Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Dyspozytornia w Warszawie czy Radomiu?

Dodano: 1 lutego 2019; Wiele wskazuje na to, że wbrew pogłoskom dyspozytornia medyczna obsługująca powiat piaseczyński będzie nadal zlokalizowana na terenie Warszawy, a nie w Radomiu - uspokaja oficjalna strona internetowa Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

W związku z planowanymi zmianami w organizacji systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa mazowieckiego pojawiają się informacje, które mogą budzić niepokój mieszkańców. Jednak Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie uspokaja, że dyspozytornia medyczna obsługująca powiat piaseczyński będzie najprawdopodobniej nadal zlokalizowana na terenie Warszawy ( DM07 01), a nie jak przewidywano i podano w lokalnej prasie - w Radomiu.

Teren naszego powiatu obsługują obecnie 4 zespoły ratownictwa medycznego stacjonujące w Piasecznie, w Tarczynie, w Górze Kalwarii i w Mrokowie. Lokalizacja tych zespołów zostanie utrzymana, natomiast Starostwo Powiatowe w porozumieniu z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS SP ZOZ w Warszawie stara się pozyskać jeszcze jeden zespół, który stacjonowałby w Konstancinie - Jeziornie.

W okresie zwiększonej zachorowalności na grypę (i podobne infekcje) pragniemy przypomnieć, że nocna i świąteczna pomoc lekarska świadczona jest w powiecie piaseczyńskim w dwóch punktach: Szpitalu św. Anny przy ul. Mickiewicza 39 w Piasecznie, tel. 22 735 41 08 oraz w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji STOCER w Konstancinie-Jeziornie, ul. Długa 40/42, tel. 888 29 20 (21). Pomoc świadczona jest w godz. 18.00 – 8.00 w dni robocze oraz całodobowo w soboty i święta.

W razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia chory może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej niezależnie od miejsca zamieszkania. Dyżurujący lekarz udziela porad na miejscu, a w uzasadnionych przypadkach w domu pacjenta lub telefonicznie. Zachęcamy do korzystania z obu wymienionych wcześniej punktów, ponieważ czasami w Piasecznie tworzą się kolejki, podczas gdy w Konstancinie pacjenci przyjmowani są na bieżąco.

piaseczno.pl


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Mateusz

Data: 1 lutego 2019, 19:20 Dobrze że w Warszawie, co za głupie chore pomysły, ponad 100 km od Góry, dyspozytornia