Drożyzna nie zabierze choinki i imprezy na rynku

Dodano: 21 listopada 2022; Z okazji otwarcia sezonu świątecznego władze Góry Kalwarii chcą sprawić trochę radości mieszkańcom, głównie dzieciom.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii nie uruchomi miejskiego lodowiska („W tę zimę w Górze Kalwarii lodowiska nie będzie. Dlaczego?”), a od grudnia w nocy na kilka godzin wyłączane będą wszystkie latarnie („Nocami Góra Kalwaria pogrąży się w całkowitym mroku”) – o oszczędnościach wprowadzanych przez lokalny samorząd piszemy na łamach naszego portalu od blisko tygodnia.

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym postanowiliśmy dowiedzieć się w magistracie, czy oszczędności dotkną również iluminacje, które w tym okresie każdego roku rozświetlały przestrzeń miejską, a także co z choinką na rynku i towarzyszącą jej odpaleniu imprezą.

Od rzecznika prasowego Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii, Piotra Chmielewskiego, usłyszeliśmy, iż na 4 grudnia zaplanowano odpalenie choinki na rynku. Będzie też domek Mikołaja. - Chcemy mimo wszystko z okazji otwarcia sezonu świątecznego sprawić trochę radości naszym mieszkańcom, głównie dzieciom – mówi Chmielewski. – Choinka i domek (wyposażone w energooszczędne lampki) będą jednak świeciły się tylko w określonych godzinach, głównie wieczorem – zaznacza. – Natomiast co do pozostałych ulicznych iluminacji i ozdób - rezygnujemy z większości, pozostałe ograniczamy do minimum, tzn. do okresu świątecznego. Nie widzimy możliwości, aby ozdoby świąteczne świeciły się w tym samym czasie, w którym jesteśmy zmuszeni do wyłączania oświetlenia ulicznego, by wypełnić zapisy ustawy zobowiązującej nas do 10-procentowego ograniczenia zużycia energii elektrycznej przez gminę i jej jednostki – dodaje rzecznik magistratu.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (15)

krzyś0

Data: 21 listopada 2022, 15:17 W takim nędznym wydaniu jak zawsze nie zrobi różnicy !

mieszkaniec

Data: 21 listopada 2022, 16:35 W tamtym roku przypominam, 4 chłopów przez 3 godziny ten domek ubierało. Można było pęknąć ze śmiechu. Kręciły się jak mrówki w g....e.

Haahahah

Data: 21 listopada 2022, 16:44 Same orly w tym samorządzie pracują

Amadeusz

Data: 21 listopada 2022, 17:55 Żeby było taniej mogę Wam podarować choinkę co prawda sztuczną ale jest już ubrana , nie ma tylko cukierków .

Killzone

Data: 21 listopada 2022, 19:17 Cudownie. Ponownie zrobią mi dobrze. Ileż radości i szczęścia. Miodzio.
Magistrat rulez!

Ala

Data: 21 listopada 2022, 20:25 Lepiej niech się nie ośmieszają z tą choinką

ika

Data: 21 listopada 2022, 22:32 ale choinka będzie się świecić w nocy mam nadzieje? :)

Wyborca

Data: 22 listopada 2022, 03:08 I dobrze. Trochę nastroju przyda się

Pamiętacie

Data: 22 listopada 2022, 05:48 Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu ...


nsz

Data: 22 listopada 2022, 07:35 ja proponuję pozbyć się zbędnego stanowiska rzecznika. Chyba burmistrz po studiach potrafi czytać, pisać i się wypowiadać. W razie czego ma zastępcę, który przez lata pracował w gazecie ojca. W przyszłym roku koszt pracodawcy przy minimalnej krajowej to prawie 5000zł. Rocznie to 60000zł. Doliczcie do tego socjal z urzędu i macie niezłą sumkę. To są kwoty tylko przy minimalnej. Ile by się uzbierało, gdyby taki rzecznik zarabiał więcej? 100, 150 tysięcy rocznie?
To tylko jedno ze stanowisk, a mamy przecież całe zbędne wydziały jak np. promocji miasta, w którym pracuje 6 osób. Taki wydział to pewnie z milion złotych kosztuje rocznie.

strarzak osp

Data: 22 listopada 2022, 13:01 bende tam w sylweztra

mieszkanka

Data: 22 listopada 2022, 15:23 Paskudne te choinki co roku, lepiej nie ubierać.

Jarek

Data: 22 listopada 2022, 17:59 Jestem ciekawy jak w tym roku ubiorą choinkę. Znając życie to pozakładają śmiecie i tyle , a choinka będzie wyglądać jak wysypisko śmieci .. I ten tekst będzie choinka żeby dzieciom zrobić trochę radości. No pęknąć ze śmiechu można , niech będzie czynne lodowisko to dzieciaki bardziej się będą z tego cieszyć.. To co się dzieje w tym mieście i w kraju to już nawet śmieszne nie jest ...

antydemokrata

Data: 22 listopada 2022, 18:19 Ciekawe czy zgodnie z obowiązującym trendem...zero zbędnej energii... choinka również zostanie pozbawiona lampek?

?

Data: 23 listopada 2022, 17:16 cieszmy się, że jeszcze cokolwiek będzie. Jak ci fachowcy nie zrobią czegokolwiek z inflacją, to w przyszłym roku zamiast choinki będzie ..., ewentualnie wielkie nic