Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Drugi przetarg na śmieci: ceny nie spadają, a rosną

Dodano: 4 lutego 2019; W poniedziałek otwarto oferty w przetargu na odbiór odpadów komunalnych z terenu miasta i gminy Góra Kalwaria.

Był to drugi przetarg na odbiór odpadów. Poprzedni został unieważniony przez władze gminy ze względu na wysokie ceny zaproponowane przez firmy biorące udział w przetargu.
 
Nowy przetarg został rozpisany na 12 miesięcy (od kwietnia 2019 do marca 2020), a nie na 24 miesiące, jak za pierwszym razem.
 
Tym razem do magistratu wpłynęła tylko jedna oferta, dotychczasowego operatora, firmy Remondis z Otwocka.
 
Jak się okazuje, nowa oferta jest nieco wyższa od dwóch złożonych poprzednio. - Z wstępnych wyliczeń wynika, że opłata za odpady segregowane wynosiłaby od 35 do 40 zł – mówi GoraKalwaria.net wiceburmistrz, Mateusz Baj.
 
Władze gminy nie podjęły jeszcze decyzji czy przetarg zostanie unieważniony i rozpisany na nowo, czy też samorząd podpisze umowę z firmą Remondis. - Decyzja musi jednak zostać podjęta w najbliższym czasie z uwagi na to, iż obecna umowa wygasa z końcem marca – zaznacza Baj.
 
Obecnie opłata za odpady segregowane wynosi 15 zł, a za niesegregowane 25 zł.
 
(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (74)

Oki

Data: 4 lutego 2019, 17:40 Ponoć żyjemy w wolnym kraju, a decyzje co mamy robić podejmuje albo chory Pis albo władzę gminy, i nie obchodzi nikogo czy ktoś ma z czego zapłacić. Ja mogę sam wywozić swoje śmieci, ale prawnie nie mogę.

Skąd się to bierze?

Data: 4 lutego 2019, 18:10 W wielu gminach Polski zapowiadane są horrendalnie wysokie bo nawet ponad 100 procentowe podwyżki comiesięcznych opłat za usuwanie śmieci – www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/burmistrz-o-podwyzkach-oplat-za-odpady-katastrofa-i-masakra,118099.html ... Warto więc zapoznać się jak to jest we Wspólnocie Europejskiej... Czy w bogatych krajach starej UE gminy ogłaszają przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów swoich mieszkańców, czy np. po niemieckich gminach jeżdżą polskie, francuskie czy z innych krajów śmieciarki? Czy w ogóle jeżdżą śmieciarki firm prywatnych czyhających na comiesięczne opłaty rodzin za śmieci? NIE! Bo w tych bogatych krajach te ustawowe zadanie samorządów gminy wykonują bez przetargów poprzez własne firmy, po kosztach własnych w tak zwanym systemie „in house” a więc bez narzutów na realizację misji, którą dla obcych firm niemunicypalnych jest pomnażanie swoich zysków… Tym bardziej nie pozwalają na to aby comiesięczne opłaty municypalne tworzyły zyski transferowane za granicę… W krajach z „in house” deponowanie odpadów na składowiskach jest w zaniku… Mimo tego, wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że polskie rodziny wnoszą już większe opłaty od bogatych rodzin na przykład niemieckich… http://niewygodne.info.pl/artykul9/04673-Za-smieci-placimy-czesto-wiecej-niz-Niemcy.htm … I niewiele zrobiono w czasie „dobrej zmiany” aby tą patologiczną neokolonialną sytuację zmienić i wyposażyć gminy polskie w takie same mechanizmy i narzędzia jakie mają samorządy w pozostałych krajach unijnych … Już w 60 procentach bitwę o zatrzymanie w kraju pieniędzy z comiesięcznych opłat obywatelskich mamy przegraną... https://www.pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523

Mieszkaniec

Data: 4 lutego 2019, 18:13 A czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego zgk nie startuje w przetargu?

Killzone

Data: 4 lutego 2019, 18:23 Trzeba będzie głębiej sięgnąć do kieszeni.

Cezar

Data: 4 lutego 2019, 18:25 ZGK jest za cienki, nie ogarnie tego.

Były radny gminy.

Data: 4 lutego 2019, 19:04 Sytuacja była znana i oczekiwana od lat. Burmistrz Zieliński nie umiał podjąć decyzji. Decyzja była jedna doposażyć ZGK w niezbędny sprzęt do wywozu śmieci. Można skorzystać z dofinansowania programów ochrony środowiska i innych. Wziąść sprzęt w leasing. Koszty wywozu ustalić tak by pokrywały wydatki plus generowany minimalny zysk. ZGK to spółka gminy. Gmina jest właścicielem. Do tego jak spółka mogła by również zarabiać w ten sposób u sąsiadów. Jeśli to tak się opłaca prywsciarzon to gminie tym bardziej. Trzeba niezwłocznie dążyć do do poważaniu ZGK. Inaczej za rok będzie 100 zł od osoby.

Poll

Data: 4 lutego 2019, 19:36 @mieszkaniec
Nasz ZGK nie posiada odpowiedniej infrastruktury, która kosztuje dziesiątki milionów zł. Firma odbierajaca śmierci musi mieć sortownię, wysypisko, kompostownię itp. Nie wspomnę o ceryfikatach, pozwoleniach.

Porażka

Data: 4 lutego 2019, 20:08 To będzie totalna porażka nowej władzy... Mieszkańcy przestaną płacić. No bo jak tu płacić 150 zł miesięcznie przy 4 osobowej rodzinie. Wymeldowuję męża i dwójkę dzieci.buzzer

Data: 4 lutego 2019, 20:18 To skoro ceny wzrosną to niech te śmieci odbierają częściej.
Nie może być tak, że pół kotłowni mam zawalone żółtymi worami bo plastiki raczą odbierać raz na 4 tygodnie. To samo z papierami. Szkło raz na dwa miesiące. Litości… My jako mieszkańcy pytamy gdzie mamy to trzymać przy takiej częstotliwości odbierania śmieci? Wyrzucać to przed posesję i niech się gmina martwi o wygląd tego syfu który powstanie… Panowie włodarze gminy apel do was – Pomyślcie i dokonajcie jakiejś zmiany aby śmiecie brali częściej. Dziękuję.

mieszkaniec

Data: 4 lutego 2019, 21:02 Tylko głupi mógł spodziewać się obniżki cen za śmiecie. Niemcy przyszli do Polski po kasę. Łupią nas na każdym kroku. Ktoś na to przyzwalał przez lata.

mieszkaniec

Data: 4 lutego 2019, 21:06 W Remondis śmieciarz zarabia 3400zł miesięcznie. Niemiec musi mieć na to pieniądze.
Pełka nie umiał liczyć i zrobić biznesu na terenie gminy.

Góra śmierci

Data: 4 lutego 2019, 21:09 Nowa rada,nowy burmistrz................. I nic się nie zmienia, mieszkamy na peryferiach a będziemy bulic więcej niż w stolicy?

Ja

Data: 4 lutego 2019, 21:47 Nowy burmiszcz obiecał ze będzie lepiej i co? Oszukał? Strzyzewski kłamał ? Tak

To juz pozamiatane

Data: 4 lutego 2019, 21:50 To musialo się tak skonczyć- najpierw tano, niech się wszyscy zarejestrują, potem eliminacja konkurencji poprzez spec przepisy, potem hulaj dusza- diabła nie ma, więc żądamy ile chcemy za wywóz smueci.

Do były radny gminy

Data: 4 lutego 2019, 22:08 Teraz najlepiej jest zwalić na byłych włodarzy bo źle zrobili tylko czemu wcześniej płaciliśmy mniej A obecni są najlepsi jak były wybory to były obiecanki A teraz już po i koniec obietnic wybory rządzą się swoimi prawami to co przed wyborami było do zrobienia teraz już nie

Do Góra Śmieci

Data: 4 lutego 2019, 22:11 A ludzie myśleli że nowy burmistrz nowe zmiany dla kogo napewno nie dla nas mieszkańców

Ona

Data: 4 lutego 2019, 22:20 #tematdlauwagi

Sebastian

Data: 4 lutego 2019, 22:22 To nie ma więcej firm tylko remoncie, przecież na pewno jest konkurencja , inne firmy też sa

hmm

Data: 5 lutego 2019, 00:01
W Chynowie ma być 21 zł i .... kręcą nosem.
21 zł i gmina rzadziej zaludniona od Góry - coś chyba nie tak w naszej specyfikacji - SIWZ.oj

Data: 5 lutego 2019, 00:12

@mieszkaniec
Zamiast krytykować Niemca łupiącego... ucz się od madrzejszego!
Niemcy płaca dużo mniej od nas, bo solidniej dbają o segregację i recykling - jest wzór do nasladowania.
Czy Polak nie Potrafi?


Wyborca25

Data: 5 lutego 2019, 01:22 Nowa rada , nowy burmistrz, nowy prezes ZGK. Mądre głowy, dadzą radę. Obietnice będą spełnione za śmieci zapłacimy mniej. Ciekawe tylko jak to się da zrobić. Rządzenie nie jest jednak takie proste. Życzę powodzenia.

Oszukani

Data: 5 lutego 2019, 09:28 Jak nowy burmistrz zafunduje nam takie ceny, to niech sie już pakuje, a nie myśli o następnej kadencji. Biegi Stefana, pusty parking pod ratuszem - KOGO to interesuje? My chcemy mieć niskie koszty życia i lepszy komfort mieszkania w GK. A tu nowa władza szykuje nam olbrzymie podwyżki.
A gdzie walka ze smogiem - smród w całym mieście i na obrzeżach????

Marek

Data: 5 lutego 2019, 10:00 A co na to Pan DNHWNMiSUKSWwW? Może jakiś ciekawy postulat w temacie? Bo jak do tej pory to cienizna....

Grójec

Data: 5 lutego 2019, 11:07 U nas w Grójcu opłata 21 wygląda w tej sytuacji dość korzystnie.

demokracja

Data: 5 lutego 2019, 11:38 tak się kończy żenada zgk zbierał każdy mógł sobie wybrać firme która mu bierze smieci i nie było problemu ale oczywiscie unia problem stworzyla i obciaza do tego biednych obywateli!! WSTYD

DORKA

Data: 5 lutego 2019, 11:55 W Nieporęcie po podwyżce płacą 18 zł od osoby, malutka gmina przy granicy z Warszawą, a jednak umieli załatwić cenę do przyjęcia, choć mieszkańcy nie do końca są zadowoleni. Może warto zapytać tamtejszego wójta jak to się robi. Trzeba brać przykład z mądrych ludzi.

DORKA

Data: 5 lutego 2019, 12:10 Przykładowe ceny po podwyżkach gdzieś z Polski dla 4-osobowej rodziny

1. Gmina Brzesko – 34 zł/8,5 zł na osobę

2. Gmina Borzęcin – 30 zł/7,50 zł na osobę

3. Gmina Czchów – 28 zł/7 zł na osobę

4. Gmina Szczurowa – 27 zł/6,75 zł na osobę

5. Gmina Dębno – 24 zł/6 zł na osobę

6. ex aequo: Gmina Gnojnik i Gmina Iwkowa – 22 zł/5,5 zł na osobę

mieszkaniec Grójca

Data: 5 lutego 2019, 12:18 Natura z powiatu grójeckiego z 8 gmin wystawiła ceny 21 i 32 za odpady. Larum ludzi było tak duże, że Związek praktycznie niedługo zostanie zlikwidowany. Ciekawe co będzie dalej... może dobijemy do waszych cen... Pozdrowienia dla \"Inicjatywy Obywatelskie\" z fejsa.

DORKA

Data: 5 lutego 2019, 12:27 A na Dolnym Śląsku najtaniej jest w Legnicy: odbiór posegregowanych śmieci kosztuje w tym mieście 9,8 zł od osoby.
Za tę kwotę wywożone są regularnie odpady z każdej nieruchomości, raz na miesiąc zabierają odpady wielkogabarytowe i raz na tydzień zmieszane. W sezonie wywożone są choinki oraz liście. Podobnie jest w Jeleniej Górze, ale tu opłata za śmieci segregowane wynosi \"aż\" 15 zł.
W Świdnicy, gdzie za wywóz odpadów posegregowanych zapłacą mieszkańcy 15,50 zł, zdecydowali się wywozić odpady wielkobagarytowe z blokowisk raz w tygodniu i raz w miesiącu z domków jednorodzinnych. A w Legnicy podobna usługa wykonywana jest dla wszystkich co dwa miesiące. Można? MożnaHenio

Data: 5 lutego 2019, 12:52 @oj
Zwróć uwagę, że stopień segregacji odpadów rośnie a cena nie spada, wręcz przeciwnie.

A tak trochę żeby wsadzić kij w mrowisko...
PO wprowadza ustawę śmieciową - 4 osobowa rodzina w naszej gminie płaci 38PLN/msc
PIS ją nowelizuje - cena wzrasta do 60PLN a wkrótce 160PLN...
Czego nie rozumiecie? \"Dobra zmiana\"...

Edek

Data: 5 lutego 2019, 13:18 Panie Burmistrzu proszę sprowadzić jakąś komisję na Remondisow niech sprawdza zasadność cen..Bo już śledzę że mieszkańcy przy takich kosztach przywiozła odpady na skwer przed Ratuszem
Dopiero będzie smród.
Jest nasz w domu dwoje dziadków troje dzieci i nas dwoje co daje ponad 200 zł
Jak żyć Panie Arkadiuszu ?


lupidelup

Data: 5 lutego 2019, 13:27 fajnie obiecywac przed wyborami, a po wybrach za wszystkie obietnice obecnych wlodarzy, zaplacimy my-podatnicy. Obstawic sie swoimi i jest dobrze. Zero odpwiedzialnosci, im wychodzą najlepiej zdjecia i promowanie sie portalach spolecznosciowych.

hmm

Data: 5 lutego 2019, 14:16 A może trzeba porozmawiać o sprawie z ludźmi - choćby na zebraniach sołeckich?

Mieszkanka "Parceli"

Data: 5 lutego 2019, 15:40 Skandal, skandal, skandal !!!
Wyniesiemy smieci pod ratusz !!!

Krzysztof

Data: 5 lutego 2019, 17:06 Po to segregujemy by firma coś z tych śmieci sprzedała.
Może jest tak jak do niedawna w ZGK-u ,wymieniali wodomierze a zyski ze sprzedaży miał kto inny .

Austrolopiko

Data: 5 lutego 2019, 18:42 Czyżby drugi przetarg był obliczony pod pensje nowych pracowników zgk? Prezes nie próżnuje. Ciekawe kiedy zciągnie resztę kolegów i koleżanek z mpwik? Stanowiska kierownicze trochę kosztują. W końcu tej dojnej krowie skończy się mleko. I co w tedy? Spółka w prywatne ręce a opłaty spadną na nas? Mieszkańcy chcą napewno wiedzieć ile zarabia prezes i dyrektorzy jego folwarku?

Julia

Data: 5 lutego 2019, 19:12 Panie Burmistrzu niech Pan będzie tak miły i zapyta właściciela tejże firmy czy się dobrze czuje i czy swoim pracownikom podwyższa wynagrodzenia o ponad 100 %.To jakieś bzdury a emerytom da się do 70,00 złotych brutto i jeszcze zabierze się z emerytury podatek czy to nie jest CHORE !!!!!!!!!!

Julia

Data: 5 lutego 2019, 19:17 Jak w komentarzach poniżej widać Wójt Gminy Chynów umiał sobie poradzić i znalazł tańszą firmę do wywozu śmieci a u nas musi być drogo żeby właściciel mógł się szybko dorobić

aaajim

Data: 5 lutego 2019, 19:57 A czemu Pan redaktor nie piszę, że woda podrożała.

Kasia

Data: 5 lutego 2019, 20:28 Ale w sumie to wspaniałe wyzwanie dla naszego Burmistrza. Wreszcie będzie mógł się wykazać:) Powodzenia!

Do Julii

Data: 5 lutego 2019, 20:53 Gmina Chynów jest w Związku Natura. A Natura praktycznie zaraz przestanie istnieć więc Chynów niedługo was dogoni. Ale u nas tego nie rozumieją. Wasze proponowane stawki to jest już jakaś pomyłka. Współczuję.

Marek

Data: 5 lutego 2019, 23:44 A czy jako mieszkańcy nie możemy się zrzeszyć w organizację i sami dogadać się z firmą A lub B lub A i B? Mówiąc organizację mam na myśli organizację non profit czyli jakaś fundacja czy stowarzyszenie? Też nie jest powiedziane, że w ramach takiej organizacji nie można by robić czegoś innego. Koniec końców każdy z nas ma jakieś zainteresowania a niektórzy nawet podobne....

xls

Data: 6 lutego 2019, 02:46 Niech mi ktoś wyjaśni z jakich wzorów wylicza się te opłaty.
Skąd Remondis wie ile ma wziąć skoro nie wie ile będzie odpadów do wywiezienia?

Klakier

Data: 6 lutego 2019, 03:30 A mogli zrobić spalarnię śmieci na Lubnej. Ale ciemnogród krzyczał i protestował....to teraz ma !

Leon

Data: 6 lutego 2019, 05:52 Wiedziałm że tak będzie !
Na Strzyżewskiego i Glińskiego się nie głosuje .

Poll

Data: 6 lutego 2019, 09:08 Tak jak już pisałem wcześniej nie wińce Burmistrza za wysokość opłat śmieciowych. Właśnie pojawił się artykuł na P-nonew... Co zrobiło lekaro w Konstancinie. Firma zażądała podwyżki w trakcie obowiązującej umowy. Koszt wywozu śmieci segregowanych z 15 wyjdzie 40 zł na osobę. Ceny dyktuje rynek niestety.

oj!

Data: 6 lutego 2019, 10:52 Na pewno SKY coś wymyśli.... bo coś długo myśli.
No i Pan Doktor Nauk ... .

Ida

Data: 6 lutego 2019, 13:39 Mieszkam w mieszkaniu komunalnym i wlasnie przed chwila. otrzymalam. nowa rozpiske dotyczaca oplat na rok 2o19 .Oplaty za smieci. nie ulegly zadnej zmianie Jednak warto bylo zaglosowac na Strzyzewskiego ..

SKY

Data: 6 lutego 2019, 17:31 @ oj! -- a czy ktokolwiek z Was ( wielce oburzonych !!!) otrzymał już rachunki do zapłaty po wyższych cenach ????
A może to jest zwykły hejt ?

@IDA

Data: 7 lutego 2019, 07:06 UMIG jeszcze nie rozstrzygnął przetargu na śmieci. Obecna umowa z remondis obowiązuje do końca marca (tak wynika z harmonogramu który wisi u mnie w kuchni). Zapewne stosowny aneks ze stawkami obowiązującymi od kwietnia otrzymają wszyscy mieszkańcy :-(.

Xxx

Data: 7 lutego 2019, 07:28 Takie same problemy maja inne podwarszawskie gminy, trzeba by na te firemki od smieci doniesc do CBA, bo smierdzi tu zmowa cenowa, nagle im koszty urosly o 200% i wszystkie dyktuja absurdalne podwyżki...

SKY

Data: 7 lutego 2019, 08:15 @ Xxx-- wszystkie okoliczne gminy powinny dojść do porozumienia i założyć ( na bazie jednego z podmiotów którymi dysponują ) wspólne przedsiębiorstwo ( spółkę) oczyszczania , odbioru i segregacji śmieci.

Wyborca

Data: 7 lutego 2019, 08:28 Do Ida. Ciekawe jak długo będzie trwała radość?

Ida

Data: 7 lutego 2019, 12:05 @Wyborca .Prorokiem to ja nie jestem. ,jeszcze wele moze sie zdarzyc. pozyjemy zobaczymy.

ZIBI

Data: 7 lutego 2019, 13:41 Wwołominie było 7 zł ma być 15 zł przeciez to tez polska nie BANGLADEZ

hmm

Data: 7 lutego 2019, 13:42

....Takie same problemy maja inne podwarszawskie gminy, trzeba by .... zobaczyć wnikliwie dlaczego mają ceny rózniące się nawet o KILKANASCIE złotych i to przy podobnych kosztach zewnętrznych takich, jak opłata marszałkowska czy składowiskowa.
Pewne różnice widoczne są gołym okiem, ale może nie dla wszystkich .... .
A robiono np. symulacje ceny przy różnej ilości wywózek w skali roku? Czy konsultowano to z mieszkańcami? Czy też zostawiono im szlachetną funkcję ... tylko płatników?ZIBI

Data: 7 lutego 2019, 13:55 utylyzacja tony śmieci na zawadach kosztuje 750 zł a w czestochowie 250 niech mi ktos wytłumaczy dlaczego jest taka rozbieznosc cen kto podpisał certyfikaty nimieckim firmom teraz biora ile chcą


Władeczek

Data: 7 lutego 2019, 16:15 ZGK jako podwykonawca zbiera codziennie śmieci z ulicznych koszy.
Nie dziwiłoby mnie to ,ale on używa do tego największego samochodu jaki mają.
Tak się robi koszty !

SKY

Data: 7 lutego 2019, 16:21 A może tak spróbować wywrzeć presję na firmę sprzątającą odpady ?https://samorzad.infor.pl/sektor/organizacja/spolka-komunalna/702286,Powierzenie-zagospodarowania-odpadow-komunalnych-wlasnej-spolce.html

Wiesiek

Data: 7 lutego 2019, 16:26 Spokojnie !
Przed ratuszem jest wystarczająco dużo miejsca na nasze śmiecie.
Kto ma dalej ma zmarwienie.

Chipcio

Data: 7 lutego 2019, 20:38 Żeby dało się za tą cenęza rok ale nie za miesiäc.Moja nędzna emeryturzyna tego nie utrzymie. Litości Panowie.

Ja

Data: 7 lutego 2019, 22:30 Do SKY wel Walczak w okolicznych gminach jest dużo taniej w naszej tez było przed wyborem Strzyzewskiego na burmistrza niestety

Lolek

Data: 8 lutego 2019, 09:19 LUDZIE! NIE DAJMY SIĘ!!! JEŚLI CENY WZROSNĄ TAK JAK ZAPOWIADAJA, TO NIE MAMY WYBORU - TRZEBA PROTESTOWAĆ! KAŻDY BIERZE SWÓJ WOREK ZE ŚMIECIAMI I POD RATUSZ!!! STOP DROŻYŹNIE ŚMIECIOWEJ!!!

wow

Data: 8 lutego 2019, 11:54 Do SKY wel Walczak .... czyżby?

SKY

Data: 8 lutego 2019, 15:27 @ Ja , @ wow--wielkie dzięki - odmłodziliście mnie jakieś trzydzieści lat -SUPER!!! A tak na poważnie ,zamiast szukać rozwiązań ,podpowiadać pomysły, Wy uprawiacie zwykły hejt. Powtarzam ,jak na razie nikt nie dostał aneksów z podwyżkami a w Ratuszu cały czas trwa intensywne szukanie pozytywnego dla Mieszkańców consensusu z firmami odbierającymi Nasze śmieci !!

SKY

Data: 8 lutego 2019, 15:29 @ LOLEK-- a te wyrzucone po okolicznych lasach też przywieziesz ??

Ciekawy

Data: 10 lutego 2019, 00:58 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkaniec

Data: 10 lutego 2019, 03:03 Czy w związku z niemiecką lichwą ktoś z gminy zawiadomił ABW?

zły

Data: 10 lutego 2019, 06:57 Jak dobrze pamiętam wiele lat temu na śmieciach przejechał się pan Zbyszek (ten co kiedyś miał zakład ślusarski na Wyszyńskiego).
Za skwer za milion nikt nie poniósł odpowiedzialności.
Za kanalizację z której śmierdzi.
Bierzmy sprawy (śmieci) w swoje ręce i na skwer ,a auto ZGK te największe napewno w te szerokie alejki się zmieści.

wow

Data: 10 lutego 2019, 10:28
@SKY - uderz w stół, a nożyce sie odezwą?

W magistracie \"trwaja prace\" (he,he,he) ... i co - zmienią wynik przetargu?
Po co ten makaron na uszy?
Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi, a mydlenie oczu daje taki zysk jak ... Zabłockiemu na mydle.

A konkretnie : cena wywozu składa się z części niezależnej od gminy (opłata marszałkowska, składowiskowa ect.)oraz z części, gdzie gmina może sterować ceną.

Czy trwają prace dotyczące tej części? Jeśli tak to należy poinformować o tym mieszkańców.
TYLKO KONKRETY - by nie podgrzewać temperatury dyskursu; na tym włodarzom chyba zależy???
Chyba,że nie .... .

SKY

Data: 10 lutego 2019, 20:17 @ wow--gościu zdecyduj się ! Najpierw wywołujesz mnie sugerując ,że pod moim nickiem ukrywa się p. P. Walczak ,teraz piszesz o nożycach- dzb.....nie!

wow

Data: 11 lutego 2019, 10:24 dzb.....nie! - tylko tyle?


maciek

Data: 11 lutego 2019, 17:07 powiązać opłatę z ilością śmieci ,bez tego mogą zażądać np500zł od osoby, zasłaniając się rosnącymi kosztami.Jeden oddaje 1 worek na miesiąc a drugi 10.Komuna chyba się skończyła,żeby każdy płacił tyle samo pod przymusem .żeby nie było tak jak ze skwerkiem za mln. przepłacony kilkukrotnie .Nikt rozgarnięty nie powinien się zgadzać na takie warunki.

SKY

Data: 11 lutego 2019, 21:04 https://samorzad.infor.pl/sektor/zadania/gospodarka_komunalna/2753194,Rewolucyjne-zmiany-w-gospodarowaniu-odpadami-komunalnymi-2018-i-2019-r.html Za te RZĄDOWE zmiany zapłacimy WSZYSCY..