Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Ile kosztuje wypożyczenie auta w wypożyczalni na lotnisku w Warszawie?

Dodano: 26 lipca 2019; Wynajem samochodów w Polsce to usługa stosunkowo nowa, ale już zyskała szerokie grono zwolenników. Nie jest to już też usługa kierowana wyłącznie do osób zamożnych.

Koszt wynajmu auta na kilka dni to wydatek niższy niż wielokrotne przemieszczanie się taksówką. Pozostaje jeszcze co prawda skorzystanie z komunikacji miejskiej. W niedawnym artykule portal Money.pl zwraca jednak uwagę, że osoby przyzwyczajone do możliwości dysponowania własnym samochodem, ciężko odnajdują się w gąszczu komunikacji publicznej. Nie umieją właściwie obliczyć czasu przejazdu, odległości nagle okazują się większe (trasy objazdowe) i w rezultacie wszędzie się spóźniają. Tymczasem cena wynajmu samochodu na jedną dobę nikogo nie doprowadzi do ruiny.

Szczególnie warto skorzystać z wynajętego samochodu, kiedy podróżujemy do obcego miasta np. samolotem. Na lotnisku Okęcie w Warszawie oddział ma firma Carfree.pl, która nie wymaga wpłaty kaucji za wynajmowane auto, a całkowite koszty usługi znane są jeszcze przed odbiorem pojazdu. Co więcej, auto można zarezerwować przez Internet.

Cena wynajmu samochodu uzależniona jest od kilku czynników. Największy wpływ ma klasa i model samochodu oraz czas wynajmu.

Dla przykładu firma Carfree.pl oferuje wynajmowane auta w kilku segmentach. W segmencie B, obejmującym np. Forda Fiestę, Skodę Fabię czy Hyundai I20 cena za dobę to jedyne 99 zł. W wyższych segmentach C oraz C+ można skorzystać z Seata Leona, Forda Focusa oraz Opla Astry Sedan w minimalnie wyższych cenach (od 99 do 139 zł za dobę). Z kolei koszt wynajmu aut z segmentu D, np. Mazda 6, Kia Optima czy Ford Mondeo, wynosi 199 zł. Miłośnicy SUV-ów też znajdą coś dla siebie. Wypożyczenia Hyundai Tucson czy Kia Sportage to koszt 189 zł za dobę.

Wynajem samochodu kojarzony jest – całkiem zresztą słusznie – z dużą niezależnością. Jednak firmy wypożyczające samochody zastrzegają sobie pewne wykluczenia. Portal "Wirtualna Polska" wylicza, że zabronione jest na przykład holowanie innego auta lub ciągnięcie przyczepy. Zakaz obejmuje także transport zwierząt – ich wynajętym samochodem nie przewieziemy. Większość firmy wynajmujących samochody w Polsce ogranicza możliwość poruszania się nimi do terenów Unii Europejskiej lub strefy Schengen. W niektórych przypadkach z obszaru tego wyłączona jest Rumunia.