Główna droga przez Solec przejdzie modernizację

Dodano: 20 listopada 2023; Źródło: UMiG w Górze Kalwarii W Solcu odcinek 1370 metrów głównej drogi przez miejscowość przejdzie gruntowną przebudowę - poinformował Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii.


News will be here

Jezdna zyska krawężniki, nową podbudowę oraz równą warstwę asfaltu o szerokości 5,5 metra. Inwestycja obejmie odcinek drogi od ul.  Zaleśnej do okolic ul. Chabrowej.

Zgodnie z umową, na wykonanie inwestycji firma Fal-Bruk ma pół roku.

Na przebudowę magistratowi udało się pozyskać dotację z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, edycja 6 - PGR. Dofinansowanie pokryje 98 proc. kosztów przedsięwzięcia. A te po przetargu wyniosą ponad 2,2 mln zł.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

Xman

Data: 20 listopada 2023, 17:03 czy będą progi zwalniające?prędkość przejazdowa nieco wzrosnie po tym remoncie.

Solec stolec

Data: 20 listopada 2023, 17:54 No to jest dopiero potrzebna inwestycja .. priorytet

Wyborca

Data: 20 listopada 2023, 18:05 Poproszę jeszcze tak niewiele a tak dużo. Pokornie proszę szanowną władzę żeby wydała moje pieniądze na podsypkę pod szkołą w Kątach, bo odbierając dziecko nie mogę wysiąść z samochodu a samochodem wjeżdżam ze strachem żeby w dziurach kół nie pourywać. Pani radna Zdulska mieszka przy tej ulicy ale kobieta wiekowa to może nie widzi tych kałóż o średnicy leju po bombie. Pokornie proszę

Krzysztof

Data: 20 listopada 2023, 20:51 @Wyborca
Dawno chodziłem do szkoły, ale kałuże to inaczej się pisze.

Mieszkaniec Solca

Data: 21 listopada 2023, 15:20 Na Solcu nie ma ulicy Zaleśnej. Zaleśna jest na Borowinie. Fajnie, że wreszcie droga zostanie dokończona. Żeby Solec nie stał się teraz Objazdowem progi zwalniające są więcej niż konieczne.

Małgorzata

Data: 21 listopada 2023, 16:45 A kiedy Burmistrz wyremontuje drogę na Linin - Osiedle którą obiecał !?

Mieszkanka

Data: 21 listopada 2023, 21:24 A kiedy gmina pomysłi. o drodze Walewickiej ..aż do Buczynowa ... i dalej droga w Aleksandrowie ..tam też mieszkają ludzie i płacą podatki ..no bo jak się nie ma w gmine znajomych i
układów..to ..błoto po kolana na drogach ..nasypia trochę tluczu ..i myślą .że już ..a dołki i kałużę dalej są... gmina niech myśli o wszystkich wsiach.....W Aleksandrowie ..też potrzena jest szosa....i porządna
kładkaa na rzeczce Czarna ...zapraszamy burmistrza ..żeby zobaczył te terany. ..

Ola

Data: 27 listopada 2023, 08:28 Przydałyby się progi zwalniające i chodnik. Lepsza droga to większa szybkość a drogą chodzą również piesi. Zwłaszcza po zmroku robi się niebezpiecznie.