Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Emocje na spotkaniu z projektantem w sprawie przebudowy drogi nr 79

Dodano: 1 sierpnia 2018; W poniedziałek mieszkańcy domów i gospodarstw sąsiadujących z drogą nr 79 mogli zapoznać się ze wstępną koncepcją jej przebudowy.

Droga na odcinku od stadionu miejskiego w naszym mieście do Magnuszewa ma być przebudowywana w latach 2019-2022/23. Zgodnie z planami, przyszły rok będzie poświęcony na przygotowanie projektu budowlanego i uzyskanie wszelkich pozwoleń na budowę. W 2020 roku mają rozpocząć się już prace w terenie.

W poniedziałek w Ośrodku Kultury projektanci zaprezentowali wstępną koncepcję przebudowy tej drogi. Spotkała się ona z dużymi emocjami przybyłych na spotkanie mieszkańców.

Część z obecnych na sali oskarżała drogowców, że pozbawiają ich źródła utrzymania (jedna z koncepcji zakłada, że w wyniku przebudowy skrzyżowania w Potyczy droga powiatowa zostanie poprowadzona przez środek sadu jednej z mieszkanek). Inni z kolei domagali się wywłaszczeń, jeśli przebudowana droga będzie poprowadzona blisko ich domów.

Ostateczne ustalenia dotyczące szczegółowego przebiegu drogi mają zapaść do końca trzeciego kwartału tego roku. Po przebudowanie jej klasa ma zmienić się z obecnej „G” (droga główna) na „GP” (droga główna ruchu przyspieszonego). W wielu miejscach mają powstać chodniki, ścieżki rowerowe (lub ciągi pieszo-rowerowe) oraz drogi serwisowe.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

hmm

Data: 1 sierpnia 2018, 14:38 Powodzenia broniącym swych praw.. i niech samorząd Ich wesprze.

Jasne

Data: 2 sierpnia 2018, 09:33 hmm co przez to rozumiesz?
Idąc Twoim tokiem myślenia w tym kraju nie było by kilometra zmodernizowanej drogi czy autostrady bo przecież jakoś trzeba ją poprowadzić i zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie się to podobało. Tego typu spotkania nic nie wnoszą. Wiadomo że mieszkańcy których to dotyczy będą mieli zastrzeżenia. Od tego są wywłaszczenia i odszkodowania. Projektant powinien zaprojektować drogę optymalnie pod kątem jej użytkowania i tyle.

mieszkaniec

Data: 2 sierpnia 2018, 14:42 Do jasne . Szanowny forumowiczu , bronienie praw mieszkańców gminy jest obowiązkiem ich przedstawicieli w samorządach i wcale nie oznacza blokowania inwestycji .Obrona praw mieszkańców polega na mądrym ustaleniu jak inwestycja ma przebiegać dla dobra wszystkich , a nie wybrańców i uczciwym zrekompensowaniu szkód ,a nawet zachęceniu do poparcia inwestycji. Inwestorzy i władze muszą odbudować zaufanie społeczeństwa , teraz jest bardzo dobry czas , za chwilę wybory . Samorządowcy pokażcie czy jesteście warci naszego poparcia.

hmm

Data: 2 sierpnia 2018, 15:34 @jasne: nie, nie to nie tak. Rozwój infrastruktury jest konieczny i pożądany! Ale jeśli buduje się przejścia dla dzikich zwierząt (i bardzo dobrze) to nie można krzywdzić ludzi, chyba? Należy budować w porozumieniu z ludźmi, a nie kosztem ich interesu - zgadzamy się? Buduje się wszak na lata - dla pokoleń, a nie przeciw nim.
I wsparcie samorządu nie skrzywdzi też nikogo - pomocnym być może.

Nick

Data: 2 sierpnia 2018, 18:41 To samo z obwodnicą. Jedni są niezadowoleni, że się buduję bo ich korki nie dotyczą ale mieszkać by nie chcieli przy ruchliwej drodze.

Mak

Data: 2 sierpnia 2018, 20:37 A co z przebudową drogi od Tomic do Piaseczna?Czy są już jakiekolwiek plany ?

demokracja

Data: 3 sierpnia 2018, 09:42 ustroj idealny

czytelnik

Data: 19 sierpnia 2018, 07:29 W gazecie jest więcej : znanemu hotelarzowi drogowcy poszli \"na rękę ,innym już nie.