Dla kogo Rada Miejska? Rozmowy będą trwały do ostatniej chwili

Dodano: 6 maja 2024; GoraKalwaria.net Na wtorek 7 maja na godzinę 18.00 zaplanowano pierwsze posiedzenie Rady Miejskiej w Górze Kalwarii w nowej kadencji 2024-2029.


News will be here

Podczas pierwszego posiedzenia ślubowanie złożą radni oraz burmistrz. W programie sesji jest też wybór nowego przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących.

Komu przypadną te stanowiska? To zależeć będzie od nowej większości, jaka wyłoni się w Radzie Miejskiej. Gremium to liczy 21 osób, a więc do zbudowania większości potrzeba, co najmniej 11 radnych.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy w sprawie przyszłej koalicji w RM będą trwały do ostatnich chwil.

W wyniku kwietniowych wyborów największym klubem w Radzie, bo liczącym siedem osób dysponuje związana z burmistrzem Arkadiuszem Strzyżewskim Nowa Kalwaria. Po czterech swoich przedstawicieli w Radzie Miejskiej mają Razem dla Góry oraz Koalicja Obywatelska. Trzech radnych wprowadzili Bezpartyjni GK oraz Prawo i Sprawiedliwość.

CZYTAJ TAKŻE:
Tak zmieni się układ sił w Radzie Miejskiej [ANALIZA]

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

nsz

Data: 6 maja 2024, 12:48 Przecież as jest z PO więc jego partia na logikę powinna go poprzeć. Czyli PO i jej przybudówka nowa Kalwaria.

ciekawy

Data: 6 maja 2024, 12:51 A jednak, były trzy jest dwa łańcuchy jedno poszło w szkodę z łańcuchem ?

Albin

Data: 6 maja 2024, 17:44 Ciekawy jestemjak będzie działał aparat represji.
Ludzie ! Czytajcie swoje rachunki ZGK rżnie nas na kasę naliczają za dwa wodomierzei opatę stałą podczas gdy jest jeden. Na śmieciach też nas oszukują .

Do Albin

Data: 8 maja 2024, 00:50 A na śmieciach w jaki sposób i od kiedy ❓❓

Hihihi

Data: 8 maja 2024, 01:03 Jakie rozmowy - kogo z kim???. Towarzystwo się zabetonowało w klasycznej walce o zydelki... Niech wyborcy zobaczą, kogo wybrali - jaką Radę (pod czyim przewodem) ukleją. I niech pomyślą - co dobrego ich czeka (niektórym "wyborcom" może (??) nawet będzie wstyd za ich "produkt").
Już "uwertura" może pobudzić do myślenia, choć teraz to jeszcze nie wszystkich.... A może się mylę??

Wawrzyniec pruski

Data: 8 maja 2024, 11:43 Dzisiaj pan z ZGK odczytuje liczniki w skrzynce znalazłem fakturę spróbujcie odczytać rubrykę USŁUGA. Co ten złodziejski twór chce ukryć ?
Pan Albin ma rację trzeba złodziejom patrzyć na ręce !

Małgorzata

Data: 8 maja 2024, 13:36 @Do Albin
Mie przysłali za ubiegły rok wraz z odsetkami. Nie zareagowałam bo mam opłacone (odcinki trzymam).
Czekam co będzie dalej.