Drugi ekologiczny dzień sąsiada w Górze Kalwarii

Dodano: 26 maja 2024; Joanna Kuźmin-Wańkowicz W sobotę w ogrodzie miejskim w Górze Kalwarii odbył się drugi ekologiczny dzień sąsiada.


News will be here

Można było spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu uczestnicząc w tańcach i gimnastyce czy pedałować na rowerkach stacjonarnych biorą udział w wyścigu samochodów. Nie zabrakło stoisk przy których można było namalować własne torby lub chusty czy też wystrugać z drewna własny wieszak. Było stoisko, w którym za elektroodpady można było odebrać sadzonkę dębu, bańki mydlane, kiermasz książek z którego dochód został przeznaczony na rzecz schroniska w Czaplinku. Można było również wziąć udział w doświadczeniu, które pokazywało, jak czują się i funkcjonują osoby niepełnosprawne.

Swoje stoisko oraz prelekcję miała także pani Iza Michalczyk z Ekozielarki w Górze Kalwarii. - Na pewno jest to ciekawe wydarzenie ze względu na to, że ludzie mogą aktywnie spędzić czas pod względem kulturowym czy właśnie ekologicznym - powiedziała nam pani Iza. - Dostaliśmy też kulki śniadaniowe z firmy Bioqlinar, które w ramach promocji sprzedajemy dziś po 1 zł  i możemy szerzyć świadomość wśród dorosłych i dzieci, że możemy jeść pysznie, zdrowo i bez cukru. Jestem pewna, że jest to fajnie i wartościowo spędzone popołudnie - dodała.

Za pyszną kawę i lemoniadę dziękujemy Wtz Piaseczno Góra Kalwaria.

Wszystkim organizatorom pikniku serdecznie dziękujemy i widzimy się już za rok, gdyż jak widać akcja wpisała się znakomicie w coroczne wydarzenia miasta.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

mój komentarz

Data: 27 maja 2024, 06:51 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Aha

Data: 27 maja 2024, 07:29 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

monika bartys

Data: 27 maja 2024, 15:32 fajnie zawsze o wydarzeniach dowiadujemy się po fakcie :/

Edi Bohar

Data: 27 maja 2024, 17:01 A czy był falafel

Biba

Data: 27 maja 2024, 19:50 Kiedy wreszcie znikną z miasta banery wyborcze?

w temacie

Data: 27 maja 2024, 22:21 tymczasem nasza gmina prowadzi akcję globalną i wzywa do siebie mieszkańców, bo kontroluje umowy na szamba i rachunki za szambo. Niby ok, ale szczerze to widać, że chodzi o łatwy pieniądz dla gminy z takiej kontroli, jak są jakieś zaniedbania formalności po stronie mieszkańców