Gorąca atmosfera na spotkaniu ws. przebudowy DK79

Dodano: 14 kwietnia 2023; Joanna Kuźmin-Wańkowicz W czwartek w budynku OSP w Górze Kalwarii odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne na temat planowanej przebudowy DK79. Dotyczyło konkretnie 5-kilometrowego odcinka od Solca do Baniochy.

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta i gminy Góra Kalwaria, Arkadiusz Strzyżewski, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz projektanci - firma Value Engineering Sp. z o.o.

Czytaj więcej:

DK79 Solec - Góra Kalwaria: będą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu

Zaproponowane przez projektantów rozwiązanie jest pierwszą opcją, biorącą pod uwagę warunki techniczne, prawne i gruntowe, a spotkanie miało na celu zebranie opinii i sugestii mieszkańców. Nie są oni zadowoleni, że przez środek spokojnej dotąd miejscowości będzie przebiegała dwupasmowa droga.

Główne pytania dotyczyły przystanków autobusowych, przejść na drugą stronę drogi do szkół i przedszkoli. Mieszkańcy obawiają się, że będzie to kilka kilometrów. W tym celu powstanie sygnalizacja świetlna i kładka. W którym dokładnie miejscu - to też zależy od mieszkańców i ich opinii na ten temat, gdyż jak podkreślają projektanci jest to budowane dla nich, dlatego tak ważna jest współpraca i wysyłanie swoich zgłoszeń.

Mieszkańcy chcieliby również mieć zapewnione chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową do Góry Kalwarii.

Drugie spotkanie, którego terminu jeszcze nie wyznaczono będzie już z uwzględnieniem wszystkich zdań i sugestii tak aby to w szczególności mieszkańcy byli zadowoleni i usatysfakcjonowani.

Joanna Kuźmin-Wańkowicz  
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (38)

Ciekawe

Data: 14 kwietnia 2023, 09:45 Jakoś nie chce mi się wierzyć, że mieszkańcy słysząc o planach wyburzenia im połowy wsi martwili się o ściężkę rowerową i umiejscowienie kładki... A może na spotkaniu w GK nie było mieszkańców Baniochy? Szkoda ludzi.

Mieszkaniec

Data: 14 kwietnia 2023, 10:05 Ja nie miałem nic do gadania przy obwodnicy i oni też nie przy budowie

???

Data: 14 kwietnia 2023, 10:08 W tym powyższym opisie tych dobrodziejstw rozpatruje się przekłamania. Skoro ma to być inwestycja obejmująca odcinek od Silva do wjazdu na obwodnicę w Kątach to jakim cudem będzie w tej sytuacji ścieżka rowerowa do Góry Kalwarii. Coś tu komuś nie trybu. Władzom się marzy aby ten pomysł rozbudowy DK 79 został przyjęty jednogłośnie i bez sprzeciwu. Teraz obiecała wszystko .

Aaa

Data: 14 kwietnia 2023, 10:17 Teraz są w stanie obiecać zrobienie metra. Może lepiej rozważyć na odcinku gdzie są zabudowania wiadukt dla pojazdów a ruch lokalny mógłby pozostać na obecnym poziomie a nie fatygowac ludzi po schodach przez kładki .Mieszkańcy są w różnym wieku i kondycji zdrowotnej. Starsze osoby będą się wsypywać po schodach aby przejść na druga stronę drogi.


Obecny

Data: 14 kwietnia 2023, 10:28 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Absurd

Data: 14 kwietnia 2023, 10:47 Jakie warunki techniczne i jakie warunki prawne zostały wzięte pod uwagę ja się pytam ? To istny bełkot ! Oni zrobili projekt bez uwzględnienia stanu rzeczywistego , nie ma zjazdów do firm , nie ma dróg dojazdowych , wskazują drogi które prowadza w las bo mapka im tak pokazuje , ślepe uliczki
Kto to w ogóle projektował kto ? Ja się pytam gdzie oględziny terenu ? Koszmar to mało powiedziane

Aga

Data: 14 kwietnia 2023, 10:54 Napewno jak spotkanie by było w Baniosze to mieszkańcy by mieli więcej do powiedzenia i było by więcej ludzi, ogólnie chcą wyburzyć budynki mieszkalne i nie bardzo ich interesuje gdzie ludzie sie podzieja, podziela Banioche bo 1 kładka dla pieszych nie jest dobrym rozwiązaniem, a żeby przejechać samochodem trzeba objechać pol Baniochy żeby się dostać do np Biedronki czy kościoła, jednym słowem porażka

Byłem tam

Data: 14 kwietnia 2023, 12:52 Czemu pani redaktor nie napisze, że miejsce spotkania zaproponowane przez gminę spotkało się z dużym sprzeciwem mieszkańców Solca, Baniochy i Tomic? Sala była za mała, mnóstwo ludzi stało, nie zmieścili się, opierali o ściany! Pan burmistrz już na wstępie przepraszał że musieliśmy jechać do Góry Kalwarii. Żałosne było usłyszeć: "nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji" ! Baniocha nie zgodzi się nigdy na podzielenie nas na dwie miejscowości!!! Chcemy zjazdy do Biedronki, do kościoła, przedszkola, do mniejszych sklepów które są tam od lat a nie tylko do Glinianki. Nie chcemy wyburzeń i kładki. Chcemy skrzyżowanie. Wszystkim każą jechać na Orlen i do parku handlowego. A tiry mają jeździć po naszych drogach dojazdowych. Będziemy protestować!!!

OMG

Data: 14 kwietnia 2023, 12:58 Ludziom nigdy nie dogodzisz. Za każdym razem gdy jest tam jakiś wypadek (czyli bardzo często) to jest larum czemu nikt tej drogi nie przebudował. Kiedy chcą ją wreszcie przebudować to teraz larum, że coś chcą zrobić. Przecież to tylko w zasadzie jej poszerzenie, dalej będzie to "zwykła" droga krajowa, nie żadna ekspresówka itp. Będzie pewnie pełno świateł, ograniczeń prędkości itp. Przy okazji powstaną chodniki, drogi dojazdowe, kładki itp. Ruch samochodowy się nie zmieni, nie wnosi ona kompletnie nic nowego do układu dróg w regionie. Kto jeździ, będzie jeździł dalej. Generalnie raczej nie będzie nawet szybciej ale niewątpliwie zdecydowanie bezpieczniej. Pewnie przy okazji coś trzeba będzie wyburzyć ale wystarczy się tą drogą obecnie przejechać aby zobaczyć że nie będzie to jakaś duża skala. Coś za coś. Pozdrawiam wszystkie marudy.

Żenada

Data: 14 kwietnia 2023, 13:15 Żenada a nie spotkanie. W GK zabraklo krzesel to co dopiero liczyc ze beda mieli jaja zeby wywalczyc cos dla mieszkancow

światowiec

Data: 14 kwietnia 2023, 13:35 budować a nie marudzić. zawsze coś nie tak, jak nie było drogi marudzili, jak chcą budować też się nie podoba.

Wanda

Data: 14 kwietnia 2023, 13:55 Dajcie burmistrzowi spokojnie odejść to już dugo nie potrwa.
Od jest od kolarzy i części z tym związach.
On tej drogi i wstęgi w krótkich spodenkach przecinał nie będzie !

Baniocha

Data: 14 kwietnia 2023, 14:10 W Baniosze to co by się nie działo lub co by się miało dziać, to ludzie z Baniochy zawsze zaściankowo nic nie chcą, najlepiej nie u nich. Dlatego Baniocha wygląda jak Baniocha.

Szymon

Data: 14 kwietnia 2023, 15:26 Ta droga powinna być wybudowana w standardzie takim jak S17. Po środku ekspresówka z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami, a po obu stronach drogi serwisowe.

Marek

Data: 14 kwietnia 2023, 16:08 To już en-ty projekt. Za tą kasę już dawno była by dwupasmówka

Obecny

Data: 14 kwietnia 2023, 19:29 Biorąc pod uwagę ile czasu poświęcili na ten projekt, jakie kwiatki wyszły podczas prezentacji i to że chcą wziąć pod uwagę nasze sugestie to kolejne spotkanie odbędzie się w 2030!!!


Mieszkaniec Baniochy

Data: 14 kwietnia 2023, 20:13 Albo zrobią to tak jak ludzie oczekują albo mogą zapomnieć o przebudowie. Na spotkaniu pokazalismy, że z nami trzeba się liczyć. Prawdziwy kocioł zrobimy im w Baniosze

WPI

Data: 14 kwietnia 2023, 21:12 Olać tych frustratów, mają się przystosować i tyle. Budować i to jak najprędzej. Od lat czekamy na tą drogę!

Ooo

Data: 14 kwietnia 2023, 21:59 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wojtek weł konserwa

Data: 14 kwietnia 2023, 22:12 Baniocha tak zwana banicja... i wszystko jasne

Ja, Krzysztof

Data: 15 kwietnia 2023, 06:52 @Byłem tam. My mieszkańcy Góry Kalwarii nie chcemy skrzyżowań w Baniosze. Chcemy drogę, bez skrzyżowani i innych utrudnień, chcemy drogę gdzie nie ma ograniczenia do 50km/h. Nas jest więcej i słuszność jest po naszej stronie!

Zły

Data: 15 kwietnia 2023, 08:13 Jak zawsze wszyscy są nie zadowoleni więc zróbmy tunel razem z metrem,po torach będzie na razie jeździć drezyna.bedzie mniejszy ruch na jezdni.

Miś

Data: 15 kwietnia 2023, 08:23 ,,BURMISZCZU " O 50LAT ZA PÓŹNO. Zamiast tracić kasę na remonty rynku - Piaseczno , Góra Kalwaria to było zrobić porządną drogę jak budowali Polkolor .A TERAZ to .......


Baniocha

Data: 15 kwietnia 2023, 09:43 Mieszkańcy w tym ja który mieszka w centrum baniochy nie chcą tej drogi. Zostanie baniocha praktycznie przeorana i wybuzona żeby powstała droga która nikomu nie jest potrzebna .przez vanioche chcą poprostu zrobić drogę szybkiego ruchu co spowoduje duzy chałas i b.duzy ruch samochodów druga zecz to wszystko jest budowane pod nowo wybudowane centrum glinianka i ie ważne że ludziom wyburzą mieszkania,domy I dadzą marne grosze .ze spokojnej miejscowości zrobią miejscowość z wielkim ruchem i utrudnieniami dla ludzi dzieci mam nadzieję że wszyscy wyjdziemy i nie pozwolimy na taką przebudowę bo komuś się mamy kto tu nie mieszka a tylko chce zarobić na przebudowie

Miska

Data: 15 kwietnia 2023, 13:18 Gdyby brali pod uwagę wszystkich opinie, to nigdzie nie powstawały by drogi i te same osoby płakały by, że stoją w korkach. Wywłaszczenie, dobra zapłata, i budowa, to jest rozwiązanie. I aby szybciej.


Wyborca

Data: 15 kwietnia 2023, 15:31 Już dawno powinna być taka droga tym bardziej że lokują się firmy logistyczne, do których dojeżdżają ciężarówki. Jednocześnie trzeba rozwijać transport zbiorowy tak żeby było wygodniej i taniej niż prywatnym samochodem. Jeżeli osoby decyzyjne w Polsce tego nie zrozumieją to nie rozwiążemy problemu komunikacji.

Manka

Data: 15 kwietnia 2023, 17:29 Z drogi która miała być tylko poszerzona teraz chcą zbudować jakieś eldorado przejazdowe wybudowali skrzyżowanie przy orlenie a teraz ma być tam wielkie rondo czy nikt nie widzi w tym jakiegoś wielkiego przekrętu? Jest tyle mieszkańców centrum baniochy która żeby dostać się np do biedronki lub kościoła będzie musiała iść labiryntem lub jechać do około baniochy żeby przy okazji przejechać przy galeri i oto im chodzi.a tiry żeby dojechać do magazynów położonych na łubnej Podleśnej będą jechać przez łubną i przy posesjach gdzie już teraz ciężko z chalasem wytrzymać. Drogę poszerzyć a nie robić bóg wie co żeby tylko ludziom utrudnić życie i zrobić autostradę przez środek baniochy wtedy to będzie utrudnienie dla mieszkańców przecież droga mogła by iść przy wysypisku gdzie nikt nie mieszka i nikomu by to nie przeszkadzało mam nadzieję że mieszkańcy nie pozwolą na budowę i dewastacjie centrum Baniochy

Rada

Data: 15 kwietnia 2023, 21:06 Baniocha płacze że zburzą im czworaki,powinni się cieszyć że będą mieć nowe nowoczesne domy i jeszcze im kasa zostanie.Miedzy bajki schowajmy opowieści o marnych groszach za posesje zburzone, za marne budynki przy budowie obwodnicy Chynowa właściciele wybudowali po dwie nowoczesne chaty za odszkodowanie!

Marek

Data: 15 kwietnia 2023, 22:56 Ta droga powstanie, czy chcecie, czy nie. Wywalczcie tylko najlepsze miejsca węzłów, ale nie róbcie warcholstwa... Już za dużo osób zginęło na tej trasie.

Aaa

Data: 16 kwietnia 2023, 09:52 Faktem jest że te pieniądze które otrzymali nawet mieszkańcy Kątów za wywlaszczenie to były bardzo konkretne kwoty. Nie doznali z tego tytułu ani biedy ani krzywdy. Pokupowani mieszkania w blokach (Piaseczno,Warszawa
Gora Kalwaria). Niektórzy pobudowali nowe okazale budynki w tej samej miejscowosci ale innym miejscu i jeszcze im została gotówka. Jak nie wiadomo o co chodzi to o forsę. Te protesty to zwykle bicie piany.

Freak

Data: 17 kwietnia 2023, 11:58 Tera będzie Bangkok wschodni i zachodni :)

Baniocha do Baniocha

Data: 20 kwietnia 2023, 15:49 Te Baniocha nie podpisuj się moim nikiem, ten drugi Baniocha to nie ta sama osoba co ja czyli ten co pierwszy się podpisał w postach jako Baniocha

Xman

Data: 20 kwietnia 2023, 22:09 w centrum Baniochy, to mieszka tylko kilku sklepikarzy którzy wcześniej podnosili larum, aby nie budować Biedronki.-teraz chcą blokować rozbudowę DK79.
Mieszkańcy Baniochy zamieszkują w 90% tereny na zachód od tej trasy. Budować i tyle.

Mieszkaniec Baniocha

Data: 28 kwietnia 2023, 16:33 Nie można dopuścić do budowy tej drogi bo to będzie koniec Baniocha i społeczności

Olo

Data: 2 maja 2023, 12:51 Budowac i to szybko. Juz 20 lat na tę droge czekamy.
Czym mniej skrzyżowań tym lepiej.

platformers

Data: 2 maja 2023, 19:25 Po co droga , jak nie będzie samochodów ?

haha

Data: 5 maja 2023, 13:09 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkaniec

Data: 1 czerwca 2023, 14:51 Kilkadziesiąt lat temu Gierek obiecał drogę z Piaseczna do Góry Kalwarii. Kolejne rządy - nima piniendzy. W końcu ten rząd chce wybudować porządni drogę, a znajdą się ludziska, dla których "niech zostanie po staremu". Co za kraj...
Budować i tyle. Mamy 21 wiek i droga powinna być przede wszystkim bezpieczna. Mało tam było do tej pory wypadków śmiertelnych i ze zwierzętami?