Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Dwie kobiety chciały utopić psa, grozi im do pięciu lat więzienia

Dodano: 20 sierpnia 2018; Do pięciu lat więzienia grozi dwóm mieszkankom naszego miasta, które w ubiegłym tygodniu usiłowały utopić pięciomiesięcznego szczeniaka.

Zdarzenie miało miejsce w środę przed południem. Spacerująca w pobliżu jeziorka moczydłowskiego kobieta zobaczyła, że dwie inne kopią jakiś worek i po nim skaczą. Na widok spacerowiczki kobiety szybko uciekły do samochodu i odjechały. Ta natomiast usłyszała przeraźliwy skowyt zwierzęcia i ze zdumieniem odkryła, że w worku znajduje się... skrępowany i zakrwawiony pies oraz duży kamień.

Kobieta z pomocą męża zawiozła psa na komisariat w Górze Kalwarii. O sprawie powiadomiona została także Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska. Ta ostatnia umieściła na portalu społecznościowym zdjęcie psa z informacją o poszukiwaniu jego właściciela. Dzięki temu udało się dotrzeć do kobiet, które usiłowały utopić szczeniaka. Zostały one rozpoznane przez spacerowiczkę, która uratowała psa.

- Kobiety zostały zatrzymane przez policję i wykonano z nimi czynności procesowe – informuje kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Nie chce odpowiedzieć na pytanie czy przyznały się do winy i jakie środki zabezpieczające zostały w stosunku do nich zastosowane. - Materiały sprawy zostały przekazane do prokuratury – ucina.

Uratowany piesek aktualnie przebywa w tymczasowym domu. - Szukamy mu domu stałego - informują aktywiści fundacji Animal Rescue Polska.

Kobietom za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

temat znany od soboty

Data: 20 sierpnia 2018, 16:07 Gorakalwaria.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Góry Kalwarii i okolic. Gościmy codziennie na monitorach u wszystkich mieszkańców naszej gminy.

hodowca

Data: 20 sierpnia 2018, 16:11 Temat ten poruszany był na wszystkich portalach i treść jest nieco inna.
Gdzie redaktor to wyczytał ?

czytaj to ! jak redaktor pozwoli

Data: 22 sierpnia 2018, 19:16 https://www.o2.pl/artykul/skopaly-wrzucily-do-worka-probowaly-utopic-odpowiedza-za-znecanie-sie-nad-szczeniakiem-6284974211238017a

jp2

Data: 22 sierpnia 2018, 20:55 o psa i oprawczynie policja szybko znajduje oprawców ! a jak bylem w sprawie pobicia to dupy nie cciało się ruszyć za biurka i jakiś wniosek do sądu cchcieli pisać !!!!!

Ula

Data: 27 sierpnia 2018, 16:55 Powinni im to samo zrobić co one psu! 5 lat to za mało

wyborca

Data: 1 września 2018, 00:00 Brawo dla świadków tego makabrycznego zdarzenia, że zareagowały. To powinien być przykład dla nas wszystkich. Gdyby wszyscy reagowali jak ta Pani, to dużo mniej krzywdy, bólu i nieszczęść byłoby. Pani powinna otrzymać jakąś nagrodę od gminy, czyli od nas np. honorowy obywatel To bardzo dobry wzorzec zachowania.

Szymanek

Data: 1 września 2018, 06:27 @wyborca
Brawo dla innej pani która nie wycofała zeznań i wkrótce odbędzie się rozprawa piasecznonews już informuje ,a redaktor jak zwykle.oj nieładnie .Baj !