Góra Kalwaria, Góra Wspomnień – historia, którą tworzyć może każdy z nas!
Dodano: 2 września 2022; Góra Kalwaria, Nowa Jerozolima, miejsce, w którym historia czai się na każdym rogu, a jednak jest tak mało miejsc, gdzie mieszkańcy czy przyjezdni mogą poznać dzieje naszego miasta.
Nasz Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii dba jednak o to, żeby ta historia była jak najbardziej dostępna dla każdego! To fakty, które powinny być znane i dostępne dla każdego mieszkańca i turysty, to informacje, które są częścią naszej lokalnej społeczności.
Dzięki otrzymanemu wsparciu, w ramach dotacji ze środków projektu Konwersja cyfrowa domów kultury, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, powołany do życia został projekt pt. „Góra Wspomnień / Archiwum Społeczne Góry Kalwarii”.
Założeniem i celem projektu jest wspólne tworzenie cyfrowego archiwum historii Góry Kalwarii. „Góra Wspomnień / Archiwum Społeczne Góry Kalwarii” to miejsce, gdzie znajdą się ciekawe fotografie, wywiady, filmy, dzięki którym historia naszego miasta będzie należycie zarchiwizowana i dostępne dla Wszystkich! Będzie to cyfrowe, wirtualne muzeum, miejsce pamięci i wspomnień, a co najważniejsze, tworzyć je może każdy z nas!
Twórcy projektu zapraszają wszystkich mieszkańców do dzielenia się swoimi zdjęciami, pamiątkami i wspomnieniami, dzięki którym cyfrowa historia Góry Kalwarii będzie naszym wspólnym dziełem, tym bardziej cennym, że tworzona przez nas samych.
Jeśli ktoś z Was chciałby wzbogacić zbiory cyfrowego archiwum naszego miasta, powinien skontaktować się z twórcami projektu za pomocą wiadomości prywatnej na Facebook-owym profilu „Góry Wspomnień” lub wysyłając e-mail na adres gorawspomnien@kulturagk.pl.
Dołączamy do apelu twórców projektu i zachęcamy Was wszystkich do odwiedzin cyfrowego archiwum „Góra Wspomnień / Archiwum Społeczne Góry Kalwarii”, śledzenia najnowszych wpisów na Facebook-owym profilu, a przede wszystkim do dzielenia się Waszymi zdjęciami, wspomnieniami i historiami, tak, żeby wspólnie wzbogacać zbiory i wspólnie budować cyfrowe muzeum, miejsce wspomnień o naszym pięknym mieście i jego okolicach!
To wspaniała inicjatywa, która warta jest każdej Waszej cegiełki, dzięki której historia będzie dostępna dla każdego i której będziecie współtwórcami!
Podzielcie się również z nami w komentarzach i dajcie znać jakimi historiami wzbogacicie cyfrowe zbiory naszego wirtualnego muzeum Góry Kalwarii!
(Bartek)
Źródło: Strona www oraz profil na Facebook’u projektu „Góra Wspomnień / Archiwum Społeczne Góry Kalwarii” (gorawspomnien.pl oraz www.facebook.com/gora.wspomnien)
Zdjęcie: materiały dostępne na stronach www oraz profilach na Facebook’u projektu „Góra Wspomnień / Archiwum Społeczne Góry Kalwarii” oraz Ośrodka Kultury Góra Kalwaria (gorawspomnien.pl/, www.facebook.com/gora.wspomnien oraz www.facebook.com/osrodek.gorakalwaria i kulturagk.pl).
Dodaj swój komentarz




Najnowsze artykuły
- Łukasz Smereczyński powołany do Kadry Narodowej Kickboxingu!
- Karmy weterynaryjne – jak wybrać odpowiednią?
- Będą zmiany personalne w parafiach dekanatu czerskiego
- Długi weekend na Mazowszu!
- Powrót szkuty, czyli Wianki na Urzeczu 2025
- Już w sobotę 4. Bieg Królowej Bony w Czersku
- Czym jest odbiór elektroodpadów i jakie śmieci obejmuje?
- Zielone Świątki na Urzeczu
- Sklep BHP dla firm - jak kompleksowo zaopatrzyć pracowników?
- Firany – stylowy niezbędnik w aranżacji wnętrz
Ostatnio na forum
nowy mieszkaniec: "ZGK bez podstawy prawnej wstrzymało wydawanie zgód na instalację...
Wybory 2025. Karol Nawrocki wygrywa w Górze Kalwariirolnik: Jerzy
nie za bardzo rozumiem jak ktoś może odziedziczyć gospodarstwo...
zofia: @do Marta
pytanie Marty jest jak najbardziej zasadne i w świetle...
Marta: @do Marta
rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem to sztuka, którą...
Jerzy: Jerzy to moje prawdziwe drugie imię.
starszy
beti
Kultura
Ok
pamiętliwy
Każda ławka na której został pobity , zabity wyprowadzony z komisariatu mieszkaniec opisana dla potomnych.
Czasy że nie wolno było mówić i pisać minęły !