Dodatek do ogrzewania – ważna zmiana przepisów!

Dodano: 20 listopada 2022; Sezon grzewczy w pełni, za oknami coraz większy mróz i konieczne jest już bardzo intensywne ogrzewanie naszych gospodarstw domowych.

Nasz rząd, widząc ciężką sytuację na rynku, związaną ze stale pogarszającą się sytuacją gospodarczą i rosnącymi obawami przed nachodzącą zimą, wprowadził szereg tarcz i dodatków mających nas ochronić w tym ciężkim okresie. Wprowadzone zostały, między innymi, specjalne dodatki do ogrzewania, o czym pisaliśmy w naszych artykułach „Dodatek do ogrzewania – oficjalnie już nie tylko do węgla!” oraz „Dodatki do ogrzewania – dalsze informacje!”.

Żeby otrzymać dodatek, trzeba spełnić pewne warunki określone w specjalnych ustawach. Jednym z punktów dotyczących wypłat dodatków dla gospodarstw domowych był fakt wypłacania tylko jednego dodatku na wskazany adres, nawet w przypadku, kiedy znajdowało się tam kilka osobnych gospodarstw domowych.

Tym samym, rodziny, które mieszkały w wielorodzinnych budynkach z tylko jednym adresem administracyjnym, nie mogły ubiegać się o wypłatę świadczenia. Rząd widząc nierówność w tak przygotowanych przepisach, postanowił to zmienić. Z dniem 3 listopada 2022 weszła w życie nowelizacja przepisów, które dają możliwość otrzymania dodatku węglowego przez kilka gospodarstw domowych zamieszkujących pod jednym adresem, co jest wyjątkiem od wcześniejszej zasady zakładającej tylko jeden dodatek na adres. Rodziny, które złożyły wniosek, ale nie został on rozpatrzony, ponieważ na dany adres został już wypłacony dodatek dla innego gospodarstwa, mogą złożyć wniosek ponownie. Warunkiem jest oczywiście to, że pod jednym adresem znajduje się więcej niż jedno gospodarstwo domowe, a do 30 listopada 2022 nie ma możliwości określenia osobnego miejsca zamieszkania dla tych gospodarstw, które zamieszkują osobne lokale i posiadają odrębne lub wspólne źródło ogrzewania.

To dobra wiadomość i oby tylko takie do nas docierały. Mieszkańcy Gminy Góra Kalwaria mogą składać takie wnioski do 30 listopada 2022, do godziny 15:00, w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Pileckiego 10.

Mamy nadzieję, że te zmiany w jeszcze lepszym stopniu zabezpieczą Was przed nadchodzącą zimą!

Spotkaliście się z taką sytuacją? A może już złożyliście takie dodatkowy wniosek? Czekamy na Wasze komentarze!

(Bartek)

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska (gov.pl/web/klimat), Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria (gorakalwaria.pl)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (3)

ładna historia

Data: 20 listopada 2022, 17:41 Gmina zrobiła dobry biznes !
Pieniądze te 3 tysi są z innego źródła ,a przy okazji wydało się kto nie płaci lub za mało płaci za śmieci.

Haahahah

Data: 20 listopada 2022, 22:15 Kraj obłąkanych ludzi jakim cudem ktoś może dostać na węgiel tyle a na gaz tyle myślicie,że gaz jest tańszy od węgla geniusze? Hahahaha i podobno konstytucją zapewnia równe prawa i obowiązki! Totalne bezprawie i niesprawiedliwość!

można ?

Data: 1 grudnia 2022, 15:28 Złożyłem wniosek na dofinansowanie ( w okresie gdy nikt nie sprawdzał pieca). Gdy dowiedziałem się że panie z opieki chodzą po kominkach "pożyczyłem" od sąsiada na jeden dzień bo ten swoje ogrzewanie zmodernizował na gaz , a pieca jeszcze na złom nie oddał. Panie złożyły mi kurtuazyjną wizytę ,przelew doszedł, zaraz z sąsiadem zorganizujemy po kielichu, jeszcze szwagra doprosimy.