Dzięki tym opaskom seniorzy będą czuć się bezpieczniej

Dodano: 17 czerwca 2022; Pierwsza grupa seniorów, która zgłosiła się do programu teleopieki oferowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii, odebrała elektroniczne opaski, które pozwolą starszym, schorowanym osobom czuć się bezpieczniej na co dzień.

Urządzenie noszone na nadgarstku pozwala na wysłanie sygnału SOS (np. w przypadku przewrócenia się czy utraty przytomności przez użytkownika), rozmowę z ratownikiem medycznym oraz stały pomiar tętna i saturacji.

Każda z opasek jest przypisana do konkretnej osoby, w momencie połączenia ratownicy znają jej dolegliwości zdrowotne.

Podczas przekazania opasek w Klubie Senior+ "Wisełka" koordynatorki projektu z OPS Edyta Gnatowska i Małgorzata Witak zaprezentowały działanie urządzenia. Dokonano również testowego połączenia z centrum ratownictwa.  

Gmina Góra Kalwaria kupiła na razie 50 opasek, dzięki pozyskaniu przez OPS 53 tys. zł dotacji z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. - Cieszą nas każde dodatkowo zdobyte pieniądze, szczególnie gdy są one przeznaczone na to co najcenniejsze, czyli zdrowie i życie mieszkańców - mówił burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, dziękując Kamili Korzeniewskiej, dyrektor OPS za pozyskanie dofinansowania.

(info i fot. UMiG w Górze Kalwarii)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (4)

*

Data: 17 czerwca 2022, 15:48 Jedna specjalna opaska dla najjaśniejszego pana która by monitorowała czy jest w pracy ,bo nie mamy pewności.

antydemokrata

Data: 18 czerwca 2022, 18:33 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Jan

Data: 21 czerwca 2022, 00:57 A nie można wykorzystać tych kwot co nasi radni i urzędnicy mają szkolić Mameluków, gdzieś na wyspach w zakresie organizacji targowiska? Może nie radni ale przez gminę to idzie, był taki artykuł w prasie co by Bareja się uśmiał..

Antoni Kosiba

Data: 22 czerwca 2022, 20:57 Będą czuć się bezpiecznie, nie ma co to już komfort.