Internet dla gracza - jaki będzie najlepszy?

Dodano: 24 maja 2022; Przed dokonaniem wyboru usługodawcy internetowego warto zastanowić się, w jaki sposób będziemy korzystać z sieci. Tylko dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować najodpowiedniejszą dla siebie usługę. Zobacz, jakie wymogi powinien spełniać internet dla graczy.


News will be here

Internet gamingowy – to znaczy jaki?

Internet dla gracza powinien charakteryzować się możliwie jak najsprawniejszym łączem o wysokiej przepustowości. W tej sytuacji nie ma miejsca na kompromisy – szczególnie, jeśli ma z niego korzystać osoba regularnie grywająca w popularne gry sieciowe takie jak League of Legends, Counter Strike czy Overwatch.

W każdym z wymienionych tytułów o wygranej decyduje nie tylko sprawność gracza, ale w ogromnej mierze również warunki sprzętowe jego komputera oraz jakość internetu. Oczywistym faktem jest, że nie możemy w tym wypadku mówić o łączu z limitowanym transferem czy połączeniu internetowym niskiej jakości.

Jakie statystyki powinien mieć internet do gier?

Internet dla graczy powinien zapewniać minimalną prędkość pobierania wynoszącą 300 Mb/s. Jeżeli bierzemy pod uwagę nie tylko rozgrywki, ale też przeprowadzanie streamingu, powinniśmy brać pod uwagę również prędkość wysyłania danych. Tutaj jednak wartości nie muszą być tak wysokie jak w przypadku pobierania danych. Do streamingu obrazu i dźwięku w jakości Full HD w zupełności wystarczy nam łącze o prędkości przesyłu około 12 Mb/s.

Streamowanie gier – więcej powodów do wysokiej przepustowości

Kolejnym argumentem przemawiającym za dobrym łączem internetowym jest coraz sprawniejszy rynek streamowanych gier. Usługi takie jak GeoForce Now czy Google Stadia umożliwiają graczom rozgrywkę na najwyższym poziomie bez konieczności posiadania komputera najnowszej generacji.

Jedynym, czego potrzebujemy, żeby cieszyć się najwyższymi detalami nowych tytułów jest w tym wypadku łącze internetowe o bardzo wysokiej przepustowości. Korzystając z niego będziemy mogli przeprowadzić rozgrywkę korzystając ze streamingu ekranu wybranego usługodawcy. W ten sposób zaoszczędzimy do kilku tysięcy złotych, grając na komputerze o przeciętnych parametrach w najnowsze tytuły przy najwyższych ustawieniach graficznych.