Infrastruktura drogowa w Krzakach Czaplinkowskich – mamy odpowiedź gminy Góra Kalwaria!

Dodano: 28 września 2022; Niedawno pisaliśmy o problemach z bezpiecznymi drogami zgłaszanymi przez mieszkańców Krzaków Czaplinkowskich.

W związku z poruszanymi sprawami w artykule "Chodnik? Bezpieczne pobocze? Nie wszędzie!" wystąpiliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz do Komendanta Posterunku Policji w Górze Kalwarii z prośbą o zajęcie stanowiska.

Do Urzędu Miasta i Gminy przesłaliśmy następujące pytania:
- Czy włodarze miasta są świadomi przedstawionych problemów;
- Czy mieszkańcy Krzaków Czaplinkowskich lub inni mieszkańcy gminy zgłaszali te problemy;
- Jakie jest stanowisko Gminy w prezentowanej sprawie;
- Czy Gmina ma w planach poprawę infrastruktury drogowej w rejonie ulic Wiejskiej w Górze Kalwarii oraz Słonecznej, Głównej i Akacjowej w Krzakach Czaplinkowskich;
- Jak wyglądają plany na ustawienie progów zwalniających w ciągu ulic Wiejskiej w Górze Kalwarii oraz Słonecznej, Głównej i Akacjowej w Krzakach Czaplinkowskich;
- Czy straż miejska prowadzi patrole/kontrole prędkości w ciągu ulic Wiejskiej w Górze Kalwarii oraz Słonecznej, Głównej i Akacjowej w Krzakach Czaplinkowskich – jeśli tak, to w jakiej częstotliwości, jeśli nie, to jaka jest tego przyczyna.

Od Rzecznika Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Pana Piotra Chmielewskiego, otrzymaliśmy następujące informacje:

„Jeśli chodzi ulice Słoneczną i Wiejską w Krzakach Czaplinkowskich - stanowią one ciąg drogi powiatowej i wszelkie zgłoszenia mieszkańców dotyczące zagrożeń w ruchu pieszym i kołowym są bezpośrednio i na bieżąco na bieżąco przekazywane do Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Z informacji Starostwa wynika, że w tym roku przystąpi ono do pierwszego etapu przebudowy drogi powiatowej w Kolonii Sobików, której kontynuacją są Słoneczna i Wiejska w Krzakach Czaplinkowskich. Gmina systematycznie zgłasza do powiatu potrzebę zmodernizowania także ul. Słonecznej i Wiejskiej (do ul. Budowlanych), szczególnie jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom (chodzi o kontynuację ścieżki rowerowej wybudowanej na wiadukcie).

Ulica Główna w Krzakach Czaplinkowskich jest wyposażona zarówno w chodnik i progi zwalniające, a ubytki w jezdni są na bieżąco naprawiane. Nie otrzymujemy od mieszkańców żadnych zgłoszeń związanych z potrzebą poprawy bezpieczeństwa w pasie tej drogi.

Na ul. Akacjowej brak jest progów zwalniających i chodnika. Na wysokości zabudowań nawierzchnia jest asfaltowa, a w dalszym jej przebiegu (w stronę Karoliny) jest wykonana z tłucznia. Wnioski mieszkańców, które do nas napływają, dotyczą głównie równania nawierzchni odcinka z kruszywa.

Straży miejskiej już kilka lat temu odebrano możliwość kontrolowania prędkości przejeżdżających pojazdów. Może to robić wyłącznie policja i Inspekcja Transportu Drogowego.”

Wciąż czekamy na odpowiedź ze strony Komendanta Komisariatu Policji w Górze Kalwarii.

Czekamy na Wasze komentarze w powyższej sprawie. A jeśli chcecie, żeby nasza Redakcja podjęła inny temat, to pamiętajcie, że czekamy na Wasz Sygnał!

(Bartek)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (9)

Krzaki

Data: 28 września 2022, 10:04 Jak zwykle Urząd umywa ręce...

Hahaahha

Data: 28 września 2022, 11:53 Odpowiedz komendanta będzie taka jak każdej osoby co ma trochę władzy w tym smutnym mieście czyli nie wiem nie znam się zarobiony jestem

do krzaki

Data: 28 września 2022, 13:34 człowieku nie ośmieszaj się, jak nie ich kompetencje to przekazują dalej, ty zapewne w swojej pracy załatwiasz każdą sprawę nie swoją tylko za kogoś, nawet gdy nie leży to w twojej kompetencji

X.

Data: 28 września 2022, 14:17 Czy to musi być tak że ktoś musi zginąć aby zacząć działać?
Przecież ludziom wszystko jedno kto to zrobi ale trzeba się dogadać jakoś. Przecież tam jest okropnie niebezpiecznie. To CUD że jeszcze nic się nie stało.

OMG

Data: 28 września 2022, 15:36 Ci co teraz narzekają, że nie ma chodnika to za chwilę będą protestować przeciwko jego budowie jak się tylko okaże, że będzie trzeba kawałek działki pod ten chodnik oddać...
A tak nawiasem mówiąc, to w całej gminie stan dróg jest fatalny , nie ma chodników itp. Tutaj i tak jest szansa, że coś się zmieni bo Słoneczna to droga powiatowa a powiat jednak sporo dróg remontuje. Jak ktoś mieszka przy drodze gminnej to w tym stuleciu nic się nie zmieni.

Łopatka

Data: 28 września 2022, 15:46 Ludzie po co progi zwalniające, największym zagrożeniem jest brak chodnika od Marianek aż do przystanku przy ul. Głównej na Krzakach Czaplinkowskich. Chodząc na spacery już nie raz patrzyłam czy dostanę lusterkiem od omijającego mnie samochodem.

TKM

Data: 28 września 2022, 20:22 Zwracać się do UM niczym pisać na Berdyczów !
UM nie widzi jak wygląda Strażacka trzeba do nich się zwracać ?

nsz

Data: 29 września 2022, 11:28 największym problemem są gminni urzędnicy. mieszkańca ... obchodzi kto jest właścicielem drogi. zgłasza do gminy i gmina ma sprawdzić kto jest za to odpowiedzialny i od niego wymóc poprawę. ale nie zamiast napisać pismo do powiatu, to urzędnik woli napisać pismo do mieszkańca, że się nie da.
w stolicy jest aplikacja, gdzie się zgłasza problem i urzędnik kieruje sprawę do odpowiedzialnych służb, w tym do wojewódzkich.

miś

Data: 29 września 2022, 20:23 I dobrze że straży miejskiej odebrano uprawnienia to jest twór zupełnie niepotrzebny i bardzo kosztowny. Natomiast co do dróg strony południowej nasz Urząd to po prostu olewa