Integracyjne Narodowe Czytanie w Górze Kalwarii

Dodano: 26 sierpnia 2022; Serdecznie zapraszamy na XI Narodowe Czytanie organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Górze Kalwarii oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Spotykamy się 3 września w sobotę o godz. 12.00 pod wierzbami, w Ogrodzie Miejskim przy ul. Ks. Sajny 4 (na tyłach budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej), aby wspólnie czytać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.


News will be here

Podczas wydarzenia na żywo zaproszeni Lektorzy przeczytają ballady „Lilije” oraz „Romantyczność” z podziałem na role, a następnie wysłuchamy ballad w interpretacji wokalisty i gitarzysty– Kuby Michalskiego. Przez cały czas trwania Narodowego Czytania będzie można obejrzeć wystawę fotografii przygotowanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy wcielili się w modeli stylizowanych na bohaterów ballad Mickiewicza. Wystawę, wzbogaconą kodami QR z nagranymi balladami w interpretacji naszych Lektorów, będzie można obejrzeć do 20 listopada. Dla wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu przygotowaliśmy pamiątkowe wydanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania jest realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

(inf. prasowa)




Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!