Filmy reklamowe dla firm - na co zwrócić uwagę wybierając agencję do stworzenia wideo?

Dodano: 25 września 2022; Coraz więcej przedsiębiorstw sięga po profesjonalnie wykonane filmy reklamowe dla firm, które mają przedstawiać sukces danego podmiotu w mediach, Internecie czy np. na eventach handlowych czy spotkaniach z potencjalnymi klientami. Jeżeli chcesz mieć takie wideo, powinieneś postawić na agencję, która je dla Ciebie przygotuje. Jak wybrać najlepszą firmę do takich działań? Na co zwrócić uwagę?


News will be here

Dobrze wykonany film reklamowy może dotrzeć do bardzo szerokiego grona potencjalnych klientów. Do sprawy warto więc podejść kompleksowo, korzystając z oferty sprawdzonej agencji reklamowej.

 

Doświadczenie to kwestia podstawowa!

Zwróć uwagę na dotychczasowe realizacje agencji, z którą chcesz współpracować. Wieloletnia obecność na rynku, działanie z dużymi brandami i podążanie za trendami to wszystko, co charakteryzuje najlepsze marki tworzące filmy reklamowe dla firm. Koniecznie zwróć uwagę na referencje i obejrzyj kilka przykładowych materiałów. To da Ci najlepszy pogląd na sytuację.

Zapytaj o filmy, które dana agencja wykonała. Jeżeli otrzymasz ciekawe materiały, zmieniające się na przestrzeni lat – trafiłeś idealnie! O agencjach tworzących content wideo bardzo dobrze świadczą także liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach w kraju i zagranicą. To obiektywna ocena ich pracy, wskazująca na pełen profesjonalizm i doświadczenie. Na pewno stanowi wartość dodaną.

Poproś o referencje i sprawdź opinie o agencji

Możesz też poprosić przedstawicieli przedsiębiorstwa o zaprezentowanie referencji od firm, z którymi dotychczas współpracowali (nie zawsze są one dostępne na stronie). Zobacz też jakie wideo przygotowała agencja dla danych marek. Dobrym pomysłem jest także weryfikacja podmiotu w Internecie. Jeżeli przedsiębiorstwo tworzy naprawdę wysokiej klasy filmy reklamowe dla firm, to na pewno będzie miało dobre opinie w przeglądarce Google.

Jeżeli chcesz prześwietlić agencję, skontaktuj się z jej dotychczasowymi klientami i poproś o rzetelne opisanie historii współpracy. W ten sposób dowiesz się, czego naprawdę możesz się spodziewać.

 

Zwróć uwagę na sprzęt i nowoczesność tworzonych materiałów

W trakcie wybierania odpowiedniej agencji, możesz poprosić także o przedstawienie pomysłów na potencjalną współpracę i wykonanie filmów, dopytać czy ta jest w stanie np. zrealizować zdjęcia z drona lub tworzy cyfrowe materiały graficzne w formie 3D i jaką jakość będą miały publikowane później wideo. Pamiętaj, że dziś podstawą jest jakość 4K, a coraz więcej firm, które chcą być postrzegane za nowoczesne inwestuje w wideo jakości nawet 8K.

Na koniec rada – nie zawsze najtaniej znaczy najlepiej. Cena to ostatnia kwestia przy tworzeniu marketingowego filmu. Uznane, posiadające bardzo dobre opinie agencje najczęściej drożej wyceniają swój produkt, ale współpraca z nimi na pewno ostatecznie się opłaca.

Skontaktuj się z firmą Krótkie Formy - produkcja filmów reklamowych