Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Góra Kalwaria: dzieci powoli wrócą do szkół

Dodano: 14 maja 2020; Gmina przygotowuje się do otwarcia szkół podstawowych

Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, od 25 maja do szkół będą mogły wrócić uczniowie z klas 1-3. Placówki zapewnią im zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Jak czytamy na profilu społecznościowym UMiG w Górze Kalwarii, od jutra rodzice będą pytani przez dyrektorów szkół o to, czy są zainteresowaniem posłaniem dzieci na takie zajęcia.

Ponadto, od 25 maja uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Z. Sajny będą mogli umawiać się z nauczycielami na indywidualne konsultacje w szkole. Szczególnie dotyczyć to będzie przedmiotów, z których młodzież będzie zdawać czerwcowe egzaminy - ośmioklasisty i maturalne.

(kar)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (10)

ALFA

Data: 14 maja 2020, 14:11 Ja mam pytanie: czy ktoś wie jak i kiedy dzieci z klas 1-3, które wrócą do szkoły na zajęcia opiekuńcze, będą realizować obowiązek szkolny i z kim i kiedy- bo nauczycielka nauczania zintegrowanego danej klasy 1-3 będzie zapewne prowadziła lekcje zdalne z tymi uczniami, którzy pozostali w domu w tym czasie, kiedy część tych dzieci przybędzie na opiekę do szkoły. Rozumiem, że dzieci które przyjdą na opiekę będą miały gorzej niż te które będą w domu, bo po powrocie ze szkoły będą jeszcze musiały uzupełnić lekcje. Panie z klas 1-3 przed południem będą miały lekcje on-line z dziećmi, które są w domu, a po południu - z dziećmi, które były przed południem na opiece? To zdaje się jest więcej godzin do wypracowania? Za większą ilością godzin idzie - jak się domyślam - większa płaca?... A jeśli chodzi o konsultacje uczniów starszych klas - to jak one mają wyglądać i kiedy się odbywać? Bo nauczyciele przedmiotów w starszych klasach również prowadzą lekcje on-line według swoich i uczniów planów zajęć. Nauczyciele mają płaconą pensję za wypracowane godziny - więc teraz, kiedy po lekcjach przepracowanych on-line udadzą się do szkoły na konsultacje z uczniami, to będą mieli dodatkowo płatne nadgodziny? Rozporządzenie niby jest, a pytania się mnożą, bo nikt nie wie, jak ono ma być zrealizowane, a przede wszystkim zapewne nie wiedzą tego dyrektorzy szkół, na których i Minister i tzw. Organ Prowadzący nakłada obowiązek wykonania rozporządzenia.

Iwon

Data: 15 maja 2020, 12:20 Dyrektorzy może nie, ale dyrektor ZOPO odpowie na wszystkie nurtujące Pana/Panią pytania.

nsz

Data: 15 maja 2020, 12:39 @ALFA
Dzieci będą uczyć się z rodzicami tak jak pozostałe. Po rozmowie z innymi rodzicami stwierdzam, że nauka zdalna w Górze Kalwarii to fikcja. Nauczyciele zamieszczają materiał do przerobienia na stronie szkoły. Odrobione prace domowe przesyła się mailem do nauczycieli, a ci wystawiają oceny. Spotkania z nauczycielem online są raz w tygodniu po 15 minut.
Nauczyciele dostali wspaniałe narzędzia do prowadzenia lekcji jako wideokonferencja, ale nie korzystają z niego. Dlaczego?

ALFA

Data: 15 maja 2020, 13:59 @Iwon
miło byłoby, gdyby dyrektor ZOPO odpowiedział na te pytania wszystkim zainteresowanym, a szczególnie miło byłoby z pewnością dyrektorom gminnych szkół, gdyby odpowiedział im na te pytania na telekonferencji w tej sprawie...

@nsz
Jeśli chodzi o naukę zdalną, to owszem, zgodzę się częściowo, ale wydaje mi się, że nie można generalizować. To rzeczywiście prawda, że w bardzo wielu przypadkach uczeń dostaje materiał do samodzielnego przerobienia, odsyła prace i dostaje za to oceny (moje dziecko też...), to prawda, że spotkania on-line są krótkie i rzadko, ale wiem również, że w naszej gminie są szkoły, w których lekcje odbywają się w formie wideokonferencji - np. na platformie Microsoft Teams, według planu zajęć umieszczonego na szkolnej stronie internetowej i nie są to z pewnością 15-minutowe spotkania raz w tygodniu, tylko 60-minutowe videolekcje - wiec generalizowanie w tym przypadku byłoby krzywdzące. Problem polega na tym, że sytuacja zaskoczyła nas wszystkich, niestety nie ma jednolitych standardów organizowania nauki on-line i jedni radzą sobie lepiej z nauczaniem on-line, a inni - gorzej. Nie wspominam już o dostępie do Internetu i o wyposażeniu w sprzęt do nauki zdalnej, bo to już zupełnie odrębny temat...

Robert

Data: 17 maja 2020, 16:43 No nie mogę video lekcje w szkole nr 2 . Zejdź na ziemię. Farsa . Bodajże 2 przedmioty są konferencyjne a reszta kopiuj wklej na sztukę. Zapisuje sobie wszystkie lekcje mojej córki i zaangażowanie nauczycieli . W formie pisemnej wyśle to gdzie się da może ktoś się tym zainteresuje .

Jas

Data: 18 maja 2020, 20:52 To zanim wrócą niech burmistrz zafunduje im testy przesiewowe

Jas

Data: 19 maja 2020, 15:07 Czy pracownicy szkół i przedszkoli , nauczyciele i opiekunowie, zostali poddani badaniu na obecność covid 19 ? . Czy też dream team rządzący w naszym mieście uznał że idziemy na żywioł?

wyborca

Data: 22 maja 2020, 22:52 A jaka jest podstawa prawna konsultacji dla maturzystów, czyli osób, które nie są uczniami szkoły. MEN w rozporządzeniu tych konsultacji nie umieścił ale nadgorliwi urzędnicy wymuszają charytatywną pracę na zastraszonych nauczycielach. Bezprawie. Gdzie związki zawodowe. Dyrektorzy, urzędnicy i byli uczniowie mogą najwyżej prosić i to ładnie!!!

ktoś

Data: 23 maja 2020, 09:16 Szczecin już zamyka tydzień temu otwarte przedszkola, bo jedna z nauczycielek zaraziła się koronawirusem. Dzieci, to najabardziej efektywny pas transmisyjny wszelkich wirusów. Chcesz mieć problem i siedzieć 2 tygodnie w kwarantannie to wyślij dziecko do szkoły

Robert

Data: 27 maja 2020, 15:16 Ta wszystko ładnie jak to nasz burmaister mówi ,nie ma chorych w naszej gminie , wszystko pięknie. Więc mam pytanie, to czemu urzad gminy jest zamknięty na kołek i sprawy załatwia się przez drzwi ? . Ten Einstein i jego doradca cwajstein mają chyba serdecznie w poważaniu zdrowie naszej społeczności otwierając przedszkola szkoły gdzie przekazanie wirusa nie jest specjalnie trudne . A samemu chronią siebie i swoich ludzi .