Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Feralna droga krajowa 79. Doszło do kolejnej kolizji

Dodano: 19 sierpnia 2019; W nocy doszło do kolejnej już w ostatnim czasie kolizji na DK 79.

Do wypadku doszło około godziny 22.00 przy stacji paliw ORLEN. Zderzyły się dwa auta osobowe bmw i infiniti. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, policja i ratownicy medyczni. Ruch odbywał się wahadłowo a utrudnienia dla podróżujących na tej trasie były duże. Trudną sytuację potęgował fakt, że wiele osób wracało do domu po tzw. "długim weekendzie".

W rozmowie z GoraKalwaria.net oficer prasowy, nadkom. Jarosław Sawicki przyznał, że DK 79 jest najbardziej feralną drogą w naszych okolicach. Podkreślił, że trasa ta oraz krajowa 7 stanowią ogromne zagrożenie dla podróżujących a statystyki pokazują, że dochodzi na nich często do wypadków śmiertelnych. Według nadkom. Sawickiego zbliżający się sezon jesienno-zimowy może pogorszyć sprawę. Dlatego policja apeluje o ostrożność zarówno kierowców jak i pieszych.

Fot. https://www.facebook.com/Pno998/

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (14)

Mieszkanka

Data: 19 sierpnia 2019, 12:12 Tam powinny być światła. Dlaczego nikt o tym nie pomyśli? Ok, GDDKiA jako zarządca powinien, ale ma tyle innych dróg na głowie również, że sama nie pomyśli (no i jeszcze ta rozbudowa), a włodarze mają chyba głęboko w poważaniu społeczność...

Nnnn

Data: 19 sierpnia 2019, 12:45 Do mieszkanka, wystarczyłoby umieć jeździć i wiedzieć kiedy ma się pierwszeństwo

Nick

Data: 19 sierpnia 2019, 16:53 Ciągle tylko głosy: zrobić tam rondo, postawić tam światła... Nie tędy droga. Są znaki, są przepisy i jak się każdy do nich zastosuje to będzie bezpiecznie i bez utrudnień w postaci rond i świateł.

Bywalec

Data: 19 sierpnia 2019, 18:43 Ta trasa jest często tak zapchana że Ci próbujący włączyć się z podporządkowanej mają nikłe szanse na przepisowe przejechanie tego skrzyżowania. Światła lub rondo z pewnością zwiekszylyby szansę na bezpieczny manewr.

Kaczkowski

Data: 19 sierpnia 2019, 19:58 A KIEDY DWUPASMÓWKA ?
I bezkolizyjne skrzyżowania?
Budujmy na jutro.
Nie na wczoraj.
Podobno jest tak dobrze.do NIck i Mieszkanka

Data: 19 sierpnia 2019, 21:28 Nie wiecie o czym mówicie, chyba rzadko tam jeździcie w różnych kierunkach

zły

Data: 20 sierpnia 2019, 09:02 Dwa samochody BMW i lnfinity .Wszystko jest jasne te pojazdy zawsze jadą wolno i ostrożnie. ..

Nick

Data: 20 sierpnia 2019, 11:08 Ależ właśnie doskonale wiem i znam tę trasę.

nsz

Data: 20 sierpnia 2019, 13:47 @Kaczkowski
no właśnie DK79 przebudowuje się na wczoraj. Bo to co zrobiono przy skrzyżowaniu z Chyliczkowską, czy Okulickiego to byłoby dobre 10 lat temu, a teraz sytuację poprawią tam jedynie skrzyżowania wielopoziomowe.

Co do świateł na tym skrzyżowaniu to nikt się nie zgodzi, żeby drogę krajową spowalniać światłami na skrzyżowaniu z drogą kilka kategorii niższą. Światła lub rondo stawia się na skrzyżowaniach dróg równorzędnych lub różniących się o jedną kategorię.

deejay444

Data: 20 sierpnia 2019, 14:15 Niestety, ale mądrale piszący o znakach i przepisach najwyraźniej przejeżdżają to skrzyżowanie tylko w kierunku Piaseczno - Góra (lub na odwrót). Wyjazd od strony Orlenu, zwłaszcza w godzinach szczytu, graniczy z cudem. Jeżeli się ktoś nie ulituje i nie wpuści, albo się wyjazdu nie wymusi to niestety, ale można by tam stać w nieskończoność czekając na wyjazd. To po pierwsze, a po drugie to niezależnie od przepisów, nawet jeżeli wydają się doskonałe, a giną ludzie i są ranni to trzeba coś z tym zrobić. Więc albo rondo albo światła, innego wyjścia nie ma.

lasychojnowskie

Data: 20 sierpnia 2019, 21:08 Zapraszamy jak co roku na Mszę Świętą Polową w dniu 25 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 (najbliższa niedziela) na Leśnej Polanie w Pilawie/Chojnowie.

W sierpniu 1944 lasy chojnowskie stały się przyjaznym siedliskiem bardzo silnego zgrupowania różnych oddziałów Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Organizacja zaopatrzenia, koordynacja działań, leczenie rannych, patrolowanie terenu konno i pieszo, ataki na jednostki i transporty niemieckie oraz bardzo dobra współpraca z sołtysami i miejscową ludnością wszystko to stwarzało wrażenie kawałka wolnej Polski, w postaci małej Rzeczypospolitej Chojnowskiej.

zły

Data: 20 sierpnia 2019, 21:43 @Deejay słusznie wyjazd od Orlenu nie jest taki prosty, część kierowców wyjeźdźa następną drogą przy Avansie i dzięki temuprzy Orlenie jest mniejszy tłok, co nie zmienia opcji źe muszą być tam światła albo rondo, ja głosuję za rondem, źeby nie było jak przy Chyliczkowskiej gdzie światła bezkolizyjne jeszcze bardziej spowolniły ruch.

Bóg Gniewu

Data: 21 sierpnia 2019, 00:33 Jak ktoś powyżej słusznie zauważył, GDZIE DWUPASMÓWKA? W końcu DK79 to dojazd z Piaseczna na obwodnicę Góry Kalwarii która za chwilę ruszy. Przecież nie można na każdym skrzyżowaniu stawiać świateł czy budować ronda bo będzie jak w Pekinie, zamiast jechać będziemy stać.

Waldek

Data: 25 sierpnia 2019, 19:13 \"bmw i infinity\"
Portal zszedł na psy.