Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Godzina Łaski w Sanktuarium św. o. Stanisława

Dodano: 7 grudnia 2018; Jakub Rącz Godzina Łaski to nabożeństwo związane z objawieniami Matki Bożej Róży Duchownej w Montichiari-Fontanelle.

Maryja ukazała się w 1947 roku pielęgniarce Pierinie Gilli i pozostawiła jej m.in. takie przesłanie: „Jest mym życzeniem, by każdego roku, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, tj. w  dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych”. Wiele osób biorących udział w tych nabożeństwa w latach poprzednich, potwierdzało, iż obietnica Maryji sprawdziła się  w ich życiu.

Jak się modlić?

Obecnie nabożeństwo Godziny Łaski praktykowane jest coraz szerzej Kościele.  Maryja nie pozostawiła jednak Pierinie szczegółowych informacji co do samej formy modlitwy, wyraźnie natomiast nakreśliła jej cel: „Spójrz na to serce, które tak umiłowało ludzkość, ale większość ludzi tylko rzuca w nie obelgami. Jeśli dobrzy i źli zjednoczą się w modlitwie, dostąpią przez to serce miłosierdzia i otrzymają dar pokoju”. Matka Boża wskazuje też, że modlitwa w tej szczególnej godzinie powinna mieć charakter ekspiacyjny: „Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę”

Gdzie się modlić?

Miejscem, które najbardziej sprzyja modlitewnemu skupieniu oraz w którym możemy spotkać się osobiście z Chrystusem Panem utajonym w Najświętszym Sakramencie jest kościół. Zdarzyć się jednak może, że różnego rodzaju obowiązki, choroby, czy inne przeciwności losu nie pozwolą nam w tym czasie nawiedzić świątyni. Maryja jest jednak Matką łagodną i wspaniałomyślną: „Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask.”

Zaproszenie na Godzinę Łaski w Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego

Zapraszamy zatem 8 grudnia o godz. 12:00 do Sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego (Góra Kalwaria-Marianki). Modlitwie będzie przewodniczył kustosz Sanktuarium. Spędźmy tę szczególną godzinę razem, w towarzystwie Jezusa i jego Niepokalanej Matki, przy grobie św. Stanisława – gorącego orędownika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Zapraszamy do wspólnego szturmu modlitewnego – Niebo w tym czasie stoi dla nas otworem!

Nabożeństwo odbędzie się w najbliższą sobotę 8 grudnia o godzinie 12.00.

Jeśli masz pytanie, zadzwoń 515 866 612

Jakub Rącz


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!