Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Danuta Rechnia odwołana z funkcji wiceburmistrza Góry Kalwarii

Dodano: 29 czerwca 2020; Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski zdecydował dziś o odwołaniu swojej zastępczyni Danuty Rechni.

– Negatywnie oceniłem pracę pani wiceburmistrz na przestrzeni półtora roku, od kiedy sprawuje swoją funkcję – mówi gospodarz gminy.

Zdaniem burmistrza Strzyżewskiego pani wiceburmistz wnosiła niewielki wkład w rozwiązywanie problemów gminy i mieszkańców, a podległe jej referaty w Urzędzie Miasta i Gminy były przez nią chaotycznie zarządzane. – Dobitnym przykładem jest tu sprawa odbioru odpadów komunalnych. Koszty odbioru śmieci w ostatnim czasie drastycznie wzrosły, a pani Danuta Rechnia jedyne, co miała do zaproponowania, to idea budowy spalarni odpadów w Łubnej, czemu zdecydowanie sprzeciwiają się mieszkańcy sołectw położonych w północnej części naszej gminy – przyznaje Arkadiusz Strzyżewski.

Burmistrz negatywnie ocenił także wyjście pani wiceburmistrz z sesji Rady Miejskiej 25 czerwca, mimo że radni mieli do niej jeszcze szereg pytań dotyczących jej pracy oraz działalności podległych jej referatów i jednostek organizacyjnych gminy. Zaistniała sytuacja spotęgowała rosnącą utratę zaufania burmistrza do zastępczyni.

- Przyjęłam zwolnienie, ale z jego powodami absolutnie się nie zgadzam - powiedziała GoraKalwaria.net Danuta Rechnia. Jednocześnie zapowiedziała, że w najbliższym czasie (prawdopodobnie we wtorek) przedstawi swoje oświadczenie w tej sprawie.

Przypomnijmy, iż w ostatnich wyborach samorządowych Danuta Rechnia kandydowała na fotel burmistrza Góry Kalwarii. Uzyskała 12,95 proc. głosów, i nie weszła do drugiej tury, w której Arkadiusz Strzyżewski pokonał poprzedniego burmistrza, Dariusza Zielińskiego.

Jednocześnie jej komitet Razem dla Góry wprowadził do Rady Miejskiej czworo radnych. Mandat uzyskała sama Danuta Rechnia (zrezygnowała z niego, aby zostać wiceburmistrzem), a także Teresa Jędral, Iwona Szymańska i Bożena Molak. Rechnię w Radzie zastąpił Jan Jarosz.

Cała czwórka wraz z radnymi z komitetu burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego tworzyła dotychczas najliczniejszy klub w Radzie Miejskiej, "Razem zmienimy Górę".

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej uchwały o udzieleniu absolutorium burmistrzowi Góry Kalwarii za wykonanie budżetu w 2019 roku oraz udzieleniu wotum zaufania nie otrzymały wymaganej liczby głosów.

Jak informowaliśmy, taki wynik głosowania to pokłosie tarć, jakie w ostatnim czasie miały miejsce w koalicji tworzącej większość w Radzie Miejskiej.  

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski nie zdecydował na razie o powołaniu drugiego zastępcy w miejsce pani Danuty Rechnii. Jedynym zastępcą burmistrza jest obecnie Mateusz Baj.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (90)

coś

Data: 29 czerwca 2020, 14:08 a! Pan burmistrz czym może się pochwalić ??

Iwon

Data: 29 czerwca 2020, 14:12 Najlepiej swoją nieudolność zrzucić na kogoś innego, w tym przypadku na zastępce.
Wstyd.

ja

Data: 29 czerwca 2020, 14:21 Nieźle, teraz będziecie się między sobą przepychać, weźcie zacznijcie coś robić na swoje konto, bo czas leci i nic ale to naprawdę nic się nie dzieje. TOTALNA PORAŻKA!!!!!!.

Brawo

Data: 29 czerwca 2020, 14:23 Bardzo dobra decyzja Panie Burmistrzu.

Janko

Data: 29 czerwca 2020, 14:24 Jak dla mnie to Baj jest do zwolnienia

abccba

Data: 29 czerwca 2020, 14:27 Ufff, może Pani wracać do wałów, do szklarni :d


wyborca

Data: 29 czerwca 2020, 14:34 kara za nieudzielenie absolutorium i wotum zaufania przez radnych Pani Rechni. Strzyżewski mściwa bestia widać po oczach. Przyjdzie i na niego kryska!

Mieszkanka

Data: 29 czerwca 2020, 14:59 Uważam ze dobrze. Karma wróciła.

RES

Data: 29 czerwca 2020, 15:01 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Yowerix

Data: 29 czerwca 2020, 15:02 Można powiedzieć nareszcie. Człowiek który określa się wielkim przedsiębiorcą a traktuje ich jak ludzi drugich kategorii. A przepraszam, swoich traktuje świetnie jak pewien pan ze sklepu elektrycznego w centrum miasta

ASIOR

Data: 29 czerwca 2020, 15:09 I jego dwóch wspaniałych zastępców hehe po owocach ich poznacie hehehehe 1,5 Roku i bezradni na stanowiskach hahaahahah

Diablq

Data: 29 czerwca 2020, 15:11 To jest pierwsza dobra decyzja Pana burmistrza tej kadencji mam nadzieje ostatniej

nsz

Data: 29 czerwca 2020, 15:17 za chwilę będzie baj baj arek. przypominam, że to as krytykował, że śmieci w gminie drogie i że Zieliński nie potrafi sobie z tym poradzić. Jak sam dostał się do władzy i nie potrafi rozwiązać problemu, to zwalił winę na zastępcę. chłopie sam nie masz pomysłu jak to zrobić. nie jestem fanem pani Danuty, ale jej zwolnienie to ewidentnie zemsta za to, że nie dostał absolutorium. świadczy to o małości chłopca w krótki spodenkach.

Kustosz

Data: 29 czerwca 2020, 15:25 Przecież ona kompletnie nic nie robiła. W pracy była gościem w przerwach pomiędzy zabiegami naciągania facjaty. Merytorycznie dno i kupa mułu, o niczym nie miała bladego pojęcia (może coś wie o pomidorach). Spytajcie urzędników, którzy mieli z nią jakikolwiek kontakt - wstyd, że ktoś taki w ogóle kandydował na burmistrza a potem był jego zastępcą.

Linda

Data: 29 czerwca 2020, 15:33 Warto byloby skontrolowac dokumenty dotyczace decyzji przyznanych mieszkan komunalnych .Ta pani brala czynny udzial w Komisjach przyznajacych takie mieszkania .Niestety wiele mieszkan zostalo przyznanych nieuczciwie. I ktos powinien sie tym zajac .Sytuacja taka trwa juz od. bardzo dawna. I najwyzszy czas zrobic z tym porzadek ,tymbardziej ,ze krzywdzone sarodziny. oczekujace na takie mieszkania od szeregu lat i nikt na to nie reaguje .

Ela

Data: 29 czerwca 2020, 15:34 Pani burmistrz traktowała urząd jak własny folwark i ludzi z pogardą osobiście spotkałam się z chamskim zachowaniem tej Pani

Zuza

Data: 29 czerwca 2020, 16:30 No to się porobiło 🤣. Czekam na dalsze spięcia... 🤣

Marcin

Data: 29 czerwca 2020, 16:43 Pani Danuta była jedyną dobra osoba na stanowisku w Urzędzie Gminy. Szkoda.

Mieszkaniec gminy

Data: 29 czerwca 2020, 17:20 No to teraz zaczyna się ostra jazdatylko to żyjąc się mocno bo n pana biewiado.o kto teraz poleci nastepny z podległych instytucji pana burmistrza

Ktos

Data: 29 czerwca 2020, 17:42 No a teraz czekamy żeby burmistrz się spakował .
Mamy dość takich rządów, wszystko poszło w górę za pana rządów...

mało

Data: 29 czerwca 2020, 17:47 posadkę miała duza kaskę też i nic nie robiła....
jak wszyscy w radzie gminy :)

GoSC

Data: 29 czerwca 2020, 17:55 Według mnie to uczciwie byłoby jakby to Pan złożył rezygnację a nie szuka winnych wkoło siebie. Gdyby dostał Pan absolutorium to i zastępczyni by została i wszystko byłoby ok. Przez półtora roku pracowała dobrze a teraz się okazało ,że to jej wina. A nie lepiej przyjrzeć się sobie i powiedzieć cóż wszystko mnie przerosło. Wie Pan ja chciałabym tańczyć w balecie ale nie potrafię Pan też nie musi być burmistrzem bo trzeba mierzyć siły na zamiary.

Niewolnik

Data: 29 czerwca 2020, 17:57 Panie Burmistrzu jak Panu nie wstyd. Nie ma pan godności i odwagi przyznać się, że nie radzi sobie z zarządzaniem w naszym mieście. Za śmieci Pan jest odpowiedzialny, za szkolnictwo też Pan jest odpowiedzialny, a wszędzie burdel tam gdzie Pan się pojawi. Tylko wyszły Panu kolorowe rowery na których Pan odjedzie.

Waki

Data: 29 czerwca 2020, 18:21 I dobrze! Trzeba eliminować nieróbstwo. Pani burmistrz jedyne czym dużo pracuje to gadanie ale najczęściej głupot

Warsowia

Data: 29 czerwca 2020, 18:23 Długo wytrzymał te 1.5 roku, zmarnowanego czasu już za dużo. Takiego niemiłego człowieka jak ona dawno w urzędzie nie było! Oby wyszło na lepsze

ciekawy

Data: 29 czerwca 2020, 18:33 Co zrobił p.Baj prócz tego że w krótkich spodenkach niczym Giertych podskakiwał z panem na nowo otwartej obwodnicy ?

Ver

Data: 29 czerwca 2020, 18:55 Obecny Pan Burmistrz GK świetnie się sprawdza jako burmistrz fejsbukowy. Bo poza fajnymi wpisami na fb to zdecydowanie nic nie robi. A jak już się za coś weźmie, to spieprzy. Właśnie wywalił współpracownika ze „znajomych”

Meksyk

Data: 29 czerwca 2020, 19:06 Mściwość wyszła z butów za brak lojalności. Ale jakie rządy takie wyniki. Ryba psuje sie od głowy nie od ogona.
Znając obecnego rządzącego i słuchając rady z 25 czerwca, tych jąkających wypowiedzi i powtarzanych po dwa razy by dłużej zabrać czas stwierdzam ze sama bym zrezygnowała z pełnienia takiej funkcji pod takimi rządami. Pni burmistrz zdrowie ważniejsze.
Podwyżka śmieci, ale powód znaleźli. Nie ośmieszajcie sie bo nikt głupi nie jest.
Sami nic nie zrobicie. Nie widziałam żadnych waszych sukcesów i tu sie mnie nie zawiedziecie.

Władek

Data: 29 czerwca 2020, 19:15 Szkoda ,taka dobra kobieta ,z dobrymi pomysłami ,pewnie nikt Jej nie słuchał .

wypad z Ratusza

Data: 29 czerwca 2020, 19:27 We the People negatywnie oceniamy pracę burmistrza na przestrzeni półtora roku, od kiedy sprawuje swoją funkcję

Śmiech przez łzy

Data: 29 czerwca 2020, 19:33 nie dostajesz absolutorium, powinieneś podać się do dymisji, w zamian zwalniasz zastępcę. W zamian pocztą laurka i medal od czaskoskiego

kg2

Data: 29 czerwca 2020, 20:15 Negatywnie ocenił pracę.. a czego się spodziewał po osobie bez wykształcenia, bez jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego

Apolonia

Data: 29 czerwca 2020, 20:23 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

lokalny obserwator

Data: 29 czerwca 2020, 20:41 Nie można być trochę w ciąży... ugrupowanie pani Rechni będąc niby w koalicji nie poparło uchwały o absolutorium, a sama pani burmistrz demonstracyjnie sobie wyszła z sesji... Trzech radnych od pani Rechni nagle zachorowało i było nieobecnych? Trzeba być wyjątkowo naiwnym, żeby w to uwierzyć. Akurat tych trzech głosów zabrakło. Jak się nie ma większości do wygrywania takich głosowań, to nie ma de facto koalicji, czyli decyzja o zwolnieniu pani wiceburmistrz jest zrozumiałą konsekwencją wcześniejszych wydarzeń.

Radek

Data: 29 czerwca 2020, 21:09 I to jest dobra wiadomość. ta pani dużo i głośno zawsze krzyczała na cały korytarz a merytorycznie nie miała żadnej wiedzy.

z jednej strony

Data: 29 czerwca 2020, 21:19 z jednej strony wiadomo że urzędnicy ratusza i klienci dobrze oceniali jej pracę ...(o innych włodarzach tak nie mówią, w wręcz mówią że oni boją się klientów) z drugiej strony nie wiadomo nic poza tym że brak tego absolutorium i kozioł

Szorstki

Data: 29 czerwca 2020, 21:36 Fajny ten burmistrz, taki nie za mądry. Nie wiem jak chce wytrzymać jeszcze trzy lata do końca kadencji bez większości w radzie miejskiej. W urzędzie aż huczy że na miejsce P. Rechnii będzie powołany P. Walczak. W obecnej sytuacji powinno odbyć się referendum ws. odwołania Strzyżewskiego i jesienią nowe wybory. Gorzej już być nie może.

Wyborca

Data: 29 czerwca 2020, 23:50 Jeśli burmistrz nie otrzymał absolutorium i wotum zaufania to gdyby miał honor to powinien sam zrezygnować z piastowanej funkcji a nie szukać winnych w swoim gnieździe.

k1

Data: 30 czerwca 2020, 08:43 była koalicja i się skończyła.
trzeba będzie utworzyć nową.


Opinie

Data: 30 czerwca 2020, 09:39 Jestem ciekawa, która z osób odwołujących się do honoru i nawołujących do dymisji Burmistrza, oglądała ostatnią sesję ? Która jest w stanie ocenić merytorycznie to co się na niej wydarzyło ? Postronny widz zobaczył czytelne podziały w Radzie, które uniemożliwiają wykonywanie efektywnego zarządzania Gminą. Uchwała o absolutorium nie została podjęta przez radnych pomimo dobrego wykonania planu ocenionego pozytywnie przez wszystkie organy oceniające, bo po pierwsze - grupa która najwyraźniej nie może się pogodzić z przegraną burmistrza Zielińskiego nie jest po prostu organicznie w stanie powiedzieć pod adresem burmistrza Strzyżewskiego nic dobrego. Druga - najmniej liczna grupa PIS - prezentuje ideową niechęć do burmistrza z PO abstrahując od tego, że to dzięki klubowi Burmistrza przewodniczącym Rady został pan Rokita i tylko dzięki niemu nie został odwołany. Jest grupa pani Rechni, która zachowuje się w tym wszystkim stosując swoje gierki i uniki w sobie wiadomym celu. Sama pani wiceburmistrz zachowuje się od dawna na sesjach tak, jakby w zarządzie nie współuczestniczyła. Jeśli jest to gremium, które ma współdziałać z burmistrzem, to tej współpracy nie ma i nie będzie. Dopóki nie będzie świadomości - komentujących i radnych - tego po co ci wszyscy delegaci mieszkańców Gminy tam są, to będzie ciągła jazda bez trzymanki i im postawa im gorzej dla nie naszego tym lepiej. Będzie krytykanctwo zamiast odpowiedzialnej i merytorycznej oceny, będzie jawna niechęć personalna i brak rzeczywistej współpracy, będzie przerzucanie się odpowiedzialnością za to co nie idzie dobrze. Nie będzie dobrze, dopóki wszyscy nie zrozumieją, że podjęli się określonego zadania i nie czas na gierki, przepychanki i pokazywanie czyje na wierzchu. Mieszkańcy mają prawo wymagać od swoich delegowanych do pracy w Radzie postaw umożliwiających dobrą pracę. Mieszkańcy mają też możliwość poważnego komentowania tego co się dzieje, nie ulegając pokusie dyskredytowania w zależności od swoich antypatii i wygłaszania opinii bez pogłębionej wiedzy na temat, którego dotyczą. Oglądajcie Państwo comiesięczne sesje Rady Miasta. To jest minimum obywatelskiego nadzoru nad pracą Zarządu Gminy.

abc

Data: 30 czerwca 2020, 09:54 DO WSZYSTKICH NAWOŁUJĄCYCH DO ODEJŚCIA BURMISTRZA

abccba

Data: 30 czerwca 2020, 10:04 PANI Wice Burmistrz
nie wiele miała mądrego do powiedzenia, niewiele fajnego zrobiła, niewielu jej będzie brakować.
Dla Góry kalwarii to najlepsza decyzja od czasów Barbary Samborskiej, gdy odwołała Rutowicza !

Marek

Data: 30 czerwca 2020, 10:37 Decyzja dobra, chyba jedna z nielicznych Pana Burmistrza. Co do zarządzania naszą Gminą przez ostatnie 1,5 roku to szkoda słów krytyki, wszyscy widzimy jak miasto i inne miejscowości \"rozwijają się\" lotem koszącym w dół.... Oby zwolnienie tej osoby przyniosło jakąś wartość dodaną bo jak na razie duża część mieszkańców z niepokojem patrzy w przyszłość Gminy.

do z jednej strony

Data: 30 czerwca 2020, 10:59 ja oceniam jej wiedzę jako urzędnik na zero, zaufaj mi wiem co piszę

wyborca

Data: 30 czerwca 2020, 11:12 Teraz wszyscy przeciwnicy Zielinskiego maja duzo do myslenia.Poprzednia ekipa to byli ludzie z duzym doswiadczeniem samorzadowym,a obecni to zlepek karierowiczow z burmistrzem na czele.Teraz zacznie sie walka a sprawy gminy beda na szarym koncu.Jest to bardzo przykre i jako mieszkanka wcale sie z tego nie ciesze.

Młody, zdolny i przystojny

Data: 30 czerwca 2020, 11:41 Do lokalny obserwaor

Chyba Ci się coś pomyliło dwóch radnych nieobecnych było od Arusia( sprzedawczyki wroniewicz oraz kochanski), jedna radna z ugrupowania Pani Rechni, oraz Czesława Książek z ugrupowania A. F-K.

Równie dobrze mógł baja wywalić za oświatę i dyrektorów dwóch szkół. Grunt im się pali pod nogami.
Jeszcze do tego dochodzi pracownik UMiGu który wyrzeka się przyjaciół za głosowanie Prezydenta Dude.

Witold Pakula

Data: 30 czerwca 2020, 12:40 Czekam kiedy wszystkie komentarze pozytywne czy negatywne beda podpisywane imieniem i nazwiskiem

misiek

Data: 30 czerwca 2020, 13:46 A przetargi wygrwają osoby z których burmistrz ma korzyści..

Iza

Data: 30 czerwca 2020, 13:51 Kto ma taczki?

Korku

Data: 30 czerwca 2020, 14:10 Jedynie lokalny obserwator zrozumiał cokolwiek.. Echh...

Zainteresowana

Data: 30 czerwca 2020, 14:21 Pani wiceburmistrz jedyna osoba z przysłowiowej Trójcy
która reagowała i angażowała się w sprzawy Góry Kalwarii.
Jest mi bardzo przykro że została odwołana Pani Wiceburmistrz Danuta Rechnio
Panie burmistrzu bardzo zła decycja.
Wymagać to powinniśmy przede wszystkim od siebie.
Dawać przyklad innym .

Witold Pakula

Data: 30 czerwca 2020, 14:43 a tobie po co nazwiska ? z komendy jestes ?

Killzone

Data: 30 czerwca 2020, 15:01 Niezły tu macie bu....l siostry.

do zainteresowana

Data: 30 czerwca 2020, 15:20 Podaj fakty. Jak się niby angażowała? Załatwiała sprawy znajomych?

do zainteresowana

Data: 30 czerwca 2020, 15:53 Przykro Ci? Nawet nie umiesz napisać poprawnie nazwiska Pani Rechnia. Nie Rechnio.

Max

Data: 30 czerwca 2020, 16:13 Weźcie się w końcu za ten ZGK ciągle nie ma kierowców szamba nie ma kto wywozić!!!! A prywaciarze zmowę cenową sobie zrobili 25 zł za metr szamba ale nie mniej niż 150 zł łobuzy

Do zainteresowana

Data: 30 czerwca 2020, 18:01 Masz rację w sprzawy się angażowała, bo jeśli chodzi o sprawy to nigdy!
Ogólnie na plus, Pani nie miała wiedzy, umiejętności. W prywatnym folwarku może i tak ale samorządowo dni i 10 metrów mułu.

YamahaR1

Data: 30 czerwca 2020, 18:14 Hym Panie burmistrzu a czym Pan się pochwali nam bo z tego co wszyscy wiedzą jedynie ze swojej nieudolności mylę się to poproszę o wyjaśnienia Pana czekam...

TERESA

Data: 30 czerwca 2020, 18:34 PANIE BURMISTRZU POWINIEN PAN SIĘ WSTYDZIĆ PATRZEĆ LUDZIOM W OCZY ZA SWOJE NIERÓSTWO O KTÓRE OBWINIA PAN WECEBURMISTRZ DANUTĘ RECHNIO .ZWOŁAMY REFERENDUM I PAN POLECI Z HUKIEM.

ZHP

Data: 30 czerwca 2020, 18:38 Jestem rozczarowany praca włodarzy GK.

ZOFIA

Data: 30 czerwca 2020, 18:39 SWOJE NIEDOCIĄGNIĘCIA ZWALIŁ NA ZASTĘPCĘ. TYLKO PATRZEĆ JAK POLECI I BURMISTRZ

adek

Data: 30 czerwca 2020, 18:39 I BARDZO DOBRZE,jeszcze kilka glow powinno poleciec ,to co sie dzieje w naszym miescie to ni do smiechu ni do placzu ,.Jak ktos napisal mieszkania komunalne stoja puste po
generalnym remoncie ,,,Sajny 7,,dalejPILSUDSKIEGO 17/19 dalej kalwaryjska itak mozna wymieniac ,,,a rodziny z dziecmi czekaja po kilka lat i ciagle slysza ze niema ,,,nieprawda mieszkania sa tylko myszy w nich mieszkaja,,, ZA to ADM ceny w lokalach ustala sam jak chce,,, w kazdym budynku inna cena za wode za co .I JAK TO TAK czy to zgodne z prawem..Prosi sie kontrola NIK bedzie mial co robic.. Naprawde ze ta wladza kompletnie sie nie sprawdza,,, trzeba wyjsc do ludzi ,,rozmawiac z nami ,,pomagac mieszkancom ,,a tu dalej jak nie masz ukladow to nic nie zalatwisz.. A i jeszcze za naszych radnych to ja sie wstydze ,,bo my po to ich wybieramy zeby naprawde pomagali rozwiazywac sprawy wazne dla miasta i mieszkancow ,,a nie bzdurami sie zajmuja na tych sesjach ,,,,i biegna po djety ..Wstyd.

wyborca

Data: 30 czerwca 2020, 18:59 do abccba piszesz glupoty pani Samborska nigdy nie zwolnila pana Rutowicza ,widac jacy swiatli ludzie mieszkaja w naszym miescie, a w niedziele glosowales na prezesa?.

ZENON

Data: 30 czerwca 2020, 19:01 CZAS ODWOŁAĆ BURMISTRZA A PRZYWOŁAĆ WICEBURMISTRZA DANUTĘ RECHNIA. JEDYNA OSOBA Z KTÓRĄ MOŻNA BYŁO NEGOCJOWĆ SPRAWY POTRAFIŁA SŁUCHAĆ PETENTA I DOBRZE DORADZIĆ


Ono

Data: 30 czerwca 2020, 20:16 Ze słownościa u byłej Pani wice Burmistrz było tak jak teraz,` jutro odniosę się do tej sytuacji` jutro się kończy.
Hahahaha
Najlepsza decyzja z możliwych!

jytdc

Data: 30 czerwca 2020, 21:08 Wkrótce ceny drogich skwerków zostaną wyjaśnione,wysokie ceny za wywóz śmieci prześwietlone.
Podstawcie taczkę wywiozę za free.

profos

Data: 30 czerwca 2020, 21:25 Czekamy na pierwsze aresztowania.

Prawda was wyzwoli

Data: 30 czerwca 2020, 23:19 Burmistrz Strzyżewski mówi: \"Koszty odbioru śmieci w ostatnim czasie drastycznie wzrosły, a pani Danuta Rechnia jedyne, co miała do zaproponowania, to idea budowy spalarni odpadów w Łubnej...\"
Zatem kilka pytań i faktów .
Kto w takim razie unieważnił pierwszy przetarg na wywóz śmieci? Głos zabierał w tej sprawie burmistrz Baj, że w drugim przetargu będzie lepiej dla mieszkańców?
I co się okazało?
Ano, że w drugim przetargu wyszła jeszcze wyższa cena. I kto ponosi za to odpowiedzialność? Jest tylko jedne szef. Tylko i jedynie burmistrz Strzyżewski. Bo on zarządza gminą z woli narodu... Szukanie kozła ofiarnego... dajcie spokój.
I jeszcze sprawa tego, że pani Rechnia odpowiadała za te sprawy związane ze śmieciami. No to pytanko:
A kto wynajął firmę zewnętrzną, która doradzała burmistrzowi Strzyżewskiemu, jak ma rozwiązać sprawę śmieci?
Niestety nasi młodzi, mało doświadczeni burmistrzowie musieli płacić zewnętrznym doradcom. Płacić, niestety dla nas mieszkańców, za nic nie warte porady. No bo ca dało nam to doradztwo firmy zewnętrznej? Może ktoś się z urzędu wypowie?
A co do spalarni. Ona wreszcie będzie musiała powstać, w Łubnej, czy też gdzie indziej. Raz, że rozwiąże nasz problem z wysokimi cenami za wywóz śmieci - mogą być wtedy opłaty symboliczne za 1 zł. Drugie, że gmina może na tym zarabiać. Za granicą spalarnie są w centrach miast i żyje się normalnie.
Tyle, że u nas nie ma odważnego do podjęcia decyzji. Byle by zyskać kolejną kadencję. Reszta to nie ma znaczenia.
Jak ktoś już tu napisał: fejsbukowe życie.
I na zakończenie. Wszyscy wiemy, że stanowisko pani Rechnia wiążę się z umową koalicyjną. Radni nie dali absolutorium burmistrzowi Strzyżewskiemu, więc koalicja się rozpadła. Tyle, że to zwolnienie jest bardzo mało eleganckie. Ale to już na mieście wszyscy mówią z czego ten brak ogłady i elegancji wynika...

NN GK

Data: 30 czerwca 2020, 23:22 Pan burmistrz i cała rada won ze dwora miało być lepiej a co jest nic

Uczciwy

Data: 1 lipca 2020, 08:56 \"Jak ktos napisal mieszkania komunalne stoja puste po
generalnym remoncie a rodziny z dziecmi czekaja po kilka lat\"
Niech wezmą kredyt jak normalny uczciwy człowiek i sobie mieszkanie kupią a nie czekają aż im gmina da. A jak nie stać to pod most, dzieci zrobić umieją ale na nie zarobić już nie.


stan

Data: 1 lipca 2020, 10:51 Burmistrz Strzyżewski mówi: \\\"Koszty odbioru śmieci w ostatnim czasie drastycznie wzrosły, a pani Danuta Rechnia jedyne, co miała do zaproponowania, to idea budowy spalarni odpadów w Łubnej...\\\"A pan robi mini parki ,słupy ,festyny ...A ławek na przystankach czy Mzk -normalnej komunikacji brak....

lokalny obserwator

Data: 1 lipca 2020, 13:07 Czy \"TERESA\" to pani Teresa Jędral? Bo mówi \"my\" i grozi brumistrzowi referendum... Pani radna, proszę zatem powiedzieć, jak Państwo umotywują w kryzysowym roku wydatki na referendum? Bo sama urażona duma pani Rechni, to trochę za mało. Poza tym wydaje mi się, że to Państwa ugrupowanie zerwało de facto koalicję przez absencję podczas kluczowych głosowań na ostatniej sesji. Mój przedmówca miał rację, warto oglądać sesje rady.

do TERESA

Data: 1 lipca 2020, 13:47 Pani nawet nie umie poprawnie napisać nazwiska vice burmistrzowej.Nie Rechnio tylko ona ma na nazwosko RECHNIA. i taka Teresa dobrze, że nie ma władzy

Fabian

Data: 1 lipca 2020, 14:36 @Uczciwy
.Okropny ,nie Uczciwy komentarz.Nie kazdy dostaje w spadku po rodzicach czy tez dziadkach mieszkanie czy majatek .Nie kazdy ma intratna prace i nie kazdy umie dobrze kombinowac .Mnostwo ludzi stara sie ,zeby wyproeadzic z bezdomnosci ludzi bez dachu nad glowa .Prosze uwazac na slowa i nie wrzucac wsysrkich do jednego worka bo zycie lubi sie mscic i to czego zyczy sie innym moze sie obrocic przrciwko osobie pelnej buty i pewnosci siebie .0

nsz

Data: 1 lipca 2020, 15:16 @Prawda was wyzwoli -
to chyba najlepszy komentarz. Gdyby AS chciał zwalniać tych, którzy słabo sobie radzą, to zacząłby od swojego przyjaciela Baja. Bo ten z podległą mu oświatą sobie nie radzi.
Druga sprawa to kogo teraz powoła asior. Ludzi, którym musi się odwdzięczyć za kampanię jest wielu. Na razie spłacił dług wobec Baja i Chmielewskiego zatrudniając na intratnych lecz niepotrzebnych społeczeństwu posadach.

Uczciwy

Data: 1 lipca 2020, 16:12 @Fabian
A co jest okropnego w moim komentarzu? Mieszkania komunalne powinny być przyznawane na ściśle określony czas w sytuacjach wyjątkowych np. powódź, pożar itp. Nie dostałem niczego w spadku, na wszystko sam zapracowałem. Nie widzę żadnego powodu aby gmina miała komuś z moich podatków zapewniać mieszkanie tylko dlatego, że nie potrafi na własne zarobić.

Andrzej

Data: 1 lipca 2020, 16:38 Jeśli jedynym ważnym powodem by głosować na p.Strzyżewskiego było że zrywał u jego ojca jabłka w sadzie to gratuluję.

Ola

Data: 1 lipca 2020, 17:43 Pani pomidorowa już poszła,
teraz jeszcze Arek i Baj - baj, baj!


SąsiadSzatana_665

Data: 1 lipca 2020, 17:56 @ADEK chyba powstał przez przyp.adek.
@Uczciwy - święte słowa, zgadzam się w 100%. Nikt nikomu nie obiecywał mieszkań za półdarmo. Chcesz mieć mieszkanie to weź się za robotę i kup mieszkanie czy dom, albo wynajmij - ofert jest tyle, że można przebierać. Mi nigdy nie przyszło na myśl, że mogę DOSTAĆ mieszkanie bo mi się należy. 90% mieszkańców gminy haruje jak woły żeby być na swoim, a temu daj bo stoi puste. Powinno stać puste i niech myszy się tam grzm*cą, bo te lokale są przeznaczone dla ludzi, którzy ze względu na nagła, ale przemijającą sytuację życiową (choroba, pożar) potrzebują natychmiastowego wsparcia i powinni je dostać z dnia na dzień, a nie czekać latami, aż coś się zwolni. Człowiek się pozbiera, stanie na nogi i powinien opróżnić lokal, a nie zajmować go przez trzy pokolenia.ja

Data: 1 lipca 2020, 20:57 W Polsce - wina Tuska, w Warszawie - Trzaskowskiego a w Górze Kalwarii - Rechni - jak się nic nie potrafi to najlepszy na kłopoty - kozioł ofiarny - do roboty lenie albo wypad - pzdr


Do wszystkich zainteresowanych

Data: 1 lipca 2020, 23:05 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Pit

Data: 1 lipca 2020, 23:19 Dość niskie posunięcie managerskie, będące samooceną głównego zarządzającego - winę za brak rezultatów zrzucić na podwładnego.
Z drugiej strony otwiera się szansa na kolejne wypromowanie bliskich współpracowników, np. p. Walczaka.
Zazwyczaj historia ocenia władzę.
Ta kadencja może nie zasłużyć na ocenę; oby sprawnie przeszła do historii.
Smutne.
Obecna władza to chyba jedna z większych pomyłek wyborczych i niespełnionych oczekiwań.
No ale mamy kolorowe rowery na drzewach bez ścieżek rowerowych, ale z udogodnieniami: kawiarnia, kosze dla rowerzystów. Aż rodzinnie chce się pojeździć rowerem po gminie.
Mamy spore opłaty za śmieci co było głównym wytykaniem podczas kampanii.
Mamy a raczej mieliśmy kolorowe donice na kwiaty.
Mamy wreszcie jawny odłam władzy od kościoła w mieście słynącym z bogatej tradycji chrześcijańskiej.
Ciekawe czy na dzień dzisiejszy, referendum za odwołaniem obecnej władzy pokryłoby się z wynikiem wygranych wyborów? 🤔
Kolorowych snów drodzy sąsiedzi 🤗

Migot

Data: 1 lipca 2020, 23:23 Do Uczciwego .Drogi Panie jak się zarabia najniższą krajową to kto ci da kredyt.Dobrze jest jak rodzice dają A lenie nic nie robią.Najlepiej się wypowiadać jak się prawdziwego życia nie zna. Średnie wykształcenie A starszym ludziom tyłki się wyciera . Za mieszkanie komunalne płaci się około 500 600 zł.dolicz światło leki bilet do pracy i musisz jedzenie kupić. Więc jak nie wiesz jak ludzie żyją ,i nie każda rodzina to patologia, są rodziny gdzie ludzie pracują za grosze i muszą wyżywienie zapewnić 2 lub 3 dzieci.

firma

Data: 2 lipca 2020, 08:48 Dziękujemy Panu Burmistrzowi Arkadiuszowi. Ze w ciężkich czasach dla naszej firmy zlecił nam to doradztwo. Mocno podbudowało to nasz budżet.

Kibic

Data: 2 lipca 2020, 12:16 Pan burmistrz niech sam siebie na początku rozliczy a dopiero potem kogoś. Ja się pytam gdzie są pieniądze ze stadionu co powiat przekazał gminie za sprzedaż ziemi pod obwodnicę na rozbudowę i odnowę stadionu. Z chęcią się dowiem

wyborca

Data: 2 lipca 2020, 13:03 Nie rozumiem tylu komentarzy. Burmistrz ma prawo do wyboru najbliższych współpracowników. Skoro praca się nie układała, to nie ma o czym gadać. Problemem to jest rozpolitykowana, niekonstruktywna Rada! Małostkowość, zawiść zamiast współpracy na rzecz miasta DNO!

Ja

Data: 2 lipca 2020, 13:48 Komentarze typowe dla gminy GK. Opluć, obrażać i wiecznie niezadowoleni. Ciekawe co sami zrobili dla miejsca w którym mieszkają. To burmistrz decyduje z kim współpracuje i komu ufa. Dobrze, że teraz zmienia współpracowników a nie za 3 lata. Współpracownicy odpowiadają za pewne zadania, źle działają, to trzeba ich zmienić. Wolelibyście opłacać, tak to my opłacamy z naszych podatków, dalej kogoś komu nie można zaufać i nie wywiązuje się że swoich działań? Ja nie. Gmina to ogromne przedsiębiorstwo, który z krytykantów prowadzi dużą firmę, lub chociaż jednoosobową?

Bodek

Data: 3 lipca 2020, 09:20 Kochani, czy warto się kłócić? Zarząd gminy musi być jednością, jeśli coś tam nie gra to całe miasto cierpi. Jeśli ktoś nie wie co to lojalność chyba nie liczy, że szef go będzie trzymał. Opłaty za wywóz odpadów są bardzo wysokie, nowych miejsc pracy brak.
Była pani wiceburmistrz może przecież kandydować na burmistrza.
Może jednak czas na bardziej radykalne zmiany, może znajdzie się inny chętny do kandydowania i uzyska nasze poparcie, może nikt z już znanych włodarzy i radnych.
Przy okazji, Szanowni Radni utrzymywani z naszych podatków, może jakaś inicjatywa z Waszej strony? nie tylko krytyka, ale coś pożytecznego. Chętnie poznałbym Wasz pomysł na Górę - mnie tylko z ulotek wyborczych. O ile się nie mylę, to niektórzy radni pełnią tę zaszczytną funkcję od wielu, wielu lat, a miasto prawie wcale się nie zmienia, za to prywatne biznesy kwitną. Czy to zbieg okoliczności? Niestety bywam czasami klientem urzędu i niestety odnoszę wrażenie, że są równi i równiejsi - szczególnie osoby z rady. Czekam godzinę i słyszę, że koniec pracy, ale radny, który właśnie wszedł jest wpuszczany i to z honorami. Państwo jesteście dla wyborców, a nie wyborcy dla Was i to my mieszkańcy powinniśmy mieć pierwszeństwo - w końcu Wasze pensje i diety są z naszych podatków. Może czas to w końcu zrozumieć.
Może warto sprawdzić co się dzieje w ZGK i ZOPO?

Bodek

Data: 9 lipca 2020, 09:50 znowu skoszono trawę przy posesjach, choć to mały gest, ale jednak cieszy. Dziękuję w imieniu mieszkańców.
Szanowni Radni (niezależnie od opcji),
jaki jest Wasz pomysł na odpady? czy zamierzacie włączyć się w ten ważny dla mieszkańców temat?


Majka

Data: 3 sierpnia 2020, 12:23 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.