Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Dobiesz: po śmieciach go znaleźli

Dodano: 15 września 2021; Sołtysowi Dobiesza Bartoszowi Miszewskiemu oraz Bogdanowi Malinowskiemu udało się ustalić personalia osoby, która podrzuciła śmieci do pobliskiego lasu.

Jak czytamy na facebookowym profilu Sołectwa Dobiesz, w odpadach udało się zabezpieczyć przedmioty, które dawały poszlaki co do ich pochodzenia. Przedmioty przedstawiono właścicielom trzech firm z Góry Kalwarii i ostatecznie jeden z nich był w stanie pomóc i wskazać, z której, konkretnej budowy pochodzą śmieci.

Okazało się, że budowa zlokalizowana jest w jednej z sąsiednich gmin, z której sprawca, jadąc w stornę Piaseczna przez Dobiesz, wyrzucił śmieci w   lesie.

Właściciel budowy tłumaczył się, że zapłacił za zabranie śmieci podwykonawcy, i to nieuczciwy zleceniobiorca miał podrzucić odpady do lasu. W ramach zadośćuczynienia właściciel budowy posprzątał wyrzucone śmieci oraz przyległy teren lasu.

To już drugi "śmieciarz", którego udało "złapać" władzom sołectwa z Dobiesza. We wrześniu ubiegłego roku ustalono kto podrzucił opony samochodowe i kilka worków pełnych śmieci w lesie w okolicach Sierzchowa.

(mat)

Fot. facebook.com/SolectwoDobiesz
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

obserwatorka

Data: 15 września 2021, 12:41 JAK TO TAK ŻADNEJ KARY FINANSOWEJ CZYTAJĄC TO MYŚLAŁAM ,ŻE DOSTANIE DO ZAPŁACENIA Z 5 TYŚ KARY A TU NIĆ JEDNEJ ŚWINI SIĘ UDA DRUGIEJ NIE JAK SIĘ NIE UDA TO SIĘ ZABIERZE Z POWROTEM ŚWINIA GÓRĄ.

Tez buduje

Data: 15 września 2021, 13:35 Brawo! Choc to składy budowlane powinny nieodplatnie odbierac smieci po budowie skoro ZGK czy inne firmy odbierajace nie chca. Sprzedac umieja to i niech odbieraja. To jest systemowa porazka. Kazda budowa powinna byc kontrolowana pod tym wzgledem a palenie smieci surowo karane. Wydalem tysiace na kontenery plus recykling odpadow styropianu x2 drozej ze nie wspomne o papie.

Qala

Data: 15 września 2021, 13:58 Do Tez buduje

Jak zwykle, ten co chce postępować jak na człowieka przystało płaci więcej. A frajerowi się udaje.

Freak

Data: 15 września 2021, 14:40 W okolicach Góry w lasach i nad Wisłą powinny być zamontowane foto pułapki. Śmieciarzy i pseudo offroudowców rozjeżdżających wały i wyspę karać i to grubo żeby byli przykładem dla innych

nikos

Data: 15 września 2021, 20:48 Niech taki bęcwał jeden z drugim wywali te śmieci pod ratuszem to przynajmniej szybko posprzątają i nie zaszkodzą środowisku...

nikos

Data: 15 września 2021, 20:54 U nas na osiedlu jakiś radosny twórca porozstawiał tabliczki z zakazem wyprowadzania psów. O kotach co się błąkają samodzielnie nie wspomniał. No to może teraz zacznę uczyć psy latania? Przypominam ,że właściciele psów płacą podatki oraz za sprzątanie terenu w spółdzielni. Jakoś tym mądralom nie przyszło do głowy żeby napisać tabliczki z zakazem parkowania na trawnikach. To nikomu widać nie przeszkadza jak wydostają się oleje silnikowe na trawniki. Jak się pies wysika czy zrobi kupkę to przynajniej nawozu przybędzie...

Ja

Data: 16 września 2021, 14:22 To chyba jakas kpinaaaaaa!!! Bez kary finansowej??? Pewnie znajmoy jakis

Medik82

Data: 23 września 2021, 16:55 Karać i nie wyróżniać! Tylko srogie kary mogą przynieść spodziewany efekt a śmieci w lasach wokół Góry są całe tony.