Implantologia – nowoczesne podejście do problemu ubytków zębowych

Dodano: 12 maja 2023; Materiał promocyjny Implanty zębowe – jak to działa? Poznaj sprawdzony sposób na trwałe i bezpieczne przywrócenie utraconego uzębienia.

Implantologia, to jedna z wielu dziedzin specjalizacji stomatologicznych. Jej głównym celem jest opracowywanie metod odmieniających komfort życia pacjentów borykających się z brakami w uzębieniu lub bezzębiem. Zmiany w ilości posiadanych zębów to zagadnienie bardzo złożone, mogące mieć różne przyczyny. Jednak niezależnie od powodu utraty zębów, zawsze jest to kwestia mocno odbijająca się na samopoczuciu pacjentów. Niestety, niemożliwe jest samodzielne uporanie się z tym problemem. Aby przywrócić swobodę codziennego funkcjonowania niezbędna jest wizyta u specjalisty – chirurga szczękowo-twarzowego.

Implanty to jedyny sposób na trwałe przywrócenie utraconego uzębienia. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby poszczególne jego części mogły zostać dobrane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu są w stanie niemal stuprocentowo odtworzyć spójność uzębienia. Sam implant, to śruba wykonana z tytanu lub cyrkonu. Jej zadaniem jest imitacja korzenia zębowego i utrzymywanie całości w kości. Rodzaj materiału używanego do produkcji implantów ma ogromne znaczenie. Korzysta się jedynie z tworzyw hipoalergicznych, które niezmiernie rzadko wywołają reakcji alergicznej i odrzucenia implantu przez organizm pacjenta. Na wszczepioną w kościec śrubę nakłada się łącznik, który posłuży do zamontowania korony zębowej. Tutaj również nie należy się niczego obawiać. Odcień, kształt i wielkość mocowanej korony są dobierane indywidualnie. Gwarantuje to uzyskanie w pełni naturalnego efektu.

 

Alternatywa dla tradycyjnych protez

Zastosowanie implantów nie kończy się na uzupełnianiu pojedynczych ubytków zębowych. Istnieją nowatorskie rozwiązania dla pacjentów borykających się z problemem bezzębia lub utratą większości zębów. Mowa o protezach zębowych na implantach. Działają na tej samej zasadzie co standardowe implanty, jednak zamiast korony zębowej, do założonych implantów trwale mocuje się przygotowaną protezę. Takie rozwiązanie wypada bezkonkurencyjnie lepiej w porównaniu z protezą tradycyjną. Do jej noszenia nie trzeba używać kleju do protez, jest idealnie dopasowana, przez co nie uciska dziąseł. Ponadto, proteza na implantach przywraca wszystkie naturalne możliwości uzębienia – pozwala ponownie cieszyć się każdym rodzajem posiłku i szeroko uśmiechać bez ryzyka wypadnięcia lub przemieszczania się. Co więcej, w przeciwieństwie do protez tradycyjnych, protezy zębowe na implantach stanowią świetną profilaktykę zaniku kości. Mierząc się z problemem braków w uzębieniu nie warto decydować się na półśrodki. Decyzja o założeniu implantów zębowych odmienia życie pacjentów i przywraca im utraconą pewność siebie.