Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Dyrektorzy dwóch szkół zmienili zdanie. Zostają na stanowiskach

Dodano: 18 czerwca 2020; Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 2 w Górze Kalwarii oraz Szkoły Podstawowej w Baniosze wycofali złożone pod koniec maja rezygnacje z zajmowanych stanowisk.

Chodzi o Roberta Kornberga - długoletniego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Księcia Janusza, oraz Dariusza Słapka, który od 12 lat szefował placówce w Baniosze.

Obaj panowie nie uzasadnili oficjalnie swoich decyzji. Wywołały jednak one w magistracie dużą konsternację. Obaj bowiem byli uważani za dobrych dyrektorów i wszystko wskazywało na to, że burmistrz przedłuży ich kadencje.

Dariusz Słapek w rozmowie z GoraKalwaria.net pytany o powody, przyznał, iż jest ich wiele, ale jako główny wskazał, że od dwóch lat współpraca z władzami gminy "nie idzie w kierunku, w jakim powinna iść". - Jestem dyrektorem od 12 lat, trudno jest podejmować tak bolesne decyzje, ale wolę zrezygnować, niż podtrzymywać współpracę, która się nie układa - dodał Dariusz Słapek.

W czwartek kalwaryjski magistrat poinformował, że obaj dyrektorzy wycofali złożone rezygnacje. Jak czytamy, wycofanie rezygnacji to efekt spotkań i rozmów, w trakcie których zostały uzgodnione warunki przyszłej współpracy pomiędzy gminą – jako organem prowadzącym szkół – a dyrektorami obu podstawówek.

– Wspólnie doszliśmy do wniosku, że pozostanie panów dyrektorów na stanowiskach będzie korzystne dla tych szkół, pracujących w nich nauczycieli, a także uczęszczających tam dzieci – mówi Mateusz Baj, zastępca burmistrza odpowiedzialny za oświatę. – Jako władze gminy zawsze uważaliśmy, że panowie Robert Kornberg i Dariusz Słapek są dobrymi gospodarzami szkół, bardzo zaangażowanymi w swoją pracę. Cała ta sytuacja nauczyła nas, że stały dialog, dobra komunikacja i szersze spojrzenie na problemy poszczególnych placówek mają ogromne znaczenie dla właściwej współpracy – dodaje wiceburmistrz.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (13)

Jagoda

Data: 18 czerwca 2020, 12:54 Żenada, albo ktoś rezygnuje albo nie. Może by przyszedł ktoś świeży, kto by SP nr 2 doprowadził do porządku, może by nawet przestano zamiatać problemy pod dywan.

Bodzio

Data: 18 czerwca 2020, 13:40 dialog podstawą sukcesu. To chyba dobre rozwiązanie dla dzieci, rodziców, nauczycieli i włodarzy miasta. I oby tak udawało się rozwiązywać wszystkie problemy gminy. Gramy do jednej bramki, a celem jest rozwój gminy.
Pewnie znajdą się niezadowoleni takim obrotem sprawy, szczególnie Ci, którzy patrzą na swój partykularny interes, ale politykę odłóżmy na bok i przestańmy myśleć tylko o sobie.


Stefan

Data: 18 czerwca 2020, 14:09 Brawo gmino Góra Kalwaria szanujcie Pana Slapka bo to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku z pasją

Aleksadra pp

Data: 18 czerwca 2020, 16:24 Super wiadomość że Dyrektor? z dwójki zostaje hura 😊

agroz

Data: 18 czerwca 2020, 18:42 Bardzo dobra wiadomość myślę ...

BLACK FALCON

Data: 19 czerwca 2020, 07:47 Z włodarzami w tej gminie zawsze trudno się dogadać. Oj przydała by się tutaj skrupulatnie prokuratura I CBA. Dobrze że chociaż niektórzy młodzi pracownicy wyrażają chęć pomocy. Wstydźcie się włodarze tej jakże pięknej z nazwy gminy !

Kocio

Data: 19 czerwca 2020, 08:16 Ciekawe co dalej z ZOPO i szefostwem tego cuda?

g.k.

Data: 19 czerwca 2020, 10:08 To zła decyzja że dyrektor 2 zostaje, za długo piastuje swoje miejsce powinien przyjść ktoś młodszy z werwą

wyborca

Data: 21 czerwca 2020, 13:45 Mądry Pan Baj przed szkodą, brawo! Urząd przypomniał sobie, że ma służyć, wspierać szkoły w trudnej misji edukacji a nie przeszkadzać i mącić! Brawo mieszkańcy, wasze mądre głosy pozwoliły przywrócić porządek rzeczy!!!

fox

Data: 23 czerwca 2020, 15:07 widzę, że niektórzy chętnie krytykują innych, włodarzy, dyrektorów, ... Pewnie sami lepiej by zarządzali. Nic prostszego - będą konkursy to trzeba wystartować. Szkół w gminie mamy kilka więc jest w czym wybierać, a
wtedy będzie można pokazać klasę. Zarządzanie to sztuka i uczy się go przez całe życie. Niestety nigdy się wszystkich nie zadowoli.

brawo

Data: 24 czerwca 2020, 17:35 To jest dowód na to, że obecna władza umie rozmawiać z swoimi pracownikami. Nie to co porzednicy. Zwolnili dyrekcję Ośrodka Kultury bez żadnych rozmów i to jeszcze zrobili niezgodnie z prawem. Potem gmina (z naszych pieniędzy) płaciła odszkodowanie.

do brawo

Data: 26 czerwca 2020, 15:15 Racja!!!
O Pani Beacie już nikt nie pamięta. A to była bardzo dobra dyrekcja. Nie to co dzisiaj same kolesiostwo. Za Pani Beaty była tam świetna ekipa, zgrana, z pasją. Tyle projektów się działo. A teraz najlepiej płatne kabarety i konerty kumpli dyrektora.

Wolontariusz

Data: 30 czerwca 2020, 18:31 Dorektor Falana zniszczył wolontariat przy OK!!!