Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Dyrektorzy dwóch największych szkół w gminie rezygnują

Dodano: 28 maja 2020; Dyrektorzy dwóch największych szkół podstawowych w gminie złożyli nagle wypowiedzenia - dowiedział się portal GoraKalwaria.net.

Chodzi o Roberta Kornberga - długoletniego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Księcia Janusza, oraz Dariusza Słapka, który od 12 lat szefował placówce w Baniosze.

Jak się dowiedzieliśmy, obaj panowie nie uzasadnili oficjalnie swoich decyzji. Wywołały jednak one w magistracie dużą konsternację. Obaj bowiem byli uważani za dobrych dyrektorów i wszystko wskazywało na to, że burmistrz przedłuży ich kadencje.

Udało nam się porozmawiać z Dariuszem Słapkiem. Potwierdził, że w środę złożył rezygnację ze stanowiska z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Pytany o powody, przyznał, iż jest ich wiele, ale jako główny wskazał, że od dwóch lat współpraca z władzami gminy "nie idzie w kierunku, w jakim powinna iść". - Jestem dyrektorem od 12 lat, trudno jest podejmować tak bolesne decyzje, ale wolę zrezygnować, niż podtrzymywać współpracę, która się nie układa - dodał Dariusz Słapek.

Wiceburmistrz Mateusz Baj - odpowiedzialny w magistracie za oświatę - w rozmowie z GoraKalwaria.net potwierdza, że wczoraj do urzędu wpłynęły rezygnacje. - Jesteśmy zaskoczeni, wydawało nam się, że współpraca układała się dobrze, a dyrektorzy nie sygnalizowali, że zamierzają podejmować takie decyzje. Będą oni pełnić swoje funkcje do 31 sierpnia, i mamy nadzieję, że do tego czasu uda nam się ogłosić i rozstrzygnąć konkursy na ich następców - mówi wiceburmistrz.

Z Robertem Kornbergiem nie udało nam się na razie skontaktować.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (102)

Tragedia

Data: 28 maja 2020, 11:07 Palcie znicze i wpisujecie miasta ludzie do uwagi trzeba też doniesc

noto

Data: 28 maja 2020, 11:14 no to niech się wytłumaczy burmistrz o co chodzi bo to dziwne

:(

Data: 28 maja 2020, 11:19 O NIE Pan Dariusz Słapek

Yoki

Data: 28 maja 2020, 11:22 No dziwne to wszystko pan Słapek wielka szkoda. Co do SP2 to od dawna się zastanawiałam o co chodzi. Dyrektor radny powiatowy który jest szefem w szkole radnej z Góry Kalwarii a jednocześnie jej podwładnym w komitetach wyborczych. Chyba tak być nie powinno

aaa

Data: 28 maja 2020, 11:32 Strzyżewski to porażka, zniszczy cała gminę

Nauczyciel i rodzic

Data: 28 maja 2020, 11:37 Drodzy Dyrektorzy drodzy mieszkańcy Panie Burmistrzu to krzyk oświaty krzyk wołający o pomoc! Podziwiam Panów Dyrektorów za podjęte decyzje życie niestety stawia nas czasami przed trudnymi wyborami których musimy dokonać. My rodzice my nauczyciele nie chcemy zmian w takiej postaci nie chcemy stracić tak wspaniałych ludzi. Panie Burmistrzu proszę obudzić się zanim będzie za późno. Proszę posłuchać naszego głosu i nie przeliczać wartości ludzi na wartość pieniądza.

Powody ?

Data: 28 maja 2020, 11:43 To niedobra praktyka, kiedy informacje o ważnych rezygnacjach budzące duże zaniepokojenie wielu osób, komunikowane są opinii publicznej w postaci bardzo ogólnikowych i pojemnych stwierdzeń. Dyrektorzy szkół z całą pewnością mogą wymienić konkretne powody znajdujące potwierdzenie w faktach. Tylko takie podejście umożliwi sensowną ocenę problemu przez tych, którzy czytają takie informacje. Bardzo łatwo jest o wywołanie emocjonalnej dyskusji, która okaże się stratą czasu.

Obi

Data: 28 maja 2020, 11:46 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

iwona

Data: 28 maja 2020, 12:11 Boże, w jakim my kraju żyjemy. Ludzie światli, utalentowani z charyzmą, pasją - odchodzą. Miernoty do władzy się pchają. Czas umierać.

Łoniu

Data: 28 maja 2020, 12:33 Tu może chodzi o układy i czemu od razu winny Pan burmistrz po prostu trzyma wszystko krótko w baniocha 8 osób robi po rodzinie

Obi

Data: 28 maja 2020, 12:39 Co napisałem nie tak? Prawdę jakie błędy popełnia gmina, jak pszok na skierniewickiej zamknięty bo burmistrz nie dopełnił obowiązków.

Ola

Data: 28 maja 2020, 12:40 Panie Burmistrzu to Pan powinien podać się do dymisji, nie chcemy człowieka który niszczy tylko buduję!!!! Niech Pan idzie skąd pan przyszedł!!! Uważam że Pan powinien słuchać dyrektorów szkół bo oni się na tym znają co jest najlepsze i co się da zrobić bo pan pojęcia o tym nie ma.

ALFA

Data: 28 maja 2020, 12:45 @Powody ?
O ile się nie mylę współpraca dyrektorów z burmistrzem odbywa się poprzez ZOPO... Może tu leży przyczyna?

Iwon

Data: 28 maja 2020, 12:47 .....miernoty zostają

Rodzic

Data: 28 maja 2020, 12:48 Droga redakcjo. Zwracam się z prośbą o rozmowę również z dyrektorem ZOPO. Może tam, uda się uzyskać odpowiedź na pytanie czemu tak dobrzy dyrektorzy szkół złożyli nagl wypowiedzenie? Z całym szacunkiem dla Pana Baja ale chyba ten Pan ma za słabą wiedzę na temat oświaty.

Zainetesowany

Data: 28 maja 2020, 12:48 To już pan i władca przesadził - będzie konkurs? Żenada, ależ buta panie burmistrzu Baj

rodzic

Data: 28 maja 2020, 12:58 mam nadzieję że dojdzie do rozmowy między stronami bo warto byłoby poznać prawdziwy powód decyzji tak wspaniałych pedagogów

Jaki lud taka wladza

Data: 28 maja 2020, 13:06 Ignorancja i socjalizm was wykończą mądre glowy

Rodzic

Data: 28 maja 2020, 13:31 Panie Baj przesadził pan, nie zastanawia pana jaki jest powód odejścia.

ALFA

Data: 28 maja 2020, 13:32 Wiceburmistrz odpowiedzialny za oświatę, mówiąc o współpracy z dyrektorami szkół, używa stwierdzenia \"WYDAWAŁO nam się, że współpraca układała się dobrze\"???
Komuś odpowiedzialnemu za coś nie powinno się \"WYDAWAĆ\", on powinien być \"PRZEKONANY\", albo być \"PEWNY\". I do czego to podobne, że mówi się o ogłoszeniu i rozstrzyganiu konkursów na następców, zanim wyjaśni się przyczyny (a może jedną przyczynę?) nagłej, zaskakującej rezygnacji szanowanych i doświadczonych dyrektorów??? Ta sytuacja przede wszystkim wymaga dokładnej weryfikacji przyczyny rezygnacji dyrektorów z zajmowanego stanowiska i opinia publiczna oczekuje wyjaśnienia tej sprawy.


Zenada

Data: 28 maja 2020, 13:40 @LoniuSkoro pan burmistrz taki sklonny do trzymania krotko swoich podwladnych to moze najwyzszy czas,zeby ukrocil smycz tej calej Komisji przydzielajacej mieszkania komunalne bo tam w dalszym ciagu dzieja sie cuda na kiju i to juz dawno przstalo byc smieszne .

Pause

Data: 28 maja 2020, 13:55 Tu może chodzi o układy i czemu od razu winny Pan burmistrz po prostu trzyma wszystko krótko w baniocha 8 osób robi po rodzinie
Łoniu ma absolutną rację, tak właśnie to wszystko działa.Doświadczyłam na własnym przykładzie. Burmistrz nie jest niczemu winny.

g.k.

Data: 28 maja 2020, 14:16 Co do SP2 to można powiedzieć nareszcie

www

Data: 28 maja 2020, 14:21 I jest okazja wymienić miernotę ze SP2 , która nie jest ani dobrym dyrektorem, ani radnym powiatowym i inne dodatkowe funkcje o których się nie mówi. Niech nie robi łaski, bo na to miejsce czekają młodzi kreatywni nauczyciele.

obserwator

Data: 28 maja 2020, 14:35 Do \"Alfa\" jesteś z rodziny któregoś z dyrektorów??? Haha nie stać Was aby odejść z podniesioną głową, tylko robicie z tego cyrk. Trochę godności panowie dyrektorzy. Dyrektor z Baniochy to jeszcze jest kreatywny i szkołę zmienia, a co zrobił Korenberg, ze zadziera nosa, bo co jest radnym i może nic nie robić, w szkole od kilkunastu lat nie zmienia się nic, może nie wiem/ może robi? Haha dobre wrażenie...
Pan Burmistrz powinien przyjąć rezygnację i dać pracę młodym kreatywnym i z powołaniem nauczycielom.


Powody ?

Data: 28 maja 2020, 14:46 @ALFA Sytuacja, w której nikt nie wie o co tak naprawdę chodzi, nie jest dobra dla nikogo. No może tylko dla tego, kto chce łowić ryby w mętnej wodzie. Możemy dać się uwieść naprędce i niezobowiązująco (pseudonimy) rzucanym oskarżeniom np. Burmistrza i wygłaszaniu pod jego adresem agresywnych, dyskwalifikujących komentarzy. Uzyskiwanie wpływów na bieg zdarzeń poprzez antagonizowanie ludzi staje się niestety złą normą. Tylko czy naprawdę w Górze Kalwarii tego potrzebujemy ? Czy ktokolwiek z nas po zastanowieniu może powiedzieć, że chciałby sam być obiektem takich komentarzy ? Ludzie nie są z drewna i warto o tym pamiętać, że wypowiadając się o kimś byle jak, krzywdzimy człowieka. Jeżeli ferujemy wyroki nie znając kulisów sprawy to, albo popełniamy błąd albo robimy to celowo. Alternatywą jest wyrobienie sobie zdania po uzyskaniu odpowiedzialnie przekazanej publicznej informacji na ten temat, zarówno od panów Dyrektorów szkół, jak i pana Burmistrza.

Kreska

Data: 28 maja 2020, 14:50 Chyba nie ma dyrektora szkoły w tym kraju, który w tych dniach nie myślał poważnie o odejściu. To stanowisko obciążone ogromną odpowiedzialnością, a w ostatnich trzech latach to zarządzanie pernamentnym kryzysem w oświacie w skali gminy i kraju. W imię idei? To wielka strata, gdy pozwoli się odejść ludziom, którzy na tym, co robią znają się jak mało kto. Nie wszystkich da się bowiem zastąpić. Liczę na refleksję obecnych władz. Inaczej obawiam się, że śladem kolegów pójdą kolejni dyrektorzy i niewielu dotrwa do końca kadencji. Sygnały trzeba odczytywać, a nie im zaprzeczać.

Renata

Data: 28 maja 2020, 15:35 Niedawno sprowadziłam się w okolice Baniochy i choć to nie jest rejon do którego teraz należą moje dzieci dałam ich do szkoły w Baniosze. Spotkałam się tam z mega profesjonalnym, bardzo kreatywnym i życzliwym dyrektorem. Dziś okazuje się, że on rezygnuje. Wielka szkoda, żal i smutek, a wiem co mówię, bo mam porównanie do warszawskich niby bardzo dobrych szkół.

Mirosław W.

Data: 28 maja 2020, 15:46 Co na to \"szef wszystkich szefów\" Pan Bogdan Wrochna ? Czy będzie jakiś komentarz ?

Porażka

Data: 28 maja 2020, 16:46 Totalna porażka władz gminy.
Odchodzą najlepsi Dyrektorzy w gminie Góra Kalwaria. Będzie bardzo trudno ich zastąpić, ponieważ są zarówno świetnymi nauczycielami, jak również bardzo dobrymi menadżerami. To Dyrektorzy z dużym doświadczeniem. A tego doświadczenie we współpracy to zabrakło naszym nowym burmistrzom... ech dokąd my zmierzamy...
Niestety straci na tym tylko młodzież szkolna i rodzice...

Zainteresowany

Data: 28 maja 2020, 16:53 A może na te stołeczki już ktoś czeka panie Baj i dlatego szybciutko konkurs bez zbędnego zagłębiania się w temat. Do g.k i www a może to wy macie chrapkę na te posadki i dlatego ten jad? Zanim rzucisz kamieniem .... pomyśl

Iwona

Data: 28 maja 2020, 17:50 Do \"Kreska\" nie ma ludzi nie zastapionych!!! Tu zwracam się do p Korenberga, może wybierz pan jedno zatrudnienie i rób go dobrze. Bo trzy w jednym nigdy nie zdało egzaminu, albo jesteś pan dyrektorem na pełnym etacie jak panu płacą, albo jestes pan radnym powiatowym już kolejną kadencję i co robisz pan dobrze dla społeczeństwa?????????

Już czas

Data: 28 maja 2020, 18:32 Nareszcie coś się zmieni w „dwójce” ten Pan już dawno powinien zrezygnować ze swojego stanowiska zabierając ze sobą co niektórych współpracowników.
Jest światełko w tunelu dla tej pięknej szkoły

Wyborca

Data: 28 maja 2020, 19:19 Drogi burmistrzu niedługo wybory my naród rozliczymy was z podejmowanych decyzji w konsekwencji swoich zachowań wyciągniecie nas wszystkich na ulicę wyjdziemy i zawalczymy o tych którzy są dla nas ważni.

LilI

Data: 28 maja 2020, 19:30 Policzcie ile juz osob odeszlo, pracownikow, dyrektorow, przypadek???

adek

Data: 28 maja 2020, 19:37 Ale nad czym tu rozpaczac,,, nie ma ludzi nie zastapionych,, panowie tak zdecydowali i ok. ..Bedzie inny dyrektor ;i kto wie moze lepszy....

Jaro

Data: 28 maja 2020, 20:22 Panie burmistrzu! Fachowcy odchodzą bo...?

Agnieszka

Data: 28 maja 2020, 20:32 Czytam te komentarze i wcale się nie dziwię że dwóch dyrektorów rezygnuje. Wyciąganie ile osób pracuje po rodzinie czy ktoś jest radnym czy nie to chwyty poniżej pasa. Nie pasuje Ci Dyrekcja i rządzenie możesz przepisać dziecko gdzie indziej. Najłatwiej wylać wiadro pomyj nawet nie mając odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem . Typowo polskie najłatwiej wszystko zniszczyć. A najgorsze że kosztem naszych dzieci. Mam nadzieję, że Dyrektorzy wycofana się że swojej decyzji.

Marta

Data: 28 maja 2020, 20:51 Nie ma ludzi niezastąpionych, a Ci którzy tak myślą mogą się bardzo zdziwić. Moje dziecko chodzi do szkoły w Dobieszu której derektorka została młoda pani nauczycielka, i co? Jest pełna energii, zaangazowana, świetnie sobie radzi. Czasami zmiany wychodzą tylko na dobre.

Rodzic z Baniochy

Data: 28 maja 2020, 20:58 Moje dzieci chodzą do szkoły w Baniosze i jestem pewny że szkole nie wyjdzie na dobre odejście Pana Dyrektora. Konotacje rodzinne w szkole o których tu piszecie istniały już wiele lat przed obięciem funkcji przez Pana Słapka. Jak widać pewnych strukr nie da się rozbić.
Jeśli chodzi o współpracę z obecnym \"burmistrzem\" to w naszej szkole trzeba było ponad rok czekać na ułożenie wykładzin w salach dobudowanego skrzydła które zostało rozpoczęte naszczęście przez burmistrza Zielińskiego. Firma wykończeniowa na ostatnim etapie (położenie wykładzin) zerwała umowę.Nowi włodarze mieli gdzieś że nasze dzieci nie mają miejsca na naukę!
Brawo Wy!

Rodzic

Data: 28 maja 2020, 21:03 Ten dyrektor w Zespole placówek wie zawsze wszystko. On podobno jest teraz nad wszystkimi dyrektorami. On decydował kto będzie przyjęty do żłobka i do przedszkola nie dyrektorka. On chyba jest teraz ważniejszy od Baja i z nim trzeba rozmawiać. Baj tez do niego odesłał nas jak dzwoniliśmy. Może on jest teraz dyrektorem wszystkich placówek a dyrektorów zwolnią, żeby oszczędzać. Matko jedyna co się tu dzieje ???

Kreska

Data: 28 maja 2020, 21:36 Szkoła to specyficzne środowisko. Zmiany na takim stanowisku odczują nie tylko pracownicy, a także uczniowie i rodzice. Dziś tylko ktoś wysoce naiwny może decydować się na objęcie stanowiska, które wiąże się tylko z odpowiedzialnością za wszystko, nie zapewnia nawet godnej wypłaty i nie daje możliwości podejmowania samodzielnie najprostszych nawet decyzji. Jeśli do tego dołożymy stres, nieustanny brak zaufania władz, kontrole i pretensje wszystkich o wszystko, to inaczej spojrzymy na Dyrektorów szkół, do których chodzą nasze dzieci. Może z wdzięcznością, że jeszcze o coś im chodzi, i jeszcze im się chce. Wielki żal.

Gość

Data: 28 maja 2020, 23:08 P. Dyrektor Dariusz Słapek to czlowiek niezastąpiony, wspaniały dyrektor, nauczyciel który zawsze służył pomocą i dobrym słowem Bardzo nam szkoda, że rezygnuje ale szanujemy jego decyzję 😥

Po rodzinie

Data: 29 maja 2020, 00:31 Pracuję tam \"po rodzinie \",ale chętnie zwolnię swoje miejsce dla Ciebie,prosty człowieku ,który tygodnia nie popracujesz w szkole.Czego wam żal?Czego zazdrościcie ???? Nie będę was wymieniać po nazwisku,bo czym by były wasze pseudonimy ,pod którymi się ukrywacie!

wyborca

Data: 29 maja 2020, 00:43 Samorząd zapomina po co jest a jest po to żeby wspierać, finansować działalność szkół. W Górze Kalwarii pan Baj postawił sprawę na głowie i to urzędasy chcą rządzić, decydować, stresować i przeszkadzać ciężko pracującym fachowcom! Znajoma spotkałam jedną z dyrektorek po spotkaniu z tym panem tuż przed wybuchem pandemii kobieta trzęsła się z nerwów! Takie wsparcie otrzymała od gminy! Pracę dyrektora SP 2 znam jako rodzic i bardzo szanuję i żal, że osoby którym płacimy zamiast budować lokalną oświatę niszczą ją. Na burmistrzów też będzie konkurs - wybory - moje dzieci i ja nie zapomnimy tych decyzji.
Buta zawsze kroczy przed upadkiem!

ktoś

Data: 29 maja 2020, 00:48 Bezpardonowa walka o władzę! Baj i spółka wycina konkurencję z komitetu Zielińskiego! DNO!
A co na to Rada, koleżanki nauczycielki? Będą cicho siedzieć żeby i one nie wyleciały z gminnych szkół?

Nadzieja

Data: 29 maja 2020, 04:29 Fajnie ktoś napisał światełko w tunelu dla sp 2.
Nauczyciele kochani i wspaniali jeszcze będzie pięknie tylko załóżcie wygodne buty bo jeszcze spora droga w edukacji przed Wami. Zamieńcie pokój nauczycielski na większy, pijcie rano razem kawę przy wspólnym stole przed lekcjami , integrujcie się, uśmiechajcie się do siebie, patrzcie na siebie przyjaźnie. Niech będzie jak dawniej! Straszyzna pamięta i przekaże młodym nauczycielom jak może być. Życzę kadrze pedagogicznej dobrego przewodnika! Nauczyciele jesteśmy sercem z Wami.


WCALE MI NIE ZAL

Data: 29 maja 2020, 08:19 TEGO SMUTNEGO NARODU IGNORANTOW POLITYCZNO-EKONOMICZNYCH

wyborca-rozczarowany

Data: 29 maja 2020, 08:29 A burmiszcz nie rezygnuje??... Szkoda

Nnn

Data: 29 maja 2020, 09:56 Pewnie jak e każdej szkole gminnej...chodzi o drastyczne cięcia, a co za tym idzie zwolnienia, niedoinwestowanie i odpowiedzialność za wszystko. Przykro się patrzy na system, który juz umeczony zostaje w tym momencie dobity.

Obserwator

Data: 29 maja 2020, 12:06 Wielka szkoda dla szkoły w Baniosze, wspaniały dyrektor i a przede wszystkim dobry człowiek. Miara człowieka, to to co robi się dla innych, zwłaszcza dla dzieci .. chylę czoła Panie Dyrektorze.

Jax

Data: 29 maja 2020, 12:55 No to PO ma wszystko na nie a takie mondrale a takie uczone to PO ostoja tego i POmroczności dalej głOsowac naPO

Jax

Data: 29 maja 2020, 12:56 Jak tu ku pisac jak PO nie POzwala

pr

Data: 29 maja 2020, 13:33 W zgk też starego układu już nie ma, jest nowy ( POprawny). W edukacji to była kwestia czasu, zmiany być musiały. To jest po prostu polityka, wygrany bierze wszystko. Taki kolejny polski grajdołek, szkoda ale takie życie ( niestety).

Wote

Data: 29 maja 2020, 13:35 Co do Pana z Baniochy to zgadzam się z komentującymi że dobry facet, na odpowiednim miejscu jako dyrektor. Ale w SP2 zmiana się przyda. Może i dobry dyrektor ale raczej taki, za którym długo się nie tęskni. Za dużo srok za ogon złapać się nie da.

Bodzio

Data: 29 maja 2020, 14:41 dość dziwne, że w jednym momencie odchodzi dwóch ludzi, którzy są wysoko oceniani przez rodziców, współpracowników, dzieci oraz - jak wnioskuję z wypowiedzi przedstawicieli urzędu - również przez ich przełożonych. Rodzą się pytania: czy nie będzie dalszych rezygnacji, czy ktoś ich zapytał i zainteresował się dlaczego wykonali taki ruch, czy mieli partnerów do rozmów? i partnerem nie może być ZOPO, ponieważ przepisy wyraźnie określają uprawnienia poszczególnych organów, no chyba że osobie w ZOPO coś się pomyliło lub dostała pełną władzę od włodarzy - ale to powinien wyjaśnić Pan Burmistrz. Głęboko wierzę, że dobro naszych dzieci oraz gminy leży zarządowi gminy na sercu i Panowie zdążą jeszcze podjąć działania zanim nie będzie za późno i kolejne osoby nie rzucą papierami.
Panowie - szukajcie przyczyn (lub przyczyny) i starajcie się ograniczać ryzyko pożaru, wtedy nie trzeba będzie podejmować działań gaśniczych i liczyć dalszych strat.

Ktoś

Data: 29 maja 2020, 15:33 O nie

Stefan

Data: 29 maja 2020, 15:38 No cóż chcieliście Strzyzewskiego to teraz sobie poprawiliscie a swoją drogą to dyrektor Slapek to porzadny facet szkoda że odchodzi

Lilka

Data: 29 maja 2020, 15:43 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

STOP miernocie !

Data: 29 maja 2020, 15:55 Przypominam, burmistrzowie mogą być odwołani przed upływem kadencji w drodze referendum. Z taką inicjatywą mają prawo wystąpić mieszkańcy !!! Wygaśnięcie mandatu burmistrza oznacza również odwołanie jego zastępców. Szanowni Państwo, wystarczy inicjatywa 5 mieszkańców. Panie Dyrektorze SP2 - wyrazy uznania i szacunku !

Łiskacz

Data: 29 maja 2020, 17:37 Do @ Po Rodzinie- mam pytanie -co oznacza sformułowanie \" prosty człowieku\" .
Czy to pozytywna, czy negatywna postac?
Chetnie się douczę od Ciebie.

Robert

Data: 29 maja 2020, 17:57 Ja miałem okazję załatwiać sprawę mojego dziecka uczącego się w sp. 2 . Było krótko wezlowato bez przeciąganie bez mydlenia oczu . Nie ukrywam że z młodszych lat nie byłem jego zwolennikiem ale teraz profesjonalizm zrobił wrażenie. A tych dwóch z parciem na stołki z ratusza to śmiech na sali . Jeden Einstein drugi Cwajstein nadają się jak to kiedyś się popularnie mówiło do pchania karuzeli .

Gaja

Data: 29 maja 2020, 20:00 \"Wydawało nam się że współpraca układała się dobrze\" a mnie się wydawało,że poprzednie ławki i koszę na skwerku też były dobre ale zostały wymienione na nowe. Trawa na tym skwerku też wydawało mi się że jest dobra a została wymieniona na nową z rolki. ZGK wprowadził ograniczenia z korzystania z wody żeby podlewać działki, ale na skwerku woda się leje i podlewa trawkę. Ciekawa jestem kiedy zaczną szukać złodziei wody? Tak się zastanawiam co jeszcze wymyśli nasza władza.Jak na razie wymieniają wszystko i wszystkich kto nie pasuje do ich układanki.Zastanawiam się kiedy to się skończy bo przecież nic nie trwa wiecznie.

Dawne czasy

Data: 29 maja 2020, 20:10 Ale pięknie piszą ludzie o Dyrektorze z Baniochy. Nie znam osobiście ale sam fakt pozytywnych myśli i komentarzy od ludzi uskrzydla.

Hej

Data: 29 maja 2020, 20:11 Pamiętacie Dyrektora sp 2 jako nauczyciela?

Rodzic

Data: 29 maja 2020, 22:27 Szansa na zmianę na lepsze dla SP2

Bond

Data: 29 maja 2020, 23:37 Wiem, że niektórym dyrektorom obniżono drastycznie dodatek, aby sami zrezygnowali ze stanowiska. Brawo dla nich, że tak nie zrobili !!! Mimo tego, że nazwano ich ludźmi Zielińskiego. To znaczy, że jeszcze są tacy, którzy kochają dzieci i swoją pracę bez względu na wynagrodzenie i układy polityczne!!!

Uczciwość

Data: 29 maja 2020, 23:49 Panie dyrektorze SP Baniocha dziękuję za Pana odwagę, to Pan wygrał pokazując , że są ludzie , sprawy i rzeczy ważniejsze niż strefa własnego komfortu.
Raz na pięć lat , rządzący odpowiadają przed rządzonymi , ten osobliwy akt sprawiedliwości nazywany jest \"wyborami\".Poczekamy.

Miki

Data: 30 maja 2020, 09:22 DYREKTORZE SP2 BARDZO PANA PROSZĘ ODEJDŹ. BARDZO GRZECZNIE PROSZĘ.

Rodzic

Data: 30 maja 2020, 11:33 Słowa wielkiego uznania dla pracy pana Roberta Kornberga oraz szacunku dla jego postawy - człowieka, który nie daje sobie wmówić, że czarne jest białe i na odwrót. Jego rezygnacja to wielka strata dla szkoły.

pytek

Data: 30 maja 2020, 12:58 Czy nie przyszedł czas na m ę s k i e decyzje?

1. Ocena pracy i zasług dyrekcji ZOPO.
2. Ruch kadrowy - jak z Przewodniczącym Rady przez PiS, który jest dobry... w wymianie kadr.

Oby nie odeszli kolejni dyrektorzy szkół....


Wiki

Data: 30 maja 2020, 13:25 Jak można działać, jak brak jest funduszy. Co niektórzy zarzucają Dyrektorowi SP2, że nic nie zmieniał w szkole, pytam jak? miał wykładać z własnej kieszeni, a może prosić rodziców o wsparcie... Łatwo krytykować

Dobry pomysł

Data: 30 maja 2020, 14:41 Przeprowadźmy szybki konkurs na nowego zastepcę burmistzra! Może referendum odwoławcze bo pan Baj chyba zapomnia jaką pełni rolę! My mieszkańcy płacimy mu pensję m.in. za to żeby rozwijała się edukacja i oświata a nie za jej niszczenie. Góra Kalwaria to mała miejscowość i głosno słychac o braku szacunku dla dyrektorów szkół, braku wsparcia. DNO!

Wiem co mówię

Data: 30 maja 2020, 16:57 Po czymś takim wyobrażacie sobie dyrektorów w tych szkołach?Zobaczycie ilu nauczycieli po pierwszym roku panowania będzie zmieniać pracę . \"Jaki Pan taki kram\"

Rodzic.

Data: 30 maja 2020, 17:26 Panie Dyrektorze SP2, w imieniu dzieci i rodziców, bardzo bardzo prosimy..zostań z Nami.

Iwona

Data: 30 maja 2020, 19:17 Jeżeli tak postanowili, są dorośli powinni nie zmieniać zdania, bo to tylko ich pogrąży. Odpowiedzialni ludzie nie zmieniają decyzji, zobaczymy... czy są odpowiedzialni? Czy lubią wokół siebie robić szum???

Matka

Data: 31 maja 2020, 08:54 Dyrektorze SP2. Trzymaj się. Znasz szkołę , swoich pracowników, rodziców jak mało kto. Zawsze otwarty i życzliwy dla rodziców, serdeczny dla dzieci. Szacun. A tak na marginesie, zmiany w lokalnych strukturach PiS , to może ,,kreatywny\" pan Rokita szykuje się na szefa dwójki.... nie daj Panie Boże

Kreska

Data: 31 maja 2020, 10:41 Jestem ciekawa, co doprowadziło do podjęcia takiej decyzji przed upływem kadencji. Musiały być poważne powody, skoro ludzie odpowiedzialni, są zmuszeni zrezygnować, bo nie widzą innego wyjścia. Dziś dużo zależy od społeczności lokalnych, warto walczyć o ludzi, którzy dobrze sprawują swoją funkcję. Spodziewam się, że tłumu kandydatów na ich miejsce nie będzie.

Max

Data: 31 maja 2020, 10:53 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Olo

Data: 31 maja 2020, 18:47 Przecież to WY mieszkańcy gminy i miasta wybraliście sobie Super burmistrza, teraz super rządzi. Robi POrządki tam gdzie może, ma być POrządek bo przecież po to przyszedł. Macie czas do następnych wyborów aby się dobrze zastanowić, oby za dużo i mocno nie popsuł.

Jas

Data: 31 maja 2020, 23:51 A może zafundować, bajowi i strzyzewskiemu referendum odwoławcze. Dac po łapach bo może zaszła pomyłka i się do tej pracy nie nadają.

Ojej

Data: 1 czerwca 2020, 08:52 Dyrektorzy dwóch największych szkół, czyli sprawa dotyczy kilku tysięcy mieszkańców i co? Burmistrz schowany za plecami dwóch aparatczyków schował głęboko głowę w piasek. Ktoś się podejmie dialogu z ta wystająca częścią ciała? Jeżeli postanowił pan poczynić oszczędności na dzieciakach, to nie pan te szkoły zamknie. Niech jadą do szkół w ościennych gminach. Niestety, zawsze się znajdą jacyś wyjątkowo natrętni, namolni i uparci rodzice ! No to zawsze można zagospodarować hektary łąk nad Wisłą, postawić namioty (woda z Wisły, lampy naftowe, na obiad coś sobie upolują, zimno hartuje). Pogonić tę nauczycielską zarazę, wycofać i zatrudnić misjonarzy z Afryki. Nauczą toto czytać, pisać i wystarczy. Będzie pan miał swój wkład w szerzenie kaganka oświaty wśród poddanych. Może w telewizji pokażą ?

hmm

Data: 1 czerwca 2020, 09:59 Jas proponuje ... bajowi i strzyzewskiemu referendum odwoławcze..... .
Czy nie wie, ze mamy dwóch zastępców? Nie sadzę.
Czy celowo omija panią vice-burmistrz? Nie wiem.
Jeśli tak to ciekawe kto i w jakim celu to napisał.
Czy to początek namawiania do referendum?
W jakim celu?


wyborca-rozczarowany

Data: 1 czerwca 2020, 10:07 Coś więcej o referendum za odwołaniem burmiszcza? Ile potrzeba podpisów?

CDN.

Data: 1 czerwca 2020, 12:22 Pan Baj jest tak zainteresowany oświatą że nawet nie wie, iż w obecnych warunkach nie może ogłosić konkursu !!! A Pan z ZOPO co na to? Może dam ma ochotę wrócić na stanowisko dyrektora ( tym razem w jednej ze szkół, o których mowa) , bo jednak obecne obowiązki przerosły....Dyrektor Kornberg zły,myślicie, że inny będzie lepszy? Może pora pomyśleć co zrobić, aby został. Dyrektorów,którzy są tak otwarci i życzliwi dla dzieci rodziców i pracowników jest coraz mniej.

??

Data: 1 czerwca 2020, 13:02 Ktoś zapytał : Coś więcej o referendum za odwołaniem burmiszcza? Ile potrzeba podpisów?
Odp: ponad 2000 - min 10 procent uprawnionych do głosowania. Uwaga : w razie czego leci burmistrz, ale też zastępcy.... oboje.
Taniej by było, gdyby kogoś z tej dwójki coś mocno bolało , by po prostu zrezygnował. Chyba, że komuś chodzi o pełną władzę.. np. dla własnej satysfakcji.


Za referendum

Data: 1 czerwca 2020, 13:13 W ciągu 60-ciu dni trzeba zebrać podpisy od 10% mieszkańców uprawnionych do głosowania.

z góry

Data: 2 czerwca 2020, 05:53 Przecież ci chłopcy noszą krótkie spodenki !Wystarczy popatrzeć jak zdobyli władzę(wszyscy)

olo

Data: 2 czerwca 2020, 07:55 Widać że rodzina znajomi wzieli sie do roboty w wychwalaniu korenberga hahahahah wstyd gora to taki grajdoł ze kazdy z kazdym ma interes i go popiera. Jak przyszedł nowy burmistrz i chce układy układziki w miarę zlikwidować widać komu to przeszkadza. Takich jak pan z SP2 jest wielu młodych którzy bedą kreatywni a nie zasiedziali.

ALE AFERA

Data: 2 czerwca 2020, 08:17 ZEBY TAK SUWEREN SIE POLITYKA PRZEJMOWAL JAK KADROWYMI NIUANSAMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ HHAHAHAHA

Bodzio

Data: 2 czerwca 2020, 09:46 Zostawmy politykę i zajmijmy się naszą małą Ojczyzną. Polityki i kłamstw mamy już chyba wszyscy dość na poziomie całego kraju - przynajmniej ja się w tym gubię kiedy jasne zapisy Konstytucji RP oraz ustaw, władza potrafi zinterpretować w sposób, który nie mieści się w kanonach sztuki prawniczej.
U nas widać zmiany, również na lepsze (brawo za skarpę za szkołą - którą zapoczątkował poprzedni burmistrz, a kontynuuje aktualny zarząd gminy, za koszenie trawy nie tylko przy głównych ulicach).
Drodzy Włodarze, teraz przydałoby się jeszcze przyciągnąć inwestorów, aby nasi najmłodsi mieszkańcy nie musieli szukać pracy kilkadziesiąt kilometrów od domu, tak jak to robi duża część mieszkańców - INCO jest tylko jedno, a miejsca w McDonald\'s chyba też już są obsadzone. Nowe miejsca pracy to podatki dla miasta i nowe inwestycje (szczególnie w rozwój), a ten kto to zrozumie i przyciągnie firmy będzie dobrze oceniany przez mieszkańców - popatrzcie na Lesznowolę, Grodzisk Mazowiecki - tam wszystko kwitnie.
Przy okazji, może warto przyjrzeć się rzekomemu nadzorowi ZOPO i formie w jakiej jej sprawowany, a potem zastanowić się, czy tam nie trzeba zrobić zmian? co do ZGK również zastanawiam się czy zmiana na stanowisku prezesa była jedyną właściwą i podyktowaną kwestiami merytorycznymi.
Dość kłótni i przepychanek, jeśli coś jest dobre niezależnie jakiego jest koloru (czerwone, zielone, tęczowe) to to szanujmy i dbajmy o to.

Gaja

Data: 2 czerwca 2020, 12:42 Za referendum żeby pozbyć się tych chłoptasi. Zebrać 10% podpisów czyli około 2.000 w całej gminie to pestka. Pytanie gdzie i kiedy ?

Mateo

Data: 2 czerwca 2020, 19:06 Co Wy chcecie od Ojca miasta jak mało kto dba o młodych i starych !
Poprzednia władza mówiła że ławki nie są do przesiadywania - obecna władza zdemontowała deski (z ławki) do pomalowania.
Wierzyć się nie chce by było inaczej gdyż na kinie jest kamera która patrzy nań dzień i noc !

Żorż

Data: 2 czerwca 2020, 19:09 @Bodzio
Szkoda tylko że o porządek w mieście dbają obce firmy !
Stać nas na zupki dla naszych podopiecznych !

czytelnik

Data: 3 czerwca 2020, 19:33 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Waldek

Data: 3 czerwca 2020, 19:40 @Bodzio
Hydrofornia łyknie 30 osób.
Szkoda że za 10 lat,z powodu tempa prac.

czytelnik

Data: 3 czerwca 2020, 21:34
Pomimo,że redaktor usunął wpis zadowolony jestem że pan go przeczytał.

Przyjezdny

Data: 4 czerwca 2020, 14:14 Szkoła nr.2 to porażka . Kiedy w Górze Kalwarii będzie szkoła dla dzieci i ich rodziców a nie miejsce pracy dla nauczycieli.
Może ktoś od obecnego dyrektora zaczął czegoś wymagać i dyrektor się obraził....


bedzie tęczowo i ovsikowo ?

Data: 8 czerwca 2020, 23:39 no to teraz \"rupta co chceta\", boję się o soje dzieci w tym mieście...
\"by żyło się lepiej\"

Iwon

Data: 9 czerwca 2020, 16:46 Będzie dobrze . Wszystko wróciło do normy. To była mała prowokacja . Cel osiągnięty. Brawo!

ktoś

Data: 14 czerwca 2020, 12:14 A może nie sypali kwiatkami przed obliczem jaśnie panujących burmistrzów?? Już tak szybko sodówa uderzyła do główki p. Baja? Już zna się lepiej na edukacji niż fachowcy z wykształceniem i doświadczeniem? Już stawiają świat na główce i zamiast wspierać szkoły, tworzyć jak najlepsze warunki do edukacji naszych dzieci, to pokazują kto tu rządzi!!!??? Weżcie się burmistrzowie do roboty, żeby dzieci nie tłoczyły się w szkole w Kątach, czy Czersku! Pisać projekty, ściągać kasę na edukację a nie się w... w kompetencje dyrektorów!

Irena

Data: 30 czerwca 2020, 19:12 Dawno powinien być wywalony wiceburmistrz odpowiedzialny za szkolnictwo to nie są wyjątki dyrektorów szkół którzy narzękają na wcpółprecę z nim,Potrzeba drastycznych decyzji dyrektorów by sprawqmi szkół zajął się urząd miasta