Dwa pierwsze punkty na elektroodpady w Górze Kalwarii

Dodano: 4 kwietnia 2024; Źródło: UMiG w Górze Kalwarii Od dzisiaj w Górze Kalwarii dostępne są dwa specjalistyczne pojemniki do zbierania małych elektroodpadów, takich jak: zużyte baterie, żarówki, opakowania po tonerach atramentowych, telefony komórkowe, ładowarki, drobna elektronika. Jeden stanął przy basenie, a drugi obok hali przy ul. Białka.


News will be here

Jak wyjaśniają urzędnicy, miejski Punkt Elektroodpadów (MPE) wyposażony jest w 7 tub. Każda z nich posiada osobny otwór wrzutowy oznaczony symbolem na jakie elektroodpady jest przeznaczona. MPE zbudowany jest w taki sposób, aby wrzucane odpady nie zagrażały środowisku: ich konstrukcja zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza, a otwory wrzutowe są specjalnie przystosowane do umieszczania w nich odpowiednich rodzajów odpadów - kształt otworu zapobiega wrzucenie do tuby odpadów innych niż te, na które została ona przeznaczona. Tuba przeznaczona do wrzucania zużytych żarówek wypełniona jest specjalnym materiałem zapobiegającym ich potłuczeniu.

Obecnie w Górze Kalwarii ustawiono 2 pojemniki MPE:
- przy ul. Artylerzystów, przed halą sportową,
- przy ul. Pijarskiej119, na parkingu Miejskiego Zespołu Basenowo-Rekreacyjnego.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

pan z urzedu

Data: 4 kwietnia 2024, 16:37 fajnie tylko czemu wszystko nagle miesiac przed wyborami sie pokazuje jak to jadłodzielnia i czyszczenie ulic ?
szkoda bo ludzie patrza na cała kadencje :/

Aga

Data: 4 kwietnia 2024, 17:11 Świetny pomysł! Takie pojemniki przydałyby się nie tylko w mieście. Miłego dnia!

Waldek

Data: 4 kwietnia 2024, 17:18 Nie przy hali , a sali gimnastycznej ! Nie zapominajcie że budowaliście Halę Widowiskowo- Sportową, a wszła sala gimnastyczna. To jak w reklamie p. Wojewódzkiego Jak zabrali się za oranżadę Helena wyszła im zero bez cukru !

Waldemar

Data: 4 kwietnia 2024, 17:25 Ale świetlówka pewnie nie wejdzie .

Rolo

Data: 5 kwietnia 2024, 19:39 No tak przed wyborami to nagle wszystko można zrobić ,aby plebs zagłosował .Potem będzie się elita bawiła a reszta będzie tyrać na to :)

Tośka

Data: 6 kwietnia 2024, 14:15 Kurde ludzie wszędzie i jak co roku o tej porze jest sprzątanie ulic. Nic wam nie pasuje... Ponure społeczeństwo i współczuję ludziom, którzy wokół was żyją.

antydemokrata

Data: 7 kwietnia 2024, 08:06 Ciekawe ile za te pojemniki zapłacą mieszkańcy...