Góra Kalwaria – warto odkryć ją na nowo!

Dodano: 23 listopada 2022; Góra Kalwaria to miejsce urokliwe, z przepięknymi okolicami, rozległymi lasami, polami i sadami. To również miejsce bardzo ciekawe historycznie – definitywnie warte tego, żeby chwalić się jego historią i walorami turystycznymi.

Dzięki dofinansowaniu ze środków z Samorządu Województwa Mazowieckiego, na zlecenie gminy Góra Kalwaria, dr Piotr Rytko przygotował niezwykle cenną książkę pt. „Spacerownik po Górze Kalwarii”. To pozycja, która zawiera wiele ciekawych informacji i nigdzie wcześniej niepublikowanych zdjęć. To uzupełnienie dla tablic informacyjnych ustawionych na ulicach Góry Kalwarii, a zorientowany wokół historii szlaku Nowej Jerozolimy, wielokulturowości, kultury żydowskiej i tematów militarnych. To interesująca pozycja dla wszystkich mieszkańców, bo przecież warto poznać historię swojej okolicy od podszewki, a czasami zupełnie na nowo. To także idealny sposób na prezent – niech o historii Góry Kalwarii dowiedzą się inni.

A wszyscy miłośnicy literatury i historii Góry Kalwarii mogą już 25 listopada udać się na spotkanie promujące „Spacerownik”, które rozpocznie się o godzinie 18:00 w Klubie Senior+ „Wisełka" przy ul. Pijarskiej 40 w Górze Kalwarii. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z autorem, ale także otrzymać bezpłatny egzemplarz książki wraz z autografem.

To idealny moment na powiększenie zasobów naszych domowych bibliotek o wyjątkową pozycję! Poznajmy nasze miasto w nowy i ciekawy sposób.

A po spotkaniu czekamy na Wasze komentarze – ciekawi nas jak podoba się Wam „Spacerownik”!

(Bartek)

Zdjęcie: Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria (gorakalwaria.pl)
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria (gorakalwaria.pl)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!