Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Festyn w Górze Kalwarii z udziałem policji

Dodano: 28 kwietnia 2019; Policjanci z Góry Kalwarii i z Piaseczna uczestniczyli w festynie rodzinnym związanym z otwarciem sezonu turystycznego w gminie Góra Kalwaria. Policyjne stoisko i przygotowany przez nas program prewencyjny oraz liczne atrakcje cieszyły się powodzeniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.

Podczas festynu rodzinnego zorganizowanego w sobotę przez urząd miasta i gminy Góra Kalwaria nie mogło zabraknąć i nas.

Dla mieszkańców i przyjezdnych policjanci zorganizowali własne stoisko profilaktyczne. Przygotowaliśmy między innymi konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla najmłodszych z nagrodami, a dla dorosłych możliwość pokonania slalomu w alkogoglach. Dla zainteresowanych była również to okazja zapoznania się z możliwością podjęcia służby w policji w ramach programu realizowanego również przez naszą jednostkę pod nazwą „Zostań policjantem”

Oddzielną prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym zaprezentowali funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna mł. asp. Paweł Szczepański i st.sierż. Marlena Majcher. Policjanci przypomnieli i omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególną uwagę zwrócili na niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są rowerzyści.

Podczas festynu policjanci z Góry Kalwarii zapewnili także możliwość znakowania rowerów.

Prezentacja i stanowisko policyjne podczas całego festynu cieszyło się ogromną popularnością, co jest także zasługą zaproszonych przez nas gości. A były nimi uczennice klasy mundurowej o profilu policyjnym mł. kadet Martyna Chrzanowska i Natalia Mrowińska wraz z nauczycielem Panem Michałem Kozłowskim. To właśnie dzięki współpracy ze szkołą mogliśmy udostępnić mieszkańcom skorzystanie z alkogogli.

Zastępca komendanta komisariatu w Górze Kalwarii pan podkom. Radosław Książek dla chętnych przygotował również lekcję udzielania pierwszej.

A w programie uczestniczył także oficer prasowy z Komendy Powiatowej w Piasecznie  nadkom. Jarosław Sawicki.

Włodarzom Góry Kalwarii i mieszkańcom dziękujemy za zaproszenie!

(inf. i fot. KPP Piaseczno, js)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (14)

tubylec

Data: 28 kwietnia 2019, 20:01 Artykuł niesolidny. Przecież Stanowisko policji, to tylko jedna z atrakcji festynu.

Oki

Data: 28 kwietnia 2019, 21:49 Słucham, patrzę i dziwię się jak policjanci i z Góry Kalwarii kopią z ludzi organizując taki cyrk, a na codzień, to grupa nierobów i sam dzielnicowy łamie prawo i straszy obywateli wykorzystując swoje stanowisko. Poza tym mają swoją pracę i nie powinni uczestniczyć w tego typu imprezach, bo kto wtedy czuwa nad bezpieczeństwem. ŻENADA

Marek

Data: 29 kwietnia 2019, 09:24 to co w komentarzach to racja; ostatnio jedzie sobie pan policjant z naszego górnokalwaryjskiego komisariatu w policyjnym fokusiku, telefonik przy uszku i wy...bane na wszystko; mnie jakby zatrzymali z telefonikiem to od razu ze 200 zł mandatu; jak się okazuje są równi i równiejsi

rowni i rowniejsi

Data: 29 kwietnia 2019, 10:30 To sie obudziles dopiero czlowieku... uprzywiljeowana grupy byly sa i beda takie festyny to sa dla lemingow co sie nudza przy niedzieli bo sklepy zamkniete .. w tym miescie sie czas zatrzymal juz w 2000 roku.

lolo

Data: 29 kwietnia 2019, 13:17 @rowni i rowniejsi: to się sam chyba obudziłeś bo 28.04. była niedzielą handlową

wyborca

Data: 29 kwietnia 2019, 14:12 masakra te kolorowe - tęczowe rowery i doniczki.

stary mocher pisowiec

Data: 29 kwietnia 2019, 16:17 A czego się sPOdziewaliście PO tej władzy ?

Gaja

Data: 29 kwietnia 2019, 16:38 To te kolorowe rowery przyczepione łańcuchami to jest dekoracja? jeden naprzeciwko urzędu postawiony na brzozie i przypięty łańcuchem. A ja się zastanawiałam co a de....l postawił tam rower a to jest dekoracja. Drugi widziałam na nowym skwerku za miliony .Pogratulować pomysłu robi się coraz ciekawiej.

aa

Data: 29 kwietnia 2019, 17:17 Doniczki i rowery super !!!!
Tak niewiele trzeba dodać żeby ze smutku zrobić radość przy tak niewielkich kosztach.
Dobre pomysły doceniamy my zwykli wyborcy.


bbb

Data: 29 kwietnia 2019, 19:57 @ aa
Plastikowe donice i rowery to nowoczesne EKO.
Brakuje tylko kolorowych krasnali i bocianów.
To pewnie jest sztuka nowoczesna.

nie narzekajcie

Data: 30 kwietnia 2019, 05:58 To była okazja by zobaczyć policjanta !

Ja

Data: 30 kwietnia 2019, 21:23 Maruderów jak zwykle nie brakuje. Marudzą ci, którzy zapewne nawet tam nie byli. Organizatorzy nikogo na siłę na piknik nie ciągnęli. Nie lubicie takich imprez to nie przychodźcie. Żyj i daj żyć innym.
Ja organizatorom i uczestnikom bardzo dziękuję. Bardzo fajna impreza, czekam na kolejną. A maruderzy niech sami coś zorganizują i zaproszą mieszkańców gminy.

Mieszkaniec

Data: 2 maja 2019, 22:14 Dlaczego festyn zorganizowano na trawniku szanuj zieleń. Mamy na terenie plac manewrowy na terenie jednostki. Tak uczymy młodych ludzi szanowac zieleń ktorej tak jest mało w mieście. Kto wydał taka decyzję niech pokryje z własnej kieszeni znisz czenia

Egon

Data: 3 maja 2019, 07:44 Prawdziwego ,żywego konia można zobaczyć już tylko w telewizji.
Policjanta dzieci mają okazję zobaczyć na festynie !