Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Inauguracja KINA MARIANKI

Dodano: 22 października 2019; W najbliższą sobotę (26.10) o godz. 18:00 zapraszamy do sali projekcyjnej Muzeum św. Stanisława Papczyńskiego przy Sanktuarium na Mariankach na projekcję filmu pt. „Teraz i w godzinę śmierci” oraz na spotkanie z jego reżyserem, panem Mariuszem Pilisem.

Projekcja zainauguruje „Kino Marianki” – projekt, dzięki któremu będziemy mogli zapoznać się z filmami opartymi na chrześcijańskich, katolickich wartościach oraz z twórcami, którzy w dzisiejszych, niełatwych czasach, potrafią te wartości promować.
Podczas inauguracyjnej projekcji obejrzymy film pt. „Teraz i w godzinę śmierci” (ok. 95 min). To niezwykły film, ukazujący siłę i cuda różańca, których doświadczają zarówno jednostki jak i całe narody. Reżyserzy, by dotrzeć do najbardziej niezwykłych świadectw przejechali ponad 120 tysięcy kilometrów. Odwiedzili m. in. Filipiny, Nigerię, Stany Zjednoczone, Austrię, Ukrainę, Kazachstan w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: czy prawdą jest, że Maryja podczas objawień w Fatimie, zachęcając do odmawiania różańca, podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem? Film został nagrodzony na międzynarodowym festiwalu Mirabile Dictu w Rzymie, która to nagroda uważana jest za katolickiego Oscara.
– W filmie śledzimy tło historyczne i ważne „różańcowe momenty” w dziejach, ale głównym wyzwaniem jest pokazanie tego, co nadal się dzieje. – mówi reżyser Mariusz Pilis – Poznamy wstrząsające historie – m.in. żołnierza ocalonego w Afganistanie, niezwykłe świadectwo nigeryjskiego biskupa Oliviera Dashe Doema, kobiety cudownie ocalałej z ludobójstwa w Rwandzie...  – dodaje.

-------
GOŚĆ SPECJALNY
Mariusz Pilis – reżyser, producent telewizyjny i filmowy, były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, dziennikarz, korespondent wojenny, autor książek i publicysta. Autor ponad 20 filmów dokumentalnych o Kaukazie, Rosji, Ukrainie, Azji Środkowej i Bliskim Wschodzie. Pomysłodawca i pierwszy dyrektor TVP INFO. Współpracownik wielu telewizji, m.in. brytyjskich BBC i Channel4, holenderskiej VPRO, duńskiej TV2, francuskiej ARTE. Zdobywca wielu filmowych nagród, m.in. Nagrody im. Stefana Żeromskiego za rok 2013 przyznanej przez SDP za film „Bunt stadionów”. Jego najważniejsze dzieła to: „Cena prawdy” (2001), „Zapach raju” (2005), „Chechnya: The Dirty War” (2005), „Exit Afghanistan” (2010), „List z Polski” (2010).
-------
Co:    Projekcja filmu „Teraz i w godzinę śmierci” i spotkanie z reżyserem Mariuszem Pilisem
Gdzie:     Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego, sala projekcyjna Muzeum
ul. Ojca Papczyńskiego 6, Góra Kalwaria-Marianki
Kiedy:     sobota, 26.10.2019, godz. 18:00
Kontakt:
email:     kino.marianki@papczynski.pl
tel.:    515 867 026

(Inf. prasowa)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

??

Data: 23 października 2019, 08:49 A wstęp ile zera?

Andrzej

Data: 23 października 2019, 16:30 Jak nieraz opowiadam że na Mariankach dawniej było kino to młodzież nie wierzy.
Właściciel kina jest obecnie pensjonariuszem DPS-u.

Ferdek

Data: 24 października 2019, 12:47 Cała Góra to jedno,wielkie kino

??

Data: 6 grudnia 2019, 15:48 Gdzie aktualny repertuar?

Waldek

Data: 6 grudnia 2019, 16:56 Zaraz, zaraz właściciel kina w domu opieki się obecnie znajduje niejaki \"marynarz słodkich wód\" dla kolegów Zenek.