Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


GDDKiA: rusza rozbudowa DK79

Dodano: 1 października 2021; Od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na DK79 pomiędzy skrzyżowaniami Puławskiej z Energetyczną i Okulickiego w Piasecznie. Wykonawca rozpocznie prace związane z rozbudową tego odcinka drogi - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W pierwszym etapie, wybudowane zostaną przewiązki w pasie rozdziału, by w kolejnym etapie móc przełożyć ruch z jednej jezdni na drugą. Pierwsza będzie zlokalizowana za skrzyżowaniem z ul. Energetyczną a druga przed skrzyżowaniem z ul. Okulickiego (jadąc w stronę Góry Kalwarii).

W miejscu wykonania robót, na odcinku ok. 60 metrów zawężony będzie lewy pas ruchu i obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Umowa o wartości prawie 9 mln zł zostanie zrealizowana do 9  miesięcy od daty jej zawarcia, do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest najpóźniej w III kwartale 2022 r. W ramach kontraktu wykonawca uzyska niezbędne dodatkowe decyzje oraz przebuduje drogę. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetu państwa.

W ramach przebudowy odcinka DK79 na długości ok. 350 m droga zostanie poszerzona do 3 pasów ruchu na każdej jezdni. Ponadto wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia.

DK79 Piaseczno-Góra Kalwaria

Przyznanie finansowania pozwoliło GDDKiA na rozpoczęcie działań związanych z przygotowaniem materiałów do ogłoszenia przetargu na wybór projektanta, który przygotuje koncepcję rozbudowy i uzyska decyzję środowiskową. - Planujemy ogłosić postępowanie do  końca bieżącego roku - zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Warszawa.

Rozbudowana DK79 będzie drogą klasy GP (ruchu głównego przyspieszonego). Będzie posiadała dwie jezdnie po 2 pasy ruchu. Wybudowane zostaną węzły i skrzyżowania, drogi do obsługi przyległego terenu, ciągi pieszo-rowerowe, obiekty inżynierskie, w tym przejścia dla zwierząt, zabezpieczenia akustyczne. Przebudowane zostanie oświetlenie, odwodnienie i infrastruktura podziemna, urządzenia BRD.

(inf. prasowa, fot. GDKKiA)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

Stefan

Data: 2 października 2021, 13:38 Z czego oni robią te drogi ze złota???9 baniek???

Szumigaj

Data: 2 października 2021, 17:19 20 lat już robią te 79. Uwierze jak zobacze koniec.

Cezarys

Data: 3 października 2021, 09:15 Siskom.waw.pl - tam od dawna jest koncepcja i dane do decyzji środowiskowej na 79 od Piaseczna do Góry Kalwarii - ale widać musimy zapłacić jeszcze raz...

hmm

Data: 4 października 2021, 12:05 pierw niech \"sprostują\" kawałek DK 50 do ronda im. K. Górskiego ... żeby z Karoliny do Góry nie jeździć przez ... Czersk !!!

Geniusze i dobrodzieje !!!


Mieszkaniec

Data: 5 października 2021, 18:00 Z tego co pamiętam, to pierwszy który reklamował przebudowę DK79 był Gierek. Każdy rządzący następca obiecywał modernizację tej drogi. Więc może w końcu przyszedł czas na realizację celu...