Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Gminna spółka apeluje do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody

Dodano: 6 lipca 2018; Zakład Gospodarki Komunalnej zaapelował do mieszkańców, żeby w związku z wysokimi temperaturami ograniczyli używanie wody do celów gospodarczych.

W wydanym w piątek komunikacie ZGK prosi o niepodlewanie wodą pitną z gminnej sieci wodociągowej działek, terenów rekreacyjnych i trawników. Apeluje także o ograniczenie podlewania ogródków przydomowych w godzinach od 6 rano do 22.00.

„Powyższe pozwoli na utrzymanie stabilnego ciśnienia w sieci i zagwarantuje uniknięcie przerw w dostawie wody pitnej” – czytamy w komunikacie podpisanym przez prezesa ZGK Jerzego Pełkę.

(mb)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (51)

abc

Data: 6 lipca 2018, 11:46 Przecież ten temat jest wałkowany co roku w czasie lata. Na Skierniewickiej już od jakiegoś miesiąca woda leci jak krew z nosa na wyższym piętrze- wcale nie musi być 30 stopniowych upałów. Za przeproszeniem, mam w poważaniu czyjeś roślinki i kwiatuszki na działce, chcę się umyć po całodniowej pracy w gorącu. Jak umyć małe dzieci po całodziennej zabawie na dworze? Na pewno się ktoś posłucha po apelu ZGK...

Prezes

Data: 6 lipca 2018, 11:54 Place i wymagam a Pan Pełka niech sobie ogarnuczenie wprowadzi na swoją pensję bo jest niewydolny organizacyjnie !

JK

Data: 6 lipca 2018, 12:01 Apelować sobie mogą, a ludzie nadal będą podlewać. Działeczki przecież muszą wyglądać rajsko i przyjemnie, co z tego, że w godzinach wieczornych nie można się normalnie wykąpać? ZGK powinno pomyśleć o jakimś poważnym rozwiązaniu tego problemu, bo po tym apelu nic się nie zmieni. Nie podniesie się ciśnienie wody, tylko ciśnienie ludzi, którzy nie mogą normalnie korzystać z kranów!!!

nsz

Data: 6 lipca 2018, 12:47 ciekawe jaką przepustowość mają rury na osiedlach spółdzielni. Z czasem osadza się \"kamień\" i średnica wewnątrz jest coraz mniejsza. Na KSW/Pijarska instalacja ma chyba 50 lat.

xyz

Data: 6 lipca 2018, 12:53 do Prezes:
ja też płacę i wymagam, żeby się umyć w normalnych warunkach. Mamy XXI wiek, nie każdy chce się myć jak w średniowieczu!!! Woli Pan chodzić śmierdzący od potu, czy nie podlać przez tydzień trawki?!

JK

Data: 6 lipca 2018, 12:58 @Prezes
Ja też płacę i też wymagam! Normalnego ciśnienia w domowym kranie! Właśnie to jest mentalność działkowiczów, ogrodników, itp. Co ich obchodzą inni? Im się wydaje, że żyją na sami w tym mieście, co się będą przejmować apelami? Apelować to można do ludzi świadomych, a nie takich, którzy widzą tylko swój suchy trawnik!

Killzone

Data: 6 lipca 2018, 14:24 W informacji pominięto bardzo istotny element. Powinno być:
Pan Prezes mgr inż. Jerzy Pełka.
Proszę o tym pamiętać i stosować.

;)

ola

Data: 6 lipca 2018, 14:58 widzę że komentarze tu piszą tylko mieszkańcy bloków, którzy sami są egoistami i \"myślą że są sami na tym świecie\". Nie po to ludzie, którzy mają działki wydają pieniądze na rośliny czy trawnik, żeby go zmarnować na brakiem wody. Fakt faktem powinni podlewać po 22. Ja tak robię i żyję.

Nick

Data: 6 lipca 2018, 14:59 Polskie podejście - płacę wymagam. Zero myślenia, że są pewne rzeczy ważne i ważniejsze, że może dojść do awarii, że są trudne warunki... Egoizm totalny.

janek

Data: 6 lipca 2018, 15:24 @ola
Fajne masz priorytety, ważniejsze rośliny niż dostęp ludzki do wody.

bzy bzy

Data: 6 lipca 2018, 15:26 Olu, jak ludzie z bloków to gorsi? Przecież nikt nie każe działkowiczom/ mieszkańcom domów wydawać pieniędzy na trawę i rośliny, robią to z własnej woli, więc o co ta pretensja? Nie po to mieszkaniec bloku kupuje super wannę, żeby nie móc z niej korzystać z braku wody (ten sam tok myślenia). Niech podlewają, ja im wody nie żałuję. Ale niech wezmą przykład z Ciebie, podlewać o 22.

m

Data: 6 lipca 2018, 15:55 Był czas że my prosiliśmy o informację na temat jakości wody.
Jaki był efekt ?
Dlaczego mieli byśmy was traktować jak ludzi ?

jak Kuba .........

Data: 6 lipca 2018, 16:03 Nie mam ogródka i nie też licznika na podwórzu bo tak zapisano w umowie.
Mam za to kostkę brukową i stać mnie na to bym ją zmył ,schłodził się przy tym za 13 zeta !
(cena 1metra sześciennego)

i to na tyle

Data: 6 lipca 2018, 16:09 @Killzone
A gdyby ktoś chciał rozwinąć tan skrót \"ZGK\" należy czytać:
Zakład Niegospodarki Komunalnej !

Mieszkaniec

Data: 6 lipca 2018, 18:34 Place za wodę i podlewam ogródek i mam gdzieś że małe ciśnienie. Zamiast dwóch godzin podlewam trzy. Jak chcecie większe ciśnienie wstawcie sobie hydrofor!

Prezes

Data: 6 lipca 2018, 18:34 do jk - Tu nie chodzi o wode tylko o dobrze wykonana usługę a zgk do profesjonalizmu daleko bo stołki zabetonowane

Emka

Data: 6 lipca 2018, 20:23 Bzy bzy
@bzy bzy
Równie dobrze Ty się możesz kąpać po 22 :) ten sam tok rozumowania.

Nick

Data: 6 lipca 2018, 22:04 @Mieszkaniec a lej i cały dzień tylko jak zabraknie ci wody w kranie to będziesz pewnie robić największy krzyk. Jak tak można, żeby wody nie było? No bo ktoś musiał ją marnować na byle co. Ogródek tydzień bez podlewania da sobie radę.

Mieszkaniec

Data: 6 lipca 2018, 23:05 A dziś całe popołudnie pidlewali trawę na stadionie w największym upale. Pozdrawiam myślących.

hmm

Data: 7 lipca 2018, 01:26 I znów kłótnia...obok problemu. Jak świat światem wody potrzebują ludzie, zwierzęta i roślinki. Nie w tym rzecz, by wodę ograniczać jednym kosztem drugich. ZGK winien ją dostarczać wszystkim płacącym...
Czy racjonalne korzystanie z wody, to korzystanie poprzez...ograniczanie?? Czy nos dla tabakiery, czy tabakiera dla nosa? Czy nieumiejętność rozwiązania powtarzającego się problemu z niedoborem (czasem też zła jakością) wody można rozwiązać ... apelami?? Problemu zdaje się narastającemu...a klimat się ociepla i problem suszy narasta od lat.
Jakie wreszcie winny być priorytety rozumnej władzy? Czy sztandarowe inwestycje (choćby skwerek za ponad mln zł itp.) czy dostęp do wody dla .. wszystkich jej potrzebujących ? Bo jak będą swe niedoróbki chcieli rozwiązywać apelami to my możemy podziękować takiej władzy za takie \"rządzenie\" - i zrobimy z nią rząd!

hmm

Data: 7 lipca 2018, 09:24 Janku, czy roślinki są mało ważne? Jakie byłoby nasze życie bez nich? Czy byłoby? To samo o zwierzątkach.
Czy ważniejszy np. skwerek za ponad mln PLN, woda z wodociągu a la źródełko św Antoniego czy woda dla...wszystkich?

'

Data: 7 lipca 2018, 11:14 Panie prezesie magistrze !
Pan dobrze wie kto czerpie wodę całymi hektolitrami
pan dobrze wie kto spuszcza deszczówkę do kanalizacji
To są pana znajomi i koledzy.

janek

Data: 7 lipca 2018, 13:39 @hmmm
Załóżmy taką czysto hipotetyczną, mocno przesadzoną sytuację: jest susza, Twoje rośliny ogrodowe usychają, Ty też usychasz. Masz kubek wody. Wypijesz? Podlejesz czy pozwolisz zdechnąć roślinkom? Bo \"czy roślinki są mało ważne\"? Rozumiesz o co się rozchodzi?

Wiecie, ja sobie zdaję sprawę, że w pierwszej kolejności powinno się mieć pretensje do ZGK, ewentualnie do rządzących. Tylko co z tego, skoro jak widać ich problem nie interesuje, od lat jest tak samo. Więc szukam innego rozwiązania - mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, że być może ograniczenie w podlewaniu trochę pomoże. No ale niektórzy są ciężko oburzeni...

Sytuacja z dzisiaj: pan w okolicach ogródków działkowych podlewał własny ogród przed domem. Wyszedł na jezdnię z krzesełkiem plastikowym i wężem, by podlewać trawnik pod płotem posesji, przy samej jezdni. No i powiedzcie, czy to nie kuriozum? On pewnie tej trawy nawet nie widzi z okna domu, ale woda się lała i lała. Ok, zapłaci za tę wodę, ale myślmy trochę szerzej. Lata są coraz dłuższe i gorętsze, z wodą będą coraz większe problemy. Chyba jako społeczeństwo powinnyśmy nauczyć się ją szanować.

Mari

Data: 7 lipca 2018, 16:33 A kiedy woda będzie w kalwarii za darmo?

Janko

Data: 8 lipca 2018, 00:09 Apeluje żeby myć się po 22. Dzięuje. Jak nie pasuje, to proszę się nie pocić :)
Ludzie o co Wam chodzi , jeden się myje drugi podlewa, nie można zwalać odpowiedzialności za brak wody na drugą osobę. ZGK powinien zwiększyć wydanjność!.
Do osoby która powiedziała ,że rośliny przetrwają tydzień bez wody , proponuje nie myć się przez tydzien . LOL co ca logika...

?

Data: 8 lipca 2018, 07:27 W takim razie po co nam fontanna bo jak mamy oszczędzać wodę to fontanna to to szczyt niegospodarności,chyba że będzie działać w nocy.

hmm

Data: 9 lipca 2018, 13:33 Janku, \" Rozumiesz o co się rozchodzi?\"
- Czy racjonalne korzystanie z wody, to korzystanie poprzez...ograniczanie??
- Czy nieumiejętność rozwiązania powtarzającego się problemu z niedoborem (czasem też zła jakością) wody można rozwiązać ... apelami?? Problemu zdaje się narastającemu...a klimat się ociepla i problem suszy narasta od lat.
- Czy sztandarowe inwestycje (choćby skwerek za ponad mln zł itp.) czy dostęp do wody dla .. wszystkich jej potrzebujących ?
- Czy od sporów obok problemu przybędzie wody? Czy tędy droga?
- Wiecie, ja sobie zdaję sprawę, że w pierwszej kolejności powinno się mieć pretensje do ZGK, ewentualnie do rządzących. Tylko co z tego, skoro jak widać ich problem nie interesuje, od lat jest tak samo. Więc szukam innego rozwiązania - nie oszczędzaniem, lecz tylko żądaniem działań od decydentów sprawę można rozwiązać...
- ... jak będą swe niedoróbki chcieli rozwiązywać apelami to my możemy podziękować takiej władzy za takie \"rządzenie\" - i zrobimy z nią rząd!

Mam nadzieję, że się rozumiemy.

szczery

Data: 9 lipca 2018, 17:02 Czytam wszystkie wypowiedzi i nie dowierzam . Ludzie prawda jest jest taka że wszyscy mamy prawo korzystać z wody. I nie ważne czy to jest woda do kompania czy podlewania . Płacimy i mamy prawo korzystać z wody . Dla czego nikt z was nie przyczepi się do jakości wody .

Aniagk

Data: 9 lipca 2018, 23:41 W chwili obecnej na osiedlu Skierniewicka nie ma wody. Mieszkam na paeterze. O 21 już nie było

wyborca

Data: 10 lipca 2018, 01:31 No właśnie! Problemy z wodą - jej jakością i ...ilością. Smog i fotosmog (latem ze spalin samochodów znacznie groźniejszy niż ten zimowy) zżerają nasze zdrowie. Problemy z prądem przy byle wietrze, czyli problemy z podstawowymi zadaniami jakie ma gmina, która powinna zapewnić nam odpowiednie warunki bytowania. Do tego połamane, zagrażające bezpieczeństwu chodniki, dziurawe, wąskie ulice. Brak widocznej pracy policji i straży miejskiej (w naszym mieście pije się piwo w centrum miasta, przy głównej ulicy, parkuje gdzie popadnie, śmieci, niszczy mienie bez konsekwencji). Dostanie się do lekarza graniczy z cudem. O oświacie się nie wypowiem bo mam dorosłe dzieci więc nie wiem. A co funduje nam gmina .... skwerki za 3 miliony złotych!!! I to nie nowe tereny zielone tylko przeróbka starych, czyli komfortu życia mieszkańców kamienic i bloków w centrum, to nie poprawi. No gratuluję, wybierajcie drodzy mieszkańcy tak dalej!

ja

Data: 12 lipca 2018, 09:21 dlaczego Pan Baj nie opublikował mojego komentarza o wcześniejszych odpowiedziach nim ukaże się pytanie?

Nick

Data: 12 lipca 2018, 11:42 Problemy z czystą wodą to nie tylko wina ZGK ale ludzi. Wystarczy, że ktoś wyleje jakiś syf, odpady czy chemikalia gdzieś do gruntu. I załatwione.

Wyborca

Data: 12 lipca 2018, 12:46 Po co sie klocicie dzialkowicze i blokowicze.
Zacznijmy od tego ze woda jest droga a pomimo tego pieniadze nie ida na modernizacje infrastruktory wodno kanalizacyjnej i to jest podstawowy problem.
Niech pan magazynier inzynier pelka weznie sie za robote i poprawe jakosci wody jak i ciesniena w siec po przez jej modernizacje a nie blaga ludzie zeby wody nie uzywali.
Fajnie sie zyje za pieniadze innych ludzi , pensyjka lecie nic sie nie robi i ma sie dobre samopoczucie - to dewiza FAMILIJNEGO ZGK .Wazne ze rdziny zatrudnione w tej gminnej firemce maja za co zyc

brrr

Data: 12 lipca 2018, 13:19 A może zacząć rozliczać użytkowników za wodę (czyt. złodziei) którzy używają wodę nie płacąc za nią.Przykład blok w Baniocha przy głównej ulicy-każdy na dziko zaadoptował sobie działeczkę należącą do gminy, nie płacąc oczywiście podatków itp, dodatkowo mają ujęcie wody na zewnątrz,tzw hydrantowe i wola leje się hektolitrami,napełnianie baseników itp.Co z tym robią włodarze miasta ???-NIC.Ale czas rozliczeń nadejdzie.
Pozdrawiam zdrowo myślących.

hmm

Data: 12 lipca 2018, 13:19 do wyborca:
Zapraszamy na wiarygodne strony m.innymi na stronę ZGK gdzie są informacje o zdobytych funduszach unijnych na konkretne cele związane w infrastrukturą wodociągową i kanalizacyjną.

inny wyborca

Data: 12 lipca 2018, 14:36 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

inny wyborca

Data: 12 lipca 2018, 15:21 Czego pan redaktor się boi ,pan nawet roweru nie ma domyślam się że pan jest uczciwy.
To że ktoś ma auto bez dachu dobrze o nim świadczy.
(chyba że w posiadanie doszedł nielegalnie)

Admin

Data: 12 lipca 2018, 15:31 @ inny wyborca

Bóg zapłać za dobre słowo (o uczciwości). Ukrywamy te komentarze, które nie odnoszą się do komentowanego artykułu.

Wyborca

Data: 12 lipca 2018, 18:49 Do Hmm
pisze\"Zapraszamy na wiarygodne strony m.innymi na stronę ZGK gdzie są informacje o zdobytych funduszach unijnych na konkretne cele związane w infrastrukturą wodociągową i kanalizacyjną.
\"
tak oczywiscie na stronie aktulanosci jest info o pozyskaniu srodkow 23 miliony dotacji ale jak na caly okres dzialanosci pana prezesa do spolki z burmistrzem czyli 8 lat za chwile minie to troszke malo. Pozostala czesc aktualnosci to tylko informacje o wylaczeniach i awariach
wiec faktycznie jest sie czym chwali.
ZGK po przewodnictwem prezesa to jak widac nieustajace pasmo sukcesow ciagnace sie dwie kadencja jasnie panujacego na burmistrza.
Ciekaw jestem czy panujacy nam musz pic ta samo bloto lecace z kranow ale chyba nie bo szybciej by reagowali na stan wodociagow .

hmm

Data: 12 lipca 2018, 22:56 @hmm - wpis z 12 bm. - uprzejmie proszę zmienić nick...

ja

Data: 13 lipca 2018, 10:55 Do wyborca: i znów odsyłam do wiarygodnych stron: tam są informacje o zmodernizowanych SUW za też dotacje unijne. Jedna z nich to w Kątach i skończyły się problemy z wodą. następne w Sobikowie, będzie tez w Górze Kalwarii. Ale kto nic nie robi ten nie ma pojęcia ile czasu i energii pochłania przygotowanie projektu unijnego. Ale odsyłam na wiarygodne strony.

Wyborca

Data: 14 lipca 2018, 07:13 Do Ja
Faktycznie 8 lat na kilka inwestycjii naprawde jest sie czym chwalic.To tylko pokazuje niekompetencje osob odpowiedzialnych za pozyskiwanie dofinansowania

Wyborca

Data: 14 lipca 2018, 07:21 Czyli potwierdza sie ze inwestycje sa tam gdzie burmistrz wygral w wyborach Gora Kalwaria slabo ocenila burmistrza to niech sie mecza

osa

Data: 14 lipca 2018, 09:16 Osobiście uważam że prezes zarabia za mało dwoi się i troi
a naród niewdzięczny.

hmm

Data: 14 lipca 2018, 10:35 Czyli potwierdza sie ze inwestycje sa tam gdzie burmistrz wygral w wyborach... a czy to nielogiczne?? Kto by dbał o oponentów??? Czyż dobre pany nie muszą dbać o swoich??
A reszcie co?? Ochłapki. (rzekł onegdaj MR)

lgbt

Data: 15 lipca 2018, 07:24 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

wyborca

Data: 15 lipca 2018, 22:39 do wyborcy z godziny 18 i dalsze. Może zmienisz pseudonim i nie będziesz wprowadzał dyskutantów w błąd. Dziękuję \"hmm\" za zaproszenie na stronę ale ja jako wyborca żadnych stron studiować nie muszę. Skoro ZGK pozyskało jakieś fundusze i coś zmodernizowało a woda w kranie jest karygodnej jakości (żółta, pełna jakiejś zawiesiny) a na dodatek jest jej za mało, to znaczy, że ZGK inwestuje za mało i musi więcej funduszy pozyskać. Gmina ma za podstawowe zadanie zapewnić jej mieszkańcom warunki bytowania, czyli dostarczyć wodę, prąd, gaz, odebrać ścieki i śmieci. Następne, to drogi gminne ich budowa i utrzymanie, oświata , ochrona zdrowia w zakresie poz , ochrona środowiska itd. Czysta woda, czyste powietrze i żywność to podstawa zdrowego społeczeństwa! Skwerek tego nie załatwi. Jeszcze gdyby to był dodatkowy skwerek, duże drzewa, ale zamiana alejki wzdłuż na w poprzek nic nie wnosi. Gdyby jeszcze te skwerki miały jakiś odformalizowany projekt, gdzie można by położyć się z książeczką, pobujać, miejsce do grila, to jeszcze byłaby wartością dodaną w kontekście społeczno-integracyjnym. Ale takie skwerki nie zachęcają do spotkań mieszakńców

wyborca

Data: 15 lipca 2018, 22:42 A i jeszcze jedno. W okolicy Wisły grasuje 6 metrowy pyton. Zero alertów na stronach urzędu gminy. No tak... bezpieczeństwo mieszkańców, to też zadanie gminy!

kubuś puchatek

Data: 16 lipca 2018, 09:27 Pyton? Dziękuję za ostrzeżenie. Gmina mi tylko jakieś bzdurne sms-y wysyła. Muszę wiać na drzewo.

edek

Data: 23 lipca 2018, 16:20 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Danuta

Data: 25 lipca 2018, 15:24 @kubuś puchatek
Odnośnie pytona.
Wczoraj czytałam na innym portalu że pewien pan z miasta (mieszka gdzieś w okolicy straży) pojmał go i już zawekował .