Czytelnik: rozsadziło mury zamku w Czersku

Dodano: 19 stycznia 2023; O niepokojącej sytuacji dotyczącej murów Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku zaalarmował naszą redakcję za pośrednictwem aplikacji Wasz Sygnał jeden z Czytelników.


News will be here

- Most do zamku zrewitalizowany, a mury zamku prawdopodobnie od wilgoci w środku murów i ostatnich siarczystych mrozów rozsadziło – pisze nasz Czytelnik i dołącza zdjęcia wschodniej ściany obiektu. - Czy znajdą się fundusze na ratunek zamku po kosztownej ostatnio i mało potrzebnej renowacji mostu? – pyta.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii Piotr Chmielewski przypomina, że most (jak i cały zamek) jest pod stałą opieką Mazowieckiego Urzędu Konserwatora Zabytków, i to on wydaje zalecenia co do rodzaju i zakresu prac renowacyjnych. - Most wymagał prac konserwatorskich, podobnie jak mur okalający dziedziniec – dodaje.

Chmielewski zapewnia, że urząd wie o erozji zaprawy w murze i prowadzi działania, które mają na celu pozyskanie "znaczących środków zewnętrznych na prace renowacyjne". - Dysponujemy już zaleceniami konserwatora w tej kwestii. Właśnie trwa nabór środków na tego typu działania i jesteśmy w trakcie przygotowania właściwego wniosku – informuje rzecznik magistratu.

Czytaj także: Most do zamku w Czersku odzyskał dawny blask

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

Mieszkaniec

Data: 19 stycznia 2023, 12:33 Siarczyste mrozy? To chyba były tylko w Czersku na zamku.. no chyba że mówimy o poprzednim stuleciu.

mieszkaniec 0505

Data: 19 stycznia 2023, 12:35 I tak wygląda lepiej niż mur DPSu.

Rozsadzilo

Data: 19 stycznia 2023, 17:18 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Nick

Data: 19 stycznia 2023, 17:30 Kiedy te mrozy były?

mieszkaniec

Data: 20 stycznia 2023, 07:23 Sypie się wszystko w tej gminie, najbardziej szkoła w Dobieszu

Zły

Data: 20 stycznia 2023, 08:33 Najgorszej jak się wcześniej nie zabezpiecza małym kosztem to później trzeba wywalić miliony,a co tam, to nie moje - komunistyczne myślenie.

Karyna

Data: 20 stycznia 2023, 10:40 Po co remonty? Na co to komu? Kto to słyszał? Lepiej dajcie na bąbelki bo kąkubent nie chce robić a ja nie mam na pazurki

Waść

Data: 21 stycznia 2023, 14:22 Za królowej Bony, wszystko było w porządku. A bywało zimniej.