Dwa medale w kickboxingu dla zawodników z Góry Kalwarii [VIDEO]

Dodano: 27 lutego 2024; Informacja prasowa Ostatnia sobota lutego upłynęła dla zawodników klubu Tang Soo Do z Góry Kalwarii pod znakiem kick-bokserskich rękawic.


News will be here

Od godzin porannych w ośrodku przy stadionie miejskim w Piasecznie rozegrano kolejny turniej pod nazwą Kids Masters Cup w formułach Soft – Stick oraz Pointfighting (walka przerywana) objęty patronatem Polskiego Związku Kickboxingu oraz miasta Piaseczno. Organizatorem przedsięwzięcia, w którym wzięło udział prawie 170 zawodników z  20 klubów z całej polski był klub gospodarzy X-Fight z Piaseczna.

W kategorii Kadetów Starszych w formule Point Fighting wystąpili zajmując odpowiednio miejsca:

1 x złoto i tyłu mistrza kategorii +69kg Stanisław Nowicki
1 x brąz kategorii +69kg  Łukasz Smereczyński
Igor Piotrowski -47kg  poza miejscem medalowym
 
Nasi podopieczni stoczyli fantastyczne pojedynki każdorazowo stając do rywalizacji z zawodnikami gospodarzy. Niestety naszemu najlżejszemu zawodnikowi Igorowi przyszło się zmierzyć w pierwszej walce z późniejszym wicemistrzem kategorii -47 kg. Lepiej kopiącym, szybszym oraz walczącym bardziej technicznie zawodnikiem. Niestety tym razem rywalizacja zakończyła się na samym początku drabinek walk.  
 
Drugi z naszych podopiecznych zaliczył dobry występ startując po raz pierwszy (jak również Igor) w kategorii Kadetów Starszych. Przeciwnik, który w zeszłym roku wygrywał praktycznie do zera w tym sezonie musiał się nieźle napocić. Walka o srebro przegrana zaledwie 3 punktami stosunkiem 15 do 18.
 
Nasz ostatni zawodnik i prawdziwy kalwaryjski champion wraca do naszego miasta ze złotem oraz tytułem mistrza formuły +69kg, startując jako najlżejszy zawodnik w wyższej niż deklarowana waga kategorii wagowej (brak zawodników w kategorii -69kg).

Finałowa i jednogłośnie wygrana walka stosunkiem 21-14 to prawdziwa wojna na punkty. Zawodnik gospodarzy z klubu X-Fight pomimo niższego wzrostu dzielnie stawiał opór naszemu Stanisławowi i co chwile serwował uderzenia na przemian z naszym fighterem przez całą pierwszą dwuminutową rundę. Druga zaczęta prawie remisem runda to prawdziwe "gradobicie" ze strony Stanisława. Świetnie wchodzące w tempo oponenta bardzo szybkie i celne  kombinacje ręczne i nożne nie dały żadnych szans na obronę. Doskonałe przygotowanie, dyspozycja i pomysłowość ataków i kontrataków a także widoczna przewaga wzrostowa zrobiły swoje. Wracamy do domu z główną nagrodą ufundowaną przez sponsora dzisiejszego wydarzenia Masters Fight Equipment za co serdecznie dziękujemy.
 
Dziękujemy także organizatorom klubowi X-Fight Piaseczno za wspaniałą atmosferę a także naszemu finałowemu konkurentowi, który pomimo zebrania gradu mocnych ciosów walczył jak lew do samego końca. Jesteśmy pełni uznania za wytrwałość i wolę walki jaką dzisiaj pokazał.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!