadzili ?

Obserwator

Data: 11 sierpnia 2019, 16:30 Ot nowość. Teren pochyły to i woda po nim spływa, nawet dodam że w dół. Ale trzeba \"badać\" sprawę... bo badaczy to nie brakuje. PiS też mówi, że wszystko to \"wina Tuska\", w Górze na Tuska nie zwalają ale na Zielińskiego ;)

wojtek

Data: 11 sierpnia 2019, 18:44 Faktycznie ktoś nie pomyślał,że woda z reguły płynie w dół po stromym zboczu.Tylko czy ktoś poniesie konsekwencje?Skwerek za milion też nie wygląda najlepiej,krzaczory posadzone tam to porażka.Przy okazji pytanie do władz miasta,czy nie można zapędzić pasożytów żyjących z zasiłków do zamiatania ulic?

ola

Data: 11 sierpnia 2019, 18:53 Czekaj ,czekaj, czy to przypadkiem nie nasz obecny burmistrz zgłaszał projekt do budżetu, a potem się dziwił że prace idą tak wolno i wszystko się nie podobało? To teraz niech zakasa rękawy i do roboty. Jak dla mnie cała ta inwestycja to jeden wielki niewypał. Kiedy się nie pójdzie to albo nikogo nie ma, albo młodzież popija trunki rodzaju przeróżnego.

Anowi

Data: 11 sierpnia 2019, 21:18 A jesienią przyjdą dziki i dokończę dziela😅

pytek

Data: 11 sierpnia 2019, 21:55
Czy tak winno wyglądać planowanie inwestycji/wydawanie naszych pieniędzy :
- A co z odwodnieniem? - Projekt, wykonany w poprzedniej kadencji, nie przewidywał ( ! ! ! ) jego budowy,
- w trakcie realizacji prac okazało się, że budowa geologiczna skarpy jest dużo bardziej skomplikowana niż się spodziewano... a czego można było spodziewać się na skarpie - że nie będzie deszczy i że po skarpie woda NIE będzie spływać?
- Gmina analizuje również, w jaki sposób naprawić istniejącą sytuację ... kto za to zapłaci : WINNY czy mieszkańcy z budżetu?
- Obecnie w urzędzie trwa analiza, kto jest odpowiedzialny za taki kształt projektu. ... chyba nie krasnoludki? CZY NIE POWINIEN TEGO ANALIZOWAĆ ... P R O K U R A T O R ?
...Ktoś zaplanował inwestycję, ODEBRAŁ PRACE (jest chyba protokół odbioru), ktoś zapłacił z budżetu - i nikt nie jest winny? Jak w czeskim filmie.... .

I główne pytanie : kiedy skończy się czas szastania cudzymi pieniędzmi
- bezmyślnie i B E Z K A R N I E !!!Ferdynand kiepski

Data: 11 sierpnia 2019, 22:06 Ta władza wyraźnie nie radzi sobie z inwestycjami. Brak specjalistów? Niewiedza? Oportunizm? Wina Zielińskiego czy zaćmienia księżyca? A może wszystko naraz ...? Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na skarpie proponuję urządzić biegi przełajowe i runmageddon szczególnie tam gdzie są spadki i wyrwy. Burmistrz w takich konkursach się spełnia. Pani od drog nie ma jak zwykle z czego utwardzic nawierzchni na jesień to może też dołączy pobiegać w błotku. Może jakieś zapasy w błocie o puchar burmistrza miasta?

Nick

Data: 11 sierpnia 2019, 22:06 A ile ta skarpa milionów kosztowała? Kto tego będzie pilnował?
Całe szczęście skwerek w mieście jest, dobre i to.

zły

Data: 12 sierpnia 2019, 08:12 No i proszę jak to zgrabnie można przejść z lecącej wody po skarpie do polityki i juź jest się o co kłócić, a to po prostu trzeba łopaty w dłoń, oj polak potrafi, ale ozorkiem mielić.

Ferdek

Data: 12 sierpnia 2019, 10:23 @wasabi - a to nie widzisz? Codziennie ktoś siedzi,mają butelkę taniego trunku i rozpijają w trymigi .

Danuta

Data: 12 sierpnia 2019, 10:52 Właśnie wczoraj byliśmy na spacerze na skarpie od strony ronda i liceum , no cóż wielkie przerażenie że tak wszystko zarasta chwastami na 1m . Panie Burmistrzu proszę o szybko interwencje , bo szkoda ludzkiej pracy i wydanych pieniędzy publicznych. To należy pielić jako nie zostało założone odpowiednia wizelina itp.

ODPŁYWY ! błąd w projekcie

Data: 12 sierpnia 2019, 14:24 nikt nie pomyslał w projekcie o odpływach wody .... juz przy 1 etapie rewitalizacji schodów widać było ze nie ma odpływu a cała skarpa pływała po nich

demeris

Data: 12 sierpnia 2019, 18:36 Po pierwsze trzeba zmienić wykonawcę ,jak już się pojawi jakiś pracownik to albo pijany albo na kacu.A na skwerku za milion menele urządzili sobie restaurację z tanim winem i darmowy prysznic z zraszaczy, strach z dzieckiem wyjść.

co to jest

Data: 13 sierpnia 2019, 16:32 https://www.youtube.com/watch?v=Ev1dteG_tys

Obejrzyjcie pasuje jak ulał.

Ferdynand kiepski

Data: 13 sierpnia 2019, 22:12 Ludzie dajcie spokój burmistrz teraz projektuje kosze na śmieci dla kolarzy.

FREAK

Data: 19 sierpnia 2019, 11:53 Ktoś odpowiedzialny za projekt powinien teraz niezbędne prace wykonać w własnej kieszeni. Woda płynie po agro włókninie zamiast wsiąkać leci niżej powodując wypłukiwanie kruszywa i ziemi..odwodnienia to podstawa, nawet przy drodze prowadzącej w dół przy pralni na jednostce jest odwodnienie zrobione kiedyś przez wojsko. Jeżeli nie jest się pewnym pewnych rzeczy to się nie przystępuje do robót. To co dzieje się z większością projektów to jest żenada, chyba jeszcze nigdzie takiej lipy nie widziałem....

Lem

Data: 19 sierpnia 2019, 13:08 Lipa to jest wszedzie,w Baniosze chodnik od ul.Sportowej do Wilczynka nie ma jeszcze roku a juz sie zapada a taka to byla przyneta przygotowana przez obecnego burmistrza, chodnik to okolo roku powstawal , byl to dobra kielbasa przedwyborcza, ten do Lubnej jeszcze sie trzyma.

sol-bud

Data: 19 sierpnia 2019, 21:27 Do lem ten chodnik do Łubnej będzie się długo trzymał bo porządna jest jego konstrukcja,i porządny wykonawca go robił.

Lem

Data: 21 sierpnia 2019, 00:53 Wlasnie , chlopaki sie starali bo dla siebie robili.Porzadna robota.Pozdrawiam.

maciek

Data: 22 sierpnia 2019, 15:44 gigantyczna fuszera ,budowa geologiczna na to nie wpływa .
Kto odebrał taką fuszerę