Eco Studio wystartowało w Górze Kalwarii!

Dodano: 31 stycznia 2023; To był naprawdę mocny start czwartego sezonu projektu edukacji ekologicznej Eco Studio ELECTRO - SYSTEM. Do Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii zawitali eksperci od recyklingu oraz gwiazdy: Saszan i Kuba Adamiak. Przywieźli ze sobą dużo dobrej energii i zorganizowali ciekawą lekcję przyrody mówiącą o prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami, połączoną z zabawą i koncertem.


News will be here

WSZYSTKO O ELEKTROODPADACH

Pierwsze wydarzenie Eco Studio ELECTRO - SYSTEM  z całego cyklu czwartego sezonu odbyło się 27 stycznia 2023 roku w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii przy ul. Białka 9. Góra Kalwaria na czele z Burmistrzem Arkadiuszem Strzyżewskim udowodniła wielokrotnie, że jest miastem zaangażowanym ekologicznie, dlatego był to wspaniały początek edukacji ekologicznej „w terenie”.

W roku 2023 zorganizowanych zostanie 10 eventów ekologiczno - edukacyjnych, przedstawiających problematykę dbania o środowisko w kontekście szczególnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Na wydarzenie inaugurujące cykl przybyły dzieci i młodzieży ze szkół z terenu całej gminy Góra Kalwaria. Dowiedziały się jak prawidłowo postępować z elektroodpadami i przyniosły ze sobą drobne elektrośmieci na specjalną zbiórkę połączoną z konkursem. Łącznie zebrano ponad 350 kg drobnych elektroodpadów, a szkoły w Baniosze i Kątach, które przyniosły ich najwięcej pojadą w nagrodę do Warszawy na Wielkiego Finał akcji!

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Przekazywanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami to jedno z zadań Organizacji Odzysku ELECTRO - SYSTEM. Intensywny rozwój technologiczny i zmiany w nawykach konsumenckich powodują, że generowane są coraz większe ilości elektroodpadów. Elektrośmieci to z jednej strony cenny materiał, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać surowce, ale jednocześnie źródło niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji. Dlatego elektroodpady powinny trafiać do właściwych punktów zbierania, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu. - mówiła Agata Wiśniewska, specjalista ds. edukacji ekologicznej ELECTRO - SYSTEM.

GWIAZDY INTERNETU EDUKUJĄ

Wszyscy razem z dziećmi i młodzieżą świetnie bawili się podczas show muzyczno - tanecznego Saszan. A eko quiz przy trójkącie recyklingowym z super nagrodami cieszył się tak samo dużym zainteresowaniem jak strefa, w której ambasadorzy projektu rozdawali autografy, robili zdjęcia i nagrywali TikToki. W kolejnych miesiącach gwiazdy i organizatorzy odwiedzą inne miejscowości z mazowieckiego, warmińsko - mazurskiego i łódzkiego. Przez cały rok na kanale YouTube projektu www.youtube.com/EcoStudio dostępne są też materiały edukacyjne dla nauczycieli, którzy mogą je wykorzystać podczas lekcji przyrody i godzin wychowawczych.

Cieszę się bardzo, że zostałam ambasadorką tak potrzebnego projektu! Wraz z organizacją odzysku ELECTRO - SYSTEM i Kubą Adamiakiem opowiadamy o tym jak dbać o nasz Dom - Ziemię! Jest jedna prosta zasada, którą powtarzamy zarówno podczas spotkań „w realu”, jak i w naszych social mediach: „Nie wyrzucaj elektrośmieci do zwykłego kosza na śmieci! Przekaż je do recyklingu!” . Jestem przekonana, że te wyjątkowe lekcje przyrody nie tylko zwracają uwagę na problem właściwego postępowania z elektroodpadami, ale są też świetną zabawą za sprawą moich koncertów - mówiła Saszan.

(inf. prasowa, fot. Eco Studio ELECTRO - SYSTEM)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!